pasaport prin procura

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

karmyna..

b) Depunerea cererii de eliberare a unui nou pasaport de catre mandatar:
- cererea tip model 1 autentificata de misiunea diplomatica ori oficiul consular;
- procura speciala autentificata de misiunea diplomatica ori oficiul consular;
- doua fotografii color tip pasaport cu dimensiunea de 3,5/4,5 cm, autentificate de misiunea diplomatica ori oficiul consular;
- copia actului de identitate valabil (cartea de identitate sau buletinul de identitate) autentificata de misiunea diplomatica ori oficiul consular;
- o copie autentificata de misiunea diplomatica ori oficiul consular a pasaportului pe care il detine mandantul;
- chitantele CEC sau trezorerie privind achitarea taxelor de emitere a pasaportului, respectiv taxa consulara (32 RON) si taxa reprezentand costul pasaportului (64,2 RON);
- actul de identitate, in original si copie xerox, al persoanei mandatate.

sursa: http://www.dgeip.kappa.ro/index7.htm



------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miura daniela spune:

salutare fetelor.cam tirziu vam raspuns si eu la subiect.aici in japonia daca iti faci pasaport la ambasada rom iti trece cu adresa de aici,asa ca voi trebuie sa intrebati acolo la voi la amdasada daca va trece cu adresa voastra din tara in care sinteti.eu una nu vreau sa-mi trec adresa de aici pt ca in tara nu mai pot face nimic sa cumpar imobiliare etc.asa ca aveti grija fetelor va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

buna fetelor,
intr-o situatie din aceasta ma aflu si eu ,si mie i-mi expira pasaportul in curand numai ca pe langa asta ar mai fi o problema...eu mi-am pierdut certificatul de nastere si fara el nu-mi pot face un nou pasaport...deocamdata nu pot ajunge in tara.Stie cineva daca in astfel de situatii se poate elibera certificatul de nastere prin procura?Sa merga,... ma rog tatal sau fratele in locul meu?.M-as bucura tare mult la un raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miura daniela spune:

draga louisea! daca astepti un raspuns de la cei din bv cam slabe sanse cel mai bine il trimi-ti pe tatal tau sau pe fratele tau la politie si intreaba e cel mai bine asa parerea mea.bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

miura.. da.. asta cand ai tata sau frate

oricum am rezolvat

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calina73 spune:

buna,
procura se pote ridica de la consulat prin posta?e cam departe sa merg pana acolo si sotul lucreaza zilnic.O pot concepe eu si sa fie semnata de orice notar?daca o pot concepe eu da-ti-mi un model va rog!astept si eu un raspuns la intrebarile mele

Mergi la inceput