Apropo' uratel frumusel!

Apropo' uratel frumusel! | Autor: corinadana

Link direct la acest mesaj

Cand mergi in parc, cand mergi la o plimbare intalnesti copii si copii. Mie una imi plac f mult copiii si mi place sa i privesc cat de veseli sunt cat de tristi cat de frumusei sau uratei.
Vad uneori fetite( eu am o fetita 6 ani) f frumoase. Si mi zic: e mai frumoasa ca Ralu a mea!
Voi mamici aveti puterea sa recunoasteti ca un alt copil sau un alt bebelas e mai frumos ca si al vostru?


Pupici la copii si mamici de aici de departe.
Corinadana mama de Raluca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

eu da, am puterea, am curajul, bineinteles. Dar inca n-am vazut nici un copil mai frumos decat al meu.

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Am vrut si eu s o vad pe micuta ta! Nu se poate.



Corinadana mama de Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by for2nity

eu da, am puterea, am curajul, bineinteles. Dar inca n-am vazut nici un copil mai frumos decat al meu.

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)




Si eu am curajul sa recunosc bineinteles,dar avand in vedere ca n-am putut nici eu sa vad pozele voastre,pana la proba contrarie tot al meu e mai frumos.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu pot sa recunosc ca si alti copii sunt frumosi, atunci cand vad unul intr-adevar frumos. Dar nu "mai frumos" ca al meu. Frumos si atat, ca pe al meu il si iubesc, e si frumos deci nu are cum sa nu ii depaseasca orice ar fi . Dar pot sa spun ca mi se intampla destul de rar sa mi se para ca un copil e cu adevarat frumos. Mi se intampla, dar nu la tot pasul. De exemplu baiatul cel mare al Laurei Oprescu pot sa spun ca e cu adevarat frumos. Si o fosta prietena de a mea are un baiat frumos. Si mai vad pe strada din cand in cand si recunosc ca sunt frumosi. Odata insa mi s-a intamplat sa fiu intr-un magazin si sa vad un bebe si sa zic in romaneste lu' fi-miu (care avea vreun an jumate :)): uite mama, tu erai mai frumos decat bebele asta cand erai mititel. Se pare ca in spatele meu la coada erau si niste romani, care au inteles si au inceput sa rada,asa ca de atunci sunt mai atenta la ceea ce spun:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Si eu recunosc daca vad un bebe frumos. Dar ar putea fi si rupt din soare si tot nu mi-ar trebui,in locul ei,ma intelegeti? O prietena are un baietel de varsta Larei si unul mai mare de vreo 3,5 ani. Mai,e frumos copilul ala de pica. Frumos-foc! A fost chiar acostata pe strada de unii de la o agentie si a aparut intr-un catalog cu prod. pt. copii,a castigat o groaza de bani si avea doar 11 luni!!! Si pt. Anda (Tinatache) am avut mereu o mare admiratie, e frumusica foc si are niste oooochi, wow! Lara mea chiar a inceput un pic sa semene cu ea,in afara de ochi ca ii are caprui nu albastri.

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Shi io recunosc atunci cind vad un copil frumos, doar ca nu-i mai frumos decit al meu, ci doar diferit

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Si eu ma uit la toti copilasii pe care ii intalnesc, si mi sa intamplat sa-i vad uratei, sau frumosi, dar nu mai frumosi ca al meu....haha...poate doar diferiti.
Subiectul asta imi aduce aminte de sotul meu, Stefan fiind ceva mai mic, vreo 6-7 luni, a venit acasa de la munca si imi povesteste el cum a fost la o familie sa instaleze un modem de internet si a vazut un copil uraaaatttt nu stia el exact cum sa-mi explice dar era uraaattt ... apoi a stat el asa pe ganduri si mi-a zis senin...mai poate no fi fost copilul ala asa de urat, poate doar eu am impresia ca al nostru e cel mai frumos...

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

rar am vazut cite un bebe si sa zic ca nu-i frumos. in schimb toti nou nascutii imi par tare uriti.inclusiv fetele mele , despre care intotdeauna spun ca erau tare urite prima luna.Acum situatia s-a schimbat , sunt cele mai frumoase din punctul meu de vedere.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by for2nity

eu da, am puterea, am curajul, bineinteles. Dar inca n-am vazut nici un copil mai frumos decat al meu.

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)




Si eu am curajul sa recunosc bineinteles,dar avand in vedere ca n-am putut nici eu sa vad pozele voastre,pana la proba contrarie tot al meu e mai frumos.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!




Marius nici eu n am putut sa ti vad printesa!
Uite o aici pe a mea fetita www.ralucaostoia1.exploretalent.comEu ziceam de copilasi nu de bebei ca ei de multe ori nici nu stii de i fata sau baiat.


Corinadana mama de Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Corina, ai o fetita...traznet!

Mergi la inceput