nasii in vizita de Craciun

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Eu ce sa mai spun, ca a zis deja Olguttza tot?!

Si noi ne vedem des cu nasii nostrii si e pentru ca ne simtim bine unii cu altii, suntem prieteni, asa ca week-endurile de le petrecem impreuna, ori la noi, ori la ei, ori prin alte parti. De Craciun si Paste n-avem cum sa ne vizitam pentru ca mergem la parinti si, sincer, daca as simti ca trebuie sa merg la nasi, nu mi-ar mai face placere. Imi repugna obligatiile. Si traditiile tinute musai, ca asa se face. De ce? Daca noi ne simtim bine altfel, care e problema? Cadourile le iau simbolice, dar, ma repet, le iau cu drag, nu pentru ca asa se face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

quote:

Fara rautate iti spun ca la nunta si ei ar putea avea alte planuri... Uite cum vad eu rezolvarea... Stati impreuna pe 24 si 25 si sarbatoriti atunci, iar pe 26 dati o fuga pana la nasi, carora le veti spune ca nu puteti sta mult, pt ca a doua zi lucrati, iar pt Reve, spuneti ca "al tau " lucreaza, iar tu fara el nu ai cum sa mergi. Si uite asa ati rezolvat problema !




Pai...una la mana ca statul impreuna pe 24 si 25 este doar relativ, noi impartindu-ne intre case.
Nu stam impreuna si ambele familii reclama prezenta noastra.
Pe 26...in afara ca e ziua noastra pe care ne-ar place s-o sarbatorim cum vrem noi...cum adica sa dam o fuga la nasi?????
Pai drumul pana la ei e de aproape 3 ore, daca pui si drumul inapoi... nici n-ai avea cum sa stai prea mult acolo.
E chiar aiurea plus ca dupa parerea noastra s-ar supara mai rau sa aparem asa ca fulgerul na ploconul, ia ploconul si gata...la drum ca se face tarziu si maine lucram.

Nu dati cu rosii dar me mi se pare ca o data ce am hotarat sa ne unim destinele, in loc sa se simplifice totul si sa fie mai frumos, se complica lucrurile si noi alergam de bezmetici in toate directiile.

Inainte erau doar familiile noastre intre care trebuia sa ne impartim. Acum s-au adaugat si nasii dar timpul fir-ar sa fie a ramas acelasi.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Bravo fetele....perfect de acord cu voi.

Acum am vazut ce ati scris...mai bine nici ca se putea.

Nici eu nu vad de ce trebuie sa devina obligatie.

Tin la viitorii mei nasi foarte mult. Ii vizitez de placere si in Bucuresti si la casa de vacanta.

Nu vad de ce ar trebui sa fiu obligata si incorsetata de traditii.
Ma duc la ei cand vreau si cand pot (in fiecare zi sau o data pe an...dupa posibilitati), nu trebuie sa fug in toate directiile in putinele zile de sarbatoare numai ca sa indeplinesc o traditie.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Noi de Craciun o sa mergem la ai mei si cel mai probabil o sa ne vedem cu nasii de Revelion sa facem revul impreuna. Dar, asta pentru ca asa vrem si noi si ei. Suntem prieteni inainte de a fi nasi si fini. Cred ca in principiu asta ar trebui sa conteze cel mai mult.

Nunta noastra
Cununie civila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by Rallu

cum adica sa dam o fuga la nasi?????
Pai drumul pana la ei e de aproape 3 ore, daca pui si drumul inapoi... nici n-ai avea cum sa stai prea mult acolo.
E chiar aiurea plus ca dupa parerea noastra s-ar supara mai rau sa aparem asa ca fulgerul na ploconul, ia ploconul si gata...



Aiurea sau ne... eu doar mi-am spus parerea... dar insist sa cred k s-ar bucura sa fiti "aiurea" pt putin timp cu ei, decat deloc... si in plus... voi puteti sarbatori zilnic, dar de cate ori pe an puteti merge la nasi de Craciun ? parerea mea "aiurita"...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Si pt k discutia ia o alta directie decat raspunsul la prima postare, eu ma retrag...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina v spune:

Am vazut si eu ca discutia a luat o alta directie. Intrebarea era> Trebuie sau nu trebuie sa le luam ceva cadou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by corina v

Am vazut si eu ca discutia a luat o alta directie. Intrebarea era> Trebuie sau nu trebuie sa le luam ceva cadou?



Am zis k ma retrag, dar nu de tot... Eu ti-am raspuns...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Corina, nu cred ca trebuie neaparat sa le iei cadouri. Daca au copil ar fi frumos sa faci un pachetel cu dulciuri, o jucarie pentru copil, iar daca nu... tu decizi, in functie de cat de bine ii cunosti. Presupun ca daca ei va tot cadorisesc, atunci si voi ar trebui sa le luati ceva, chit ca e simbolic. Dar daca ei nu pun pret pe lucrurile astea, atunci la ce bun sa te complici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina v spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Ma duc azi la Sala Dalles si-o sa le cumpar ceva simbolic. Am vazut ca acolo au multe lucruri dragute.

Mergi la inceput