Curatenia! Produse bune, produse proaste!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Eu votez cu Triumf. Se gaseste in orice magazin, in piata,
Eu am in bucatarie si in hol gresie alba cu irizatii gri. Rosturile sunt albe. Asa ca va inchipuiti cum e! Sa va spun cum procedez! In primul rand imi pun manuside cauciuc. Iau un buretel si torn un pic de Triumf pe jos, dupa care intind cu buretelul. Dupa 5 minute sterg cu apa (cu mopul). Iese absolut superb!

Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Mr Muscolo cu pulverizator, varianta simpla, fara lamaie, curata intr-adevar dintr-o singura miscare si miroase proaspat.


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda24 spune:

Super acest subiect.

Eu folosesc pentru gresie Domestos. Pentru faianta si mobila de bucatarie folosesc Cif. Dar cred ca in curand o sa incerc si Mr Proper - suna bine fara clatire.
Ce folositi voi pentru geamuri?
Stiti cu ce se poate scapa de mucegaiul de pe pereti. Soacrei mele i-a aparut in camara mucegai pe doi pereti. Stiti vre-o solutie sau vreo metoda care ar ajuta la starpirea acestui mucegai?

Multumesc,
Anda24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Ce e ala Triumf? Un detartrant?
Ma intereseaza si pe mine ceva de curatat gresia.Am o gresie tare nenorocita pe hol si bucatarie,gri si putin rugoasa(de aia de nu aluneci pe ea),de se baga toata mizeria prin ea..tare greu o curat.
Nu reusesc s-o curat bine nici cu domestos nici cu cif.Ma gandeam s-o spal cu detartrant...da trebuie intai sa duc copilul de acasa..sa ma pot desfasura in siguranta.
Ceva sfaturi?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Triumf e un produs folosit cu precadere la curatarea aragazului si e un fel de concentrat de soda caustica lichida.Se gaseste ambalat in sticlute galbene de plastic si poate fi folosit in general mai ales pe suprafete foarte greu de curatat.Eu il cumpar doar din hipermarket pt ca am luat din piata si am avut surpriza sa imi dau seama ca este indoit cu apa ,asa ca m-am invatat minte!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Triumful nu este detrartrant. Este facut de Farmec Cluj. Este intr-o sticla de plastic galbena. Cred ca are 500 ml. Costa pana in 50.000 lei, depinde de unde cumperi. Am vazut si in oferta de la Metro: un bidon de 5 litri costa 280.828 lei.
Sa-ti spun ce mai curat eu cu Triumf: aragazul (inclusiv cuptorul), tavile de prajituri, oale, cratiti, vesela, tacamuri, blatul de la bucatarie, frigiderul (numai interiorul; am frigider Arctic - pentru alte modele nu dau sfaturi), exteriorul frigiderului NU se spala cu Triumf. Am folosit si pentru cada de la baie.
Pentru petele de mucegai care apar la rosturile de la faianta din baie folosesc Domestos, las sa actioneze 10 min, apoi cu o periuta de dinti veche le iau la frecat. Pentru perdelele de la baie (de la cada): intr-un lighean pun apa fierbinte (atat cat curge de la dus) apoi torn Domestos (ochiometric) si las perdelele de plastic la inmuiat 1/2 de ora. Apoi le frec un pic, le clatesc bine si le pun la loc.



Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Triumf e cel mai bun!!! Eu curat cu succes garantat plita de la aragaz cand se mai arde precum si cratitile arse pe fund! Mi-au iesit bine si vasele yena ingalbenite de la cuptor dupa ce le-am treata regeste cu Triumf au devenit ca noi!!!!
Adi69 Triumf se gaseste in piata sau la orice magazin la raionul de chimicale si produse de curatat!!! E o sticluta galbena din plastic cred ca la 500 ml. Trebuie folosit numai cu manusi de menaj ca altfel te arzi pe maini!!!

Numai bine si spor la treaba!!!


www.ana-design.ch/paul/paul.htm" target="_blank">Paul are nevoie de noi!!! Ajutati-l sa mearga din nou!!!



Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze


www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Aurora, e suuuuuper Triumful pt.rosturile gresiei. L-am dat cu pensula din dotare si l-am lasat sa actioneze doar 5 min.(in prospect scrie 20 min) si au iesit cred ca mai albe dacat erau.Folosesc Triumf de f. multi ani , dar numai pt.aragaz si cuptor.Am avut surpriza citind sa aflu ca este recomandat si pt. supraf. aemailate, gresie, faianta,ob. sanitare,etc.
Cand mergeam la serviciu eram aprovizionata de fete cu produsele bulgaresti Medix,f. bune.Din pacate nu mai am de unde sa le iau.


Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Spuneti-mi si mie cu ce curatati covoarele si canapelele plusate?
Eu am folosit pana acum Carpetin produs parca la Targu Mures. Curata destul de bine dar acolo unde mocheta este foarte murdara nu prea face fata. Mi-ar trebui o solutie magica. Am vazut pe la televiziunile straine ceva de genul Quick and brite (nu stiu daca am scris bine). Dupa cum demonstrau ei la televizor face minuni: dau cu carpa imbibata in substanta pe canapea si cand au luat carpa de pe plus asta arata ca nou. Exista oare asa ceva si la noi?

Daniela, mamica de Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Adi 69, eu nu te-as sfatui sa speli gresia cu detartrant. noi am spalat cada cu asa ceva, a iesit intr-adevar foarte alba, dar pe urma am observat ca n-a curatat doar mizeria ci si smaltul cazii, a ramas matuita, arata macinata, nu stiu exact cum sa ma exprim

Mergi la inceput