Mamici de mai - iunie 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Eu nu am purtat pentru ca sunt inalta in talie si nu mi-ar fi venit bine, alftel... poate pt ca nu am 25 de ani:)
Dar bluze mulate avem...eu azi am pe sub salopeta o maleta foarte frumoasa portocalie din angora si sta mulata pe burtica, dar burtica nu se vede dedesubt e ascunsa

Cloreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaeus spune:

Eu nu pot sa port bluze mulate pt. ca deocamdata n-am pantaloni de gravida si merg descheiata la nasturele pantalonilor.
Va dati seama cum s-ar vedea...

Voi ce v-ati cumparat pana la urma si de unde?

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Singurul lucru de gravida pe care l-am luat este perechea de blugi, de la Rococo.

Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Eu mi-am luat doar o salopeta de catifea reiata bej din Sir. Acolo e si un magazin cu hainute pt burtici dar mi se par cam scumpe. O pereche de pantaloni din catifea reiata e 1 mil, eu am dat pe salopeta 850 de mii. Si mai sunt si costume, pantalon si un fel de bluza fara maneci ca un clopot asa, foarte dragute, diferite modele au la bluzoanele alea, poti sa le pui evident peste bluze cu maneca lunga. Alea sunt 1,7 mil. La Rococo nu am ajuns, ieri am fost pana la Perla dar eram in criza de timp si nu am mai traversat sa ma duc la magazinul ala mic de la intrarea pe Naum Ramniceanu.
POate o sa imi mai iau o pereche de pantaloni ceva. Deocamdata mi-e bine asa ca nu am nimic peste burtica, nici un fel de cordon.

Cloreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Grozava ideea cu bluze mulate !!
La mine abia acum incepe sa se contureze burtica - incepe de sus si "gura lumii"zice ca va fi baiat. Parca nu mai am rabdare pana joi sa am ,sper,o certitudine si toata lumea ma necajeste .
Deja nu-mi mai incap in haine - saptamana viitoare o sa dau o raita prin oras .

Aaaa - de dr. Adina Maniu , de la Cantacuzino, a auzit cineva ?? Am primit o recomandare dar n-am auzit pe nimeni sa pomeneasca de ea pe aici .
Sa va spun un secret - eu inca nu mi-am ales doctorul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Nefertari si de ce plangi ca iti spune lumea ca va fi baiat?!
La ce doctor ai mers pana acum?

Cloreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Plang pentru ca am unul si tare mi-as dori o fata !
Apoi inchipuie-ti cum o sa ma descuc eu cu 3 barbati !
Doctorul meu era la Braila , dar a innebunit saracul .
Aici in Buc. nu cunosc nici un doctor ,iar cel recomandat de catre verisoara mea(doctor internist) nu mi-a inspirat prea multa incredere . Deh, am si eu pretentii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Nici eu nu pot sa zic ca mi-am ales doctorul. Acum sint la a doua doctorita la care merg si nu sint sigura 100% ca voi ramane la ea.
Voi v-ati stabilit deja definitiv medicul cu care veti naste?
Mamicile care sint la al doilea bebe poate ne spun cu cine au nascut prima data si daca a doua oara vor merge tot la acelasi sau l-au schimbat.

Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

E foarte bine sa ai pretentii, in fond e vorba despre tine, bebe si sanatatea voastra.
Dar eu sper ca glumesti la faza cu baietelul al doilea:) Bucura-te ca il vei avea, sa fie sanatos si ai sa vezi ca e bine sa ai doi baieti mai ales daca ai sa stii sa ii educi cum trebuie.
Eu am cunoscut-o pe mama unui coleg, el mai are un frate, sunt tineri, colegul meu are 24 de ani si fratele lui vreo 22 cred. Nu pot sa iti spun ca draguta, cocheta si feminina e mama lor, ce casa plina de flori, o oaza de liniste si confort.
Pe baieti i-a crescut frumos, o iubesc si o ajuta si ea are timp pentru toate. E si tanara, intre mine si colegul meu e diferenta de 11 ani iar mama lui probabil ca are cu vreo 11-12 max mai mult decat mine.
Eu sunt la primul bebe si sunt asa de fericita........
Stiu ca toate femeile isi doresc si fetita dar asta e, ce ne da d-zeu.
Sarcina usoara in continuare si cine stie...poate e fetita.

Cloreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Sigur ca glumesc !!!!! Pe deasupra cred ca eu o sa fiu cea mai zvapaiata dintre ei ,pt.ca asa mi-e felul
Sotul meu rade de mine ca nu am "fata de mama" .

gabitzam - eu cred ca daca sarcina decurge fara probleme si esti hotarata sa nasti normal,doctorul conteaza mai putin .
E adevarat ca sunt un pic inconstienta, fiindca am o cezariana la activ si ar fi trebuit sa-mi aleg pana acum un doctor care sa-mi urmareasca sarcina .
Dar - cum se zice - "La barza chioara face Dumnezeu cuib ! "
Ma simt foarte bine deocamdata .

Mergi la inceput