Rochie de nasa

Rochie de nasa | Autor: crisbar

Link direct la acest mesaj

Buna, fetelor
am o mare problema: sambata asta voi fi nasa in provincie si pana acum nu mi-am gasit toaleta. e adevarat ca nici nu mi-a cautat sarguincios. de fapt eu nu prea voiam sa investesc acum in asta dar toaletele aduse de prietenele mele nu mi se potrivesc ca marime.
asa ca acum am intrat in panica...mai am putin timp si
o sa ma duc in seara asta prin magazine. m-ar ajuta un sfat de la voi, in caz ca ati vazut ceva, sa ma duc croita la un magazin. bugetul meu ar fi cam de vreo 3 milioane.
de mare ajutor mi-ati fi daca aveti vreo idee.
mercic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

incearca la Cocor, la et 2 pe partea cu strada (geamurile)si tot in cocor sunt expuse in vitrina jos niste rochii dar nu stiu unde e standul. Am vazut aseara ceva fff dragut la Agnes Toma, dar sare de bugetul tau (si al meu)

poze
Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

mercic, ralu
asa ma gandeam si eu sa ma duc prin cocor. dar n-am mai fost de mult si nu stiam sigur ce sanse am sa gasesc ceva mai deosebit. mai ales ca nu am prea mult timp la dispozitie seara. eu termin programul pe la 6-7 seara si numai dupa pot merge la cumparaturi. apropo, aveti idee la ce ora se inchide magazinul cocor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Crisbar, mi-am luat eu din cocor sapt trecuta o rochie draguta cu 2.860.000 lei. Uite poza.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanasandulescu/detail?.dir=2eed&.dnm=5196.jpg&.src=ph

Magazinul este exact unde a spus ralu, et.2, spre geamuri.



Oana si Mara 11.08.2004
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

superba toaleta!! deci exista sperante si pentru mine. aveti idee, toate rochiile sunt corset cu fusta sau pot gasi si o rochie intreaga? intreb asta pentru ca deja am in garderoba o toaleta de genul asta si as fi vrut sa-mi diversific un pic tinutele. chiar am ceva pe un roz superb (a fost toaleta de cununie civila - la nunta mea). si pentru ca am avut-o tinuta de zi acum mi se pare un pic tras de par sa ma prezint ca nasa seara. ce rochii ai mai vazut? banuiesc ca nu te-ai oprit la prima..mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Pai nu prea am vazut multe ca am aflat miercuri ca tre' sa merg la nunta sambata.
DAR, rochia nu e taiata (adica ccc corsetul nu e despartit de fusta). Sa stii ca rochie "intreaga" nu am prea vazut...eu am cautat ceva cu maneca sau macar bretelute, ca sa-mi pot pune sutien, plus ca am bratele grosute si as fi vrut sa nu se vada...asa ca la bugetul pe care il aveam asta e ce am gasit mai bun. Daca esti slabuta, insa, gasesti 100 de rochii in cocor. bafta multa si sa ne arati poze

Oana si Mara 11.08.2004
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

uff, intr-adevar eu sunt mai slabuta. ma bucur sa aud ca am mai multe sanse dar de multe ori as fi vrut sa fiu un pic mai plinuta (nu cu mult) pentru ca cele mai dragute rochii pe care le-am probat eu erau cu un nr. sau 2 mai mari. eu am 1.63 m si vreo 50 kg sau un pic sub. nu stiu, nu m-am mai cantarit de mult. chiar aseara am probat o rochie super la magazinul "only". era si un pic mai scumpa decat mi-as fi permis eu dar modelul era superb. n-ai fi zis daca nu o probai. din pacate imi mai trebuiau vreo 5 kg in plus. sau chiar mai mult. stii cum e: cand esti slaba vrei sa fii femeie voluptoasa...cand esti grasa (si am fost si asa) isi doresti sa fii filiforma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Magazinul cocor se inchide la ora 21.
Eu am si acum o rochie bej sampanie din saten de poliester care cade super si se spala si nu trebuie calcat, cu care am fost la vreo 7 nunti (noroc ca erau in grupuri total diferite)

poze
Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Am vazut niste rochii de seara superbe la Salonul Gabriela. Una cel putin mi-a furat inima si era fix trei milioane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

unde e salonul gabriela? ma scuzati....poate ar fi trebuit sa stiu
presimt ca o sa am o saptamana foarte ocupata. urasc sa ma duc la cumparaturi croita pe ceva anume. exact atunci nu-mi gasesc ce-mi trebuie. de exemplu aseara am plecat dupa rochie de seara si am gasit numai hainute de zi dupa care salivam si la niste preturi!!! deh, sunt reduceri.
am un noroc!!am fugit repede de acolo pentru ca eram deja cu mana in geanta sa scot banii si sa-mi cumpar cu totul altceva.
din pacate trebuie sa ma tin de planul initial si nu pot sa-mi depasesc bugetul. fiind nasa, avem si alte cheltuieli...cine a nasit stie cum sta treaba. nemaipunand la socoteala faptul ca in luna septembrie avem 3 nunti la care e musai sa ne ducem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Pe Campineanu. A doua strada la stanga, dinspre Universitate spre Romana. In coltul strazii e o cafenea care am uitat cum se cheama. Imediat dupa cafeneaua cu pricina faci stanga. Nu stiu daca ti-am explicat foarte bine, dar in zona toata lumea de la chioscurile de ziare stie strada. Poti intreba. Eu zic sa incerci. In afara de timp, altceva oricum nu pierzi

Mergi la inceput