pasaport prin procura

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinutza08 spune:

pasaportul la urgenta se elibereaza in 3 zile si treb platita o taxa de 1 mil in plus. nu treb justificata urgenta. banuiesc ca treb justificata urgenta numai in cazul in care il vrei in aceeasi zi.eu l-am lasat sa mi-l dea in 20 zile calendaristice. pe 28 dec treb sa ma duc sa mi-l ridic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Mai,ai ,mie mi-au zis vehement acum in oct,ca nu mai e procedura de urgenta,ca si eu am zis ca platesc,numai sa il fac repede.Ce nesimtiti!
louisea-ce sa iti mai zic,noi avem un nene dragut la consulat,iti explica tot ce vrei si nu vreiMie mi-a spus toate optiunile de scoatere a pasap din strainatate si toate optiune de transcriere a cert de nastere irlandez al fetei in romana din Irlanda.Pt ca era prea complicat si ca fata are pasap irlandez,ei i-am facaut demersurile pt cert ro acasa.


decu fundita

Iaca poze POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

Louisea, daca nu mai ai buletin, iti va trebui o adeverinta de identitate care se elibereaza la fel printr-o procura. Aici costa o procura 45$, deci 90$ amandoua. Atentie mare pentru adeverinta de identitate (valabila un an) ai nevoie de poze tip buletin, certificatul de nastere in original si daca esti casatorita si certificatul de casatorie in original. Aceasta adeverinta costa vreo 100-200.000 iar pasaportul 1.000.000. Pozele vor fi stampilate de consulat (ambasada) certificand ca esti tu in respectivele poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

uff si eu care ma gandeam sa sar peste partea cu buletinul ca nu-l folosesc la nimic

ba chiar ma batea gandul sa fac pasaportul cand ajung in .ro daca ia numai 3 zile la urgente dar daca tre sa mai fac si bolentinul nu cred ca am timp in 10 zile sau am??

merci fetele

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Stiti cumva daca te duci in tara sa-ti faci pasaportul vechiul pe care ai viza ti-l voi da inapoi ca sa poti iesi linistit din tara fara probleme la vama?

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

cait.. se pare ca da..e posibil sa-ti taie doar colturile la pasaportul vechi dar cred ca le vei avea pe amandoua la iesirea din tara..

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by louisea

cait.. se pare ca da..e posibil sa-ti taie doar colturile la pasaportul vechi dar cred ca le vei avea pe amandoua la iesirea din tara..

------------------------
Louisea si Bandit



cait - ti-l da sigur pe cel vechi dar cu colturile taiate ceea ce inseamna ca-i anulat; viza de pe el, in schimb, ramane valabila - asa am venit eu asta vara.

louisea- nu-i neaparat sa imputernicesti doar parintii si fratii, e valabil si la socri - sotul meu, de ex, si-a facut pasaport prin mama mea (i-a facut procura aici la Consulat). A fost acum cativa ani, nu mai stiu exact cat a durat pana a fost gata.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

merci fetelor m-am linistit ca, nu stiam cum se procedeaza.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmyna spune:

buna fetelor

am si eu o intrebare
si pe mine ma intereseaza chestia cu un nou pasaport..
al meu e valabil pana in 2008 si am viza pe el pana cand imi expira
deci tre sa merg la ambasada sa fac procura la mama si sa o trimit in tara...
-asa am mai procedat cu certificatul de nastere ..iam facut procura mamei mele de la consulatul din berlin si mama mia facut un certificat de nastere cu apostilla si mi la trimis prin posta mia trebuit la casatorie..
--si acuma ma intreb ce acte ii va trebe mamei sa imi faca un nou pasaport?
astept raspunsuri..
va pup

http://photos.yahoo.com/crista_222000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Fetita e trecuta pe pasaportul meu si pe al sotului . As putea sa o imp[uternicesc p[e mama sa-i faca fetei pasaport individual in tara sau trebuie sa merg la Consulatul din Ottawa ? Am auzit ca dureaza vreo 6 luni eliberarea pasaportului nou...

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput