nasii in vizita de Craciun

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by olguttza
Si ca sa raspund la intrebarea initiala, depinde foarte mult de relatia dintre voi...Ati putea, de exemplu, sa "impartiti" masa asta: adica, voi mancarea, ei vinu' si tortu'.



Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20718;29/st/20060803/dt/7/k/6724/preg.png

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev214pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina v spune:

Sa va spun ce le-am luat: o sticla de Garrone si un ingeras superb de la Sala Dalles.
Ne-au luat si ei un covor pentru bucatarie ca noi aveam unele de pe la mama (mai vechi), un parfum si un sprei pt. mine, o sticla cu vin, o cutie cu nectar si un tort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by corina v

Sa va spun ce le-am luat: o sticla de Garrone si un ingeras superb de la Sala Dalles.
Ne-au luat si ei un covor pentru bucatarie ca noi aveam unele de pe la mama (mai vechi), un parfum si un sprei pt. mine, o sticla cu vin, o cutie cu nectar si un tort.



Si asa toata lumea s-a simtit bine... Petrecere frumoasa si de Revelion !

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

Hai ca ma bag si eu ca musca'n lapte si p'aci. Parerea mea e ca pana la casatorie e de inteles sa faci Craciunul fie la ai tai, fie la ai lui, fie fiecare la mamica lui, fie cu prietenii la munte, fie cu viitorii nashi dar fara prea multe "oficialitatzi'...
Dar dupa ce ne casatorim eu am de gand sa pastrez traditia ( dar fara plocoane si alte alea, ca nu e cazul la noi ), care mie-mi place foarte mult de altfel, ca de Paste, Craciun sa mergem la nashi, sa petrecem impreuna ca o noua familie ce ne avem. In definitiv nashii vor fi parintzii nostri spirituali, nu? Si atunci vom face Cr in "familie". Cu ai mei, cu ai lui, ne vedem inainte si/sau dupa respectiva sarbatoare, pt ca din punctul meu de vedere, noua FAMILIE va fi compusa din noi doi si "parintzii" nostri ce nou-noutzi. Sigur, asta se intampla daca te intelegi bine cu ei si iti face intr-adevar placere sa petreci cu ei. Noua da!

Pup la fete cucuiete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Mie mi se pare firesc sa oferi cadouri, macar simbolice, persoanelor care iti calca pragul de Craciun. Noi, de cand locuim impreuna, am instituit o traditie: in loc sa ne plimbam noi pe la parinti, ii invitam pe ei la noi, la masa. Iar sub bradutul nostru se gasesc daruri si pentru ei. Nasii nostri sunt in Germania, altfel i-am fi invitat si pe ei, astfel impamantenind un alt obicei, noi vrand sa avem la un loc toate persoanele care ne sunt dragi. La nasi vom merge dupa Revelion, cand planuim o vacanta la ski pe alte meleaguri decat cele natale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

subscriu la ce a scris divine girlsi va spun cum am facut noi(eu, pt ca sotul meu nu este in tara) in prima zi de craciun am fost la nasi,mosul le-a adus cadouri, nu din obligatie ci pentru ca asa obisnuim de craciun:sa daruim daruri celor dragi,i-am luat bebelinei lor o jucarie iar lor cate ceva simbolic dar lucruri pe care stiam ca si le doresc,si noi am gasit cadouri pentru noi sub bradul lor.ne-am simtit excelent, sunt oameni minunati
ieri, de sfantul stefan-patronul casatoriei noastre au venit la noi, mi-au adus un buchet superb de flori si o icoana cu sfantul stefan
iar ca sa raspund la subiect,eu zic ca fiecare face cum vrea si cum a fost obisnuit,important este sa nu facem gesturi "din obligatie", relatia cu nasii trebuie sa fie una sincera si directa.

pupici
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

Dragele mele,
Nasii nostrii sunt mai intai foarte buni prieteni de-ai nostrii, niste oameni super, care au si un bebel. Eu nu stiam de traditia pe care a postat-o Raza, aceea ca trebuie sa petreci o parte din Craciun si revul cu nasii, dar am respectat-o in mod inconstient. Nasii nostrii fiind din Valcea, de fiecare data cand mergem acolo trecem pe la ei, pentru ca ne sunt foarte dragi, si niciodata nu ne-am dus cu mana goala...nu pentru ca am fi avut vreo obligatie, ci pentru ca au un bebe super si nu ma pot abtine sa nu ii cumpar cate ceva. De craciunul asta si noi le-am facut cadouri, dar si ei ne-au facut cadouri....am convenit sa treaca ei pe la noi, ca de cateva luni numai noi i-am vizitat...Cam asta este cu nasii nostrii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

la noi au venit ieri nasii, de sf stefan si le-am si dat cateva un cadouas simbolic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina v spune:

A fost o petrecere pe cinste. Ne-am simtit minunat. Nasii nostri sunt niste oameni deosebiti si ne-au facut cadou covorul din suflet pt ca stiau ca avem nevoie ca de- la casa noua iti trebuie multe.

Mergi la inceput