zodie norocoasa

zodie norocoasa | Autor: chiquitita

Link direct la acest mesaj

[font=Comic Sans MS]Credeti ca exista anumite zodii mai "norocoase" decat celelalte si ca poate ar trebui sa planificam bebeii in anumite luni? Mie personal mi se pare ca Balnta e o zodie norocoasa. Eu sunt Pesti si nu pot spune acelasi lucru despre aceasta zodie.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Eu sunt nascuta in zodia balantei si tind sa cred ca este o zodie norocoasa.Adevarul este ca fata de celelalte zodii nativi din balanta sunt mult mai cumpatatisi nu se arunca sa faca ceva pana nu cantaresc de 2 ori daca este bine sau nu. Sunt foarte sociabili se ridica in general pe propriile lor forte si sunt usor acceptati de ceilalti datorita felului lor deschis.Fiica -mea este peste dar este o persoana foarte diferita si nu cred ca este o zodie foarte stralucita.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

si mie imi place balanta. e o zodie buna.
dar si zodia taur imi place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Pestii sunt destul de blegomani si in general nu au noroc, in sensul ca trag din greu sa obtina ceva si intampina dificultati in loc de putin noroc care sa ii impinga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

si eu sunt nativ pesti si uneori am impresia ca e o zodie ghinionista (stii ca Urania a zis ca am avut o perioada de cateva zeci de ani de ghinion?? - din care se presupune ca am iesit anul asta). Pe de alta parte eu cred ca nativii din pesti sunt speciali, persoane complexe si foarte atragatoare si fascinante!
Eu nu prea sunt asa dar ceilalti pe care i-am cunoscut sunt!
Depinde si de decan.

J

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by J G

si eu sunt nativ pesti si uneori am impresia ca e o zodie ghinionista (stii ca Urania a zis ca am avut o perioada de cateva zeci de ani de ghinion?? - din care se presupune ca am iesit anul asta). Pe de alta parte eu cred ca nativii din pesti sunt speciali, persoane complexe si foarte atragatoare si fascinante!
Eu nu prea sunt asa dar ceilalti pe care i-am cunoscut sunt!
Depinde si de decan.

J



Am iesit? Slava domnului ca am iesit!!!! Asa e suntem persoane sensibile si calde, dar cunosc si exceptii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Eu sunt Balanta, dar nu mi se pare ca sunt mai norocoasa ca alte persoane din alte zodii. Cred ca depinde si de altceva in afara de zodie.Am prieteni in Pesti si cateodata, in anumite situatii ei par sa fie mai norocosi ca mine. Nu e o regula.
Nu sunt de acord cu planificarea bb-ului in anumite luni ca sa fie o zodie sau alta pt ca e mai norocoasa.Cred ca norocul si-l face fiecare...

Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Balantele si capricornii ! Norocosi de`nvidiat

Parerea mea, io`s leu

Am uitat: bebelina trebuia sa iasa orice, numa` leu nu, dar ea s-a grabit si a iesit leoaica Adevarul e ca asta e ultimul aspect cand iti doresti un copil

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

chiquitita eu nu cred in zodii mai norocoase decat altele. de fapt, eu nu cred in zodii.

totul depinde de persoana. nu cred in destin.

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ja spune:

Eu si sotul suntem varsatori.. 2zile diferente(ani diferiti..ca si astia au importanta cred).Eu sunt ghinionista(in facultate ma intrebau colegii pe ce nu am apucat sa ma uit..ca din aia pica ceva),el norocos prin definitie(dat cu banul..cea mai mare nota din grupa),dar nu si la bani,jocuri de noroc (aici nici nu incearca)..deci nu-i regula.
Fara planificari..bb a iesit in aceeasi zodie..s-a grabit ca ar fi putut fi cu unul din noi in aceeasi zi.

ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Ba io cred in zodii norocoase.. cel putin io ( varsator fiind) am avut norok cu caru'.. toata viata si cam din toate punctele de vedere.. cam cum e vorba aia " prost sa fi norok ca esti"..aaa nu, adika " prost sa fi norok sa ai"..

Mergi la inceput