Batoanele de slabit FIBROBAR

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

Si eu folosesc de la o vreme batoanele...nu pot sa spun ca mor dupa gustul lor, dar le pot manca fara nici un fel de probleme. Si nu stiu despre slabit (abia am o saptamana), dar sigur mie imi taie pofta de mancare. Eu mananc doar un singur baton pe zi, dimineata la cafea, pentru ca sufar cel mai tare ca nu mananc dimineata. Batonul asa imi tine de foame de pe la opt jumate pana pe la 1, ceea ce zic eu ca e bine...
Acu sa vad daca au si vre-un efect de slabire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

buna!!!
eu cred ca am mancat cateva sute bune de batoane in facultate, daca iti inlocuiesti o masa cu un baton chiar au efect in cura de slabire, dar daca iti completezi o masa si cu un baton atunci va asigur ca nu vor avea efectul dorit.
Ultima noutate pe care am aflat-o de la o prietena, medic in devenire, este ca aceste batoane sunt cancerigene, va dati seama ca am ramas tablou, eu care am mancat o tona de batoane
Voi ati auzit ca pot avea astfel de efecte???

Apropo dieta lui Catalin Crisan este super eficienta , dar si extrem de riguroasa, rezultatele sunt la fel de spectaculoase ca si in cazul lui Catalin Crisan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

La mine nu a dat rezultate niciodata, in loc de satietate mi se facea o foame mama mama,mie imi plac la gust insa nu cred ca te ajuta sa slabesti....poate doar iti dau energie.....oricum fara un program de gym nu sunt rezultate bune.
Am renuntat la ele in favoarea fructelor care sunt dulci si care nu imi fac pofta de mancare.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by craciunitza

giulianna, uite cum procedam: mi se facea foame, incepeam un baton, mestecam in sila la batonul ala pana imi trece foamea, niciodata nu am reusit sa mananc un baton intreg o data. Dupa 10-15 mi se facea iar foame, da' stii ce foame? Foame din aia ca in razboi, cand nu ai ce manca zile intregi, eu asa foame nu am mai simtit.Asa ca fugeam la frigider, mancam pana ma saturam si o luam de la capat.Asadar, daca slabesc abtinandu-ma de la mancare, de ce trebuie sa mananc batoanele astea?
Nu spun ca batoanele sunt rele, spun ca la mine au functionat invers.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele





LOL!!!! Credeam ca-s eu defecta! Acu' vreo trei ani le-am incercat si eu. Mie imi placeau la gust, dar, dupa vreo 10 minute, ma apuca o foame, exact cum ai spus: CRUNTA! Devoram tot! Si in loc sa slabesc, am mai pus ceva pe mine. Batoanele mi-au fost recomandate de un coleg, care inlocuise masa de seara cu un baton din acesta. La el a mers, a reusit sa slabeasca in timp. Eu am trecut la disociat .

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Savarina ,uite aici link-ul.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69767

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns savarina spune:

Merci frumos de link alinaxeni. Am citit ce si cum si mi se pare sadic de grea dieta . Pana la urma fara paine, dulciuri ,ulei si nimic dupa ora 18 cred ca e dieta potrivita pt mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Ok, nu pot baga mana in foc ca am citit chiar pe ambalajul produsului. Nu am mai luat demult asa ca nu mai stiu. Dar stiu ca asta era o chestie esentiala de care tineam cont...cred ca am citit pe site-ul lor sau pe un alt site unde il prezentau. Cam toate batoanele de slabit cu fibre se folosesc asa, oricum. Va mai e foame daca beti apa dupa ce il mancati?




Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinelteodoru spune:

la mine prima incercare de fibrobar a fost si ultima :
intarziasem la serviciu, era vreo 7 seara, ma luase foamea, zic "nu mai mananc in seara asta, inghit fibrobaru (il incepusem cu o zi inainte, da nu imi placuse), beau apa si plec acasa" zis si facut, si in drum spre metrou, fetelor, nu imi puteam lua gandul de la mancare : fripturi, cozonaci, prajituri cu frisca, biscuiti cu ciocolata ... toate dansau prin mintea mea ... si cand in sfarsit am ajuns la "tip-top" ... ca in transa ... stiam si ce vreau inainte de a ma perinda prin fatza vitrinei cu praji : TORT DIPLOMAT !!! sa-l iau acasa ? NUU, acolo, pe loc ...

Catrinel

Mergi la inceput