Copilasii vostri dorm cu paturica?

Copilasii vostri dorm cu paturica? | Autor: aurelia1278

Link direct la acest mesaj

Fetita mea de 1 an si jumatate se dezveleste noaptea si trebuie sa ma scol de nenumarate ori sa o invelesc.
Pana acum am imbracat-o putin mai gros, cu doua straturi de hainute si sosete peste pantalonas cu botosei. Dar vine frigul si nu pot sa o imbrac si mai gros, nu s-ar mai putea misca deloc.
Ar fi sacul de dormit o solutie? Asa s-ar putea intoarce in somn sau ar deranja-o? I-ar fi bine in el s-au s-ar incinge prea tare?
La noi vor fi cam 20 de grade noaptea in camera.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

De cand e el, Robert numai in sac a dormit. Vara - sac subtire, iarna - mai gros, de marime potrivita (acum am ajuns la 110 cm) si nu l-a incomodat niciodata, s-a putut misca in voie, este suficient de larg si nu s-a incalzit niciodata in el. Noi tot 19-20 grade avem acum noaptea in camera si am trecut deja la saculetul mai gros, de toamna-iarna.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ines doarme cu paturica dar am noroc ca doarme tare bine, nu se dezveleste iar daca totusi se intampla, si-o cauta singura.

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

ai mei amandoi dorm in saci de dormit, de mici bebei!
cel mare are 5 ani si ceva, n-am mai gasit sac asa mare si i-am facut unul.
dorm foarte bine, nu-i deranjeaza deloc la miscari in somn, si stau si eu linistita ca nu se pot dezveli.
eu recomand calduros sacii de dormit!


Viata este ceea ce se intampla in timp ce esti prea ocupat sa-ti faci planuri de viitor! (John Lenon).

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003
poze:
http://community.webshots.com/user/miremirion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Si noi am folosit sacul de dormit pana la 2ani, dar de la maternitate. Pt noi a fost ideal! il imbracam normal si il bagam in sac si toata lumea dormea fara grija. Iarna in camera temperatura era intre 19 si 20 de grade.

s-ar putea ca daca incerci s-o pui acum in sac sa protesteze, pt ca are miscarile mai putin libere decat fara (desi ai mei chair mergeau prin casa in sac si erau super caraghiosi). Merita incercat!

didita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Multumesc mult de raspunsuri, o sa incerc si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Al meu nu doarme deloc invelit. Daca simte ceva pe el se enerveaza si da din picioare, asa ca il culc imbracat un pic mai gros, eventual ii dau o vestuta iarna peste pijama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

Subscriu la sacul de dormit ! Si e super caraghios cand alearga ca o gheisa prin casa !!!!

Anca si BB Sasha

Copilasi de Aug - Sept. 2003

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Gin spune:

E bine ca ati reusit sa-i obisnuiti asa, cu sac de dormit - bb se dezveleste instant, dar nu fiindca s-ar intoarce, pur si simplu protesteaza sa fie invelit. Asa ca pana da statul caldura, noi functionam cu calorifer electric ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

traiasca sacul de dormit!!!!!!

si vorba Sashei, cel mai haios este cand merge cu scaul pe el, parca e fantomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna Aurelia!

pana acum, fetita mea, de 1 an 9 luni, nu dormea invelita, ca deh' era cald in casa, insa de cand cu timpul asta ciudat, am observat ca i se racesc manutele si nasucul... ea dormea invelita cu un scutec de cand era mica, insa peste noapte il dadea la o parte...

am gasit paturica sa zic grosuta, pufoasa, o pun in 2 si sta asa frumos, se pisiceste in ea... simte caldura si ii place.

si eu ma gandisem la sac, insa n-am gasit, pe aici prin zona, dar daca gasesti, incearca, poate sta in el!

bafta!

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput