zodie norocoasa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Cred in zodii norocoase: sagetatorii, taurii, berbecii, balantele. Si chiar mi se pare ca pestii sunt o zodie ghinionista, desi sunt persoane complexe, sensibile, deosebite .....si taaare neintelese. Stitzi cum se spune "norocul si-l face omul cu mana lui", asa ca norocul asta tine si de abilitatea fiecaruia de a-si valorifica oportunitatile. Si unele zodii sunt mai abile decat altele.

Bee
si Fetitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Si eu cred in vorba aia "norocul si-l face omul cu mana lui".
Sotul meu e Peste, si e cam ghinionist, in comparatie cu mine, care ma consider norocoasa (nu-s Peste)
Dar nu mi-am pus nici un moment problema sa calculez cand sa vina bebe. Cand fost sa fie, a venit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Credeti ca taurul e zodie norocoasa ? Asa sa fie, ca baieteii mei sunt taurashi. Eu sunt scorpion si am un singur noroc: ca am puterea sa lupt si ca mi-a dat D-zeu minte, in rest nu mi-a picat nimic din cer. Totusi mai am un mare noroc - am un sot si 2 copii cum nici n-am visat, dar si pt. ei am luptat din greu.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Cea mai norocoasa zodie...BALANTA!!!!
Sotul meu este balanta si pot sa spun ca are noroc "cu caru'". Fetita mea tot BALANTA si sper sa aiba dublul norocului sotului meu.
Eu sunt norocoasa ca-i am pe ei. Eu sunt VARSATOARE.
Dar daca ma uit in urma, am avut un trecut nu prea norocos.
Mie mi-a murit tata cand aveam 13 ani, mama mi-a murit acum 3 ani de cancer. M-am chinuit 9 ani ca sa pot avea un copil timp in care am facut si extrauterina. Am fost in somaj 8 luni. Cand m-am casatorit am inceput de jos...am stat cu chirie, ne-am luat treptat o garsionera confort III. Am vandut-o peste 5 ani si am cumparat un apartament etc.Pot spune ca viata noastra acum este intr-o deplina ascensiune.
Cu atat mai mult cu cat se zice ca barbatul (BALANTA) si femeia (VARSATOR) formeaza cuplul ideal, iar casatoria lor este perfecta.
Asa o fi oare !?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Io sunt Gemeni si am avut parte de noroc cu carul...
Si ca sa dau exemple: mi s-a intamplat sa invat doar un curs pt un ultim partial si sa-mi pice 2 subiecte din ceea ce invatasem anterior si 1 subiect fix din cursul pe care il citisem...
Cand am invatzat si eu sa joc carti (de-ale studentiei valuri) castigam in nesimtire
La bac la romana un singur subiect il stiam la perfectie...ce credeti ca mi-a picat??
Castigam cand eram mai mica la Loz in plic dar nu si la 6/49
Si mai sunt o gramada, dar...
Apoi, am avut noroc ca m-am incercuit de oameni de calitate, am avut noroc ca am facut un copil extraordinar...
Dar...casnicia cam se clatina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Eu sunt pesti...si desi nu vreau sa accept pesti este o zodie cam ghinionista! Asta imi zicea si maica-mea si i-am interzis sa imi mai spuna asta fiindca aveam impresia ca imi induce o stare de nesiguranta deci ghinionul meu este subiect tabu fata de toata lumea! Rareori accept ca am ghinion dar: am picat la facultate cu 10 la economie si 6,30 la istorie (fiindca imi picase singura chestie care nu o stiam) am fost a doua sub linie ! Am luat al doilea an ....fara sa ma agit prea mult! In dragoste dezastru...pana m-am casatorit si s-a schimbat situatia nici nu imi vine sa cred ca am un sot asa atent si dragutz si familist! Bani ...nu mai zic daca era sa se castige ceva eu trebuia sa muncesc pe rupte intr-un tarziu rupt de oase mi se recunosc meritele ...dar dupa ce altii sunt mult deasupra mea si cu minimul de efort!Dar eu sunt mandra de mine asa cum sunt nu am eu noroc la momentul potrivit dar pana la urma tot imi reuseste ceea ce imi doresc...asta chiar am observat mi s-au indeplinit toate dorintele...darmai tarziu decat m-am asteptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

carla2005..hai sa ne luam de mana....ca si eu sunt pesti si am "patit"...cam ca tine...
adica si ghinionista...dar si norocoasa pe muchie...sau la momentul potrivit cand nu ma mai asteptam...
si eu am picat a doua sub linia prima data la facultate...dar tot eu am intrat la fac...3 luni mai tarziu pe baza aceleiasi note...pentru ca a venit revolutia si s-au suplimentat locurile cu 5%
in dragoste...dezastru ani la rand...si bum...deodata totul s-a schimbat 100%...si sunt fericita..desi totul am realizat mai tarziu...dar am relizat ce mi-am propus pana acuma...cu greu..e adevarat...dar si cu putin noroc...
acuma mai avem pasul cu copiasul...care si pe el il astept parca de o viata....dar sper sa vina...asa cum totul a venit pana la urma..

cat priveste zodia balantei...nu prea o agreez...desi da...sunt cam norocosi...
eu sunt inconjurata de f multe balante...rude prieteni...si sunt foarte dificili!!..fara exceptie...multe balante mi-au complicat si stresat viata..si pe alor deasemenea....si inca ceva..e greu sa gasesti balante fericite...asa cum si pesti...

si ma mai invart si printre varsatori.....cam duri...si reci...dar de treaba in felul lor...

insa pana la urma...nu putem litera de lege zodia omului...e doar asa...o latura ce o poti observa...in rest...toti suntem diferiti...

anda

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Diciu si Carla 2005, parca suntem la fel, desi eu mai mult spre ghinion...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

quote:
Originally posted by ja

Eu si sotul suntem varsatori.. 2zile diferente(ani diferiti..ca si astia au importanta cred).Eu sunt ghinionista(in facultate ma intrebau colegii pe ce nu am apucat sa ma uit..ca din aia pica ceva),el norocos prin definitie(dat cu banul..cea mai mare nota din grupa),dar nu si la bani,jocuri de noroc (aici nici nu incearca)..deci nu-i regula.
Fara planificari..bb a iesit in aceeasi zodie..s-a grabit ca ar fi putut fi cu unul din noi in aceeasi zi.

ana




CE frumos, super!
O familie de varsatori...nu sunteti unicii, hop si noi:
23, 27 si 30 ianuarie, toti in par, varsatori!

Varsatorii sunt norocosi...norocosi ca nu au ghinioane prea multe!!!

Ramona si Maysa (1 an si 10 luni)

Poze cu Maysa-"Duracell"


Nu lua viata in serios. Nu o sa iesi din ea viu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Eu sunt gemeni si sunt intr-o zodie norocoasa.Sotul meu e varsator si si el pare norocos ca doar m-a gasit pe mine.
Copilul nostru e pesti.E o fire romantica si linistita dar am observat ca isi urmareste scopul.Eu zic ca e norocos.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput