Batoanele de slabit FIBROBAR

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Sotzul face misto de mine, zice ca mananc sticla pisata cu nisip
Si eu le mananc in loc de ciocolata sau daca simt nevoia de ceva dulce. Un amic a slabit 6 kg cu fibrobar + iaurt si gratarele.
Si eu am mereu unul in geanta, daca mi se face foame bag unul, ca sa nu mananc prostii.


Cristina +30 si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Esti haioasa Cristina!
Eu cred ca sunt foarte eficiente si bune la gust. Pe mine "o masa" ma tine cam 3-4 ore. Eu zic ca e suficient. Si imi satisfac si pofta de dulce!


Go for it!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Se pare ca si eu reactionez precum Craciunitza..ce-i drept mie dulciurile imi fac intotdeauna foame, asa ca nu risc sa pap deserturi la sfarsitul mesei...ca o iau de la cap cu papa!

La 5 minute dupa un baton de ala...pustiesc frigiderul

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinnaP spune:

Si eu mananc, ocazional, cand nu sunt acasa si trebuie sa mananc la serviciu.....dar mai fac si prostii, adica mai mananc si ce nu trebuie..asa ca nu pot observa un efect spectaculos. Dar e adevarat ca "tin de foame"-cel putin la mine-daca incep, pot manca f. des, dar cu ele rezist si 3 ore fara altceva!
In schimb, am dat cuiva unul-sa incerce- si dupa 10 min. omul s-a asezat la masa si a inceput sa manance copios!...asadar...poate ca mai depinde si de organism.
Eu eram convinsa ca sunt bulimica si nu ma pot stapani sa mananc la jum de ora (mai ales cand eram la facultate si aveam stres de pe urma examenelor)-dar batoanele astea ma potolesc destul de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:



E esential sa bei cele 2 pahare de apa dupa fiecare baton, asa cum scrie pe ambalaj. Apa are rolul de umfla fibrele din baton (ca de-aia se numeste FIBRObar) si prin asta se obtine senzatia de satietate, cam la 30 min. dupa ce a fost mancat batonul si bauta apa. Folosite in conditiile astea, dau rezultate.
Eu il foloseam pentru a inlocui masa de seara sau cand imi era pofta de dulce.
ATENTIE!!! Daca mancati batoane Fibrobar si mancati normal, adica nu le folositi pentru inlocuirea unei mese, atunci sigur va veti ingrasa. 1 baton = 180 kcal. Daca mancati 5 pe zi..inseamna aprox. 1000 kcal...pe care daca le adaugati la mesele obisnuite....
Eu n-as inlocui toate mesele cu asa ceva....organismul are nevoie si de carne, lactate, legume, fructe etc....dar masa de seara e o buna alegere pentru inlocuit.



Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Nici mie nu imi placeau la inceput, in schimb acuma imi plac la nebunie, iar ciocolata mi se pare prea dulce
De bautul apei dupa ce se manaca batonul nu stiam, mersic de pont



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Nu conteaza atāt de mult ceea ce faci, ci cāta dragoste pui īn ceea ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nici eu nu am stiut asa ceva. Dar maine am sa caut pe net sa vad din ce cauza.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Ciao

Abia acum am reusit sa mai intru si eu sa vad ce s-a mai intamplat aici si wowww surprize surprize....vad ca sunt destul de multe simpatizante ale acestui baton. V-am spus, la mine chiar a functionat. Prietenul meu isi lua batoane energizante, tot de la Redis. La inceput mi-am luat si eu dar de slabit si...iacsss mi s-a parut ca are un gust asa ingrozitooor..nu l-am putut manca. Dar, am fost perseverenta, ma gandeam cum de el le poate manca si eu nu? Eu ce am? Si asa, am reusit.
Acum mi se par foarte bune, imi satisfac si pofta de mancare si pofta de dulce si chiar am slabit cu ele.
Iepumic este adevarat ca trebuie sa bei apa dupa fiecare baton, ca fibrele sa se umfle dar, unde ai citit tu ca scrie asa pe baton? Eu nu vad, l-am intors pe toate partile si n-am gasit nimic. Vorbim despre acelasi baton? FIBROBAR de la REDIS NUTRITIE?

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Nici la mine nu a tinut faza cu fibrobarul . Nu imi placeau chiar deloc , chiar inghiteam fortat poate de aia nu am nici slabit cu ele . Gustul nu e deloc placut ... pentru mine .

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns savarina spune:

alinaxeni spune-mi si mie care e reteta lui Catalin Crisan? Si eu am mancat fibrobar si cred ca e si chestie de psihic. Cand am mancat prima oara abia am terminat unul si imi venea sa vomit dupa, asa plin imi simteam stomacul, si dupa cateva zile la foamea pe care o aveam parca abia imi deschideam apetitul cu un baton fibrobar. La mine e chestie de vointa si eu zic ca totul incepe din creier, chiar si senzatia de foame.

Mergi la inceput