Mamici de mai - iunie 2005 (11)

Mamici de mai - iunie 2005 (11) | Autor: descintec

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Avind acces la atitea surse de informatii, cred ca devin obsedata. Citesc tot felul de chestii despre sarcina, analize, riscuri, pericole, de nu dorm citeodata gindindu-ma la una-alta, citesc povesti ale nasterii aici pe forum si incepe sa mi se faca frica de momentul acela.
Cred ca sint mai linistite si fericite cele care nu-si fac atitea probleme si investigatii si ecografii din ce in ce mai smechere si mai scumpe.

In alta ordine de idei, ce bine ca e vineri, am zi scurta, urmeaza weekendul

Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Fetelor, dati-mi si mie link-ul in care va spuneam sa nu va ingrijorati daca nu il simtiti zilnic pe bb . Eu sunt fiarta. De doua zile, nu am simtit nimic. Nu am dormit aproape deloc azi noapte. Am tot stat cu mana pe burtica, dar degeaba. Am mancat ciocolata, am baut suc si tot ...nimic . La asta se adauga noi pete aparute ieri, dureri de mijloc, o durere groaznica de cap si constipatia. Fac eforturi sa nu ma duc la doctor, pt. ca mi-am promis sa stau cuminte.

Vad ca ati vorbit de program. Eu am deja program scurt, ca m-am intors la servciu inaite de a face Maria 2 ani, dar l-as vrea si mai scurt. Nu fac nimic la birou, tot timpul ma gandesc la bb.

Va pup,
Cornelia (17 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaeus spune:

Cornelia, fii barbata !

Fii mai optimista si nu te mai gandi numai la probleme.
Odihneste-te, citeste o carte buna (nu despre copii), iesi in parc cu fata ta, mergi la un film... fa ce-ti place tie in week-end, dar evita sa te mai gandesti la problemele astea.

Daca tu crezi ca te ajuta mergi iar la doctor, ca de-asta sunt ei acolo.

Nu te mai gandi ca nu-l simti pe bebe.
Dupa cum ai vazut multe fete il simt o data, iar apoi 2-3 zile nu mai simt nimic.
Bebe e foarte mic acum, de unde sa aiba atata putere sa loveasca ...
Eu cred ca l-am simtit acum 2 seri, dar nu sunt sigura.
Ieri insa nu aveam nici cea mai mica tresarire in burtica, oricat am asteptat.

Curaj, ca totul va fi bine.
Oricine are zile bune si zile rele.
Cum ai nascut o data, vei mai naste si a doua oara un copil sanatos.

Numai bine

Simona UM 08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mamicilor, cam slaba miscarea azi!
Ce faceti? Sinteti libere? Dormiti?
Va e bine? Ia mai ziceti cum va e.

Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

hello,
eu sunt pe aici....
Azi ma duc la doctor, iau si rezultatul de la chlamydia si de la triplul test tot azi. Sper ca e totul ok, eu ma simt ceva mai bine de la inceputul saptamanii, dureri de burtica nu mai am de ceva vreme, drept pt care nu mai iau no-spa deloc si nici ultrogestan nu am mai luat deloc pt ca nu mai am scurgeri si imi faceau rau la ficat.



Cloreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns at andreea spune:

Pai ce sa facem, e vineri.
E plictiseala si e prea cald aici.

Eu va propun o campanie cu tema: Bluze mulate pe burticoase!!!
De doua zile merg la serviciu cu bluze mulate, nu cu corturi largi si am descoperit cateva lucruri: nuimeni nu are tupeul sa ma intrebe de ce nu mai merg la sala; toata lumea declara ca arat f. bine pentru o graviduta intrata in luna a cincea. In principiu, este vorba de faptul ca purtand aceste bluzite mulate, nu mai aratam ca si cum ne-am scapat la frigider si la ciocolata, ci aratam grividute, ceea ce si suntem.
Jos hainele largi si lalai!Sus bluzele mulate!


Andreea si Thomas/Emma de 16 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Si cu pantaloni ca talia joasa nu? Sub burticuta


Cloreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ha, eu intimplator azi am o bluza mulata pe mine Si-mi place cum arata burtica. Pantaloni cu talie joasa n-am tupeu sa port, n-am dimensiunile necesare, nici inainte nu aveam de altfel.

Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Andrixo, unde esti? Hai ca avem noutati, ANIS a reusit!!!
Este gravidoasa!!!cu2 ingerasi!!!!
Sper sa te bucuri!!!

Pup fata cu burtica si bb baietzel.



laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns at andreea spune:

Pantaloni sub burticuta am, dar sunt prea subtiri pentru vremea asta.
In schimb saptamana viitoare o sa-mi fie gata prima pereche adevarata de pantaloni de graviduta, care sunt super funny.

Andreea si Thomas/Emma de 16 saptamani +

Mergi la inceput