M-am hotarat... adoptie(partea a 5-a)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Claudia-mamica de fetita- FELICITARI !!!
Sa va aduca numai bucurii si sa fiti fericiti ! Imi dau lacrimile pentru ca n-au trecut decat trei saptamani de cand am adus-o pe Otilia acasa si de atunci viata noastra s-a schimbat radical ( in bine , bineinteles ).
Stiti ce ma impresioneaza cel mai tare ?
Patutul i l-am pus in camera noastra chiar langa al nostru si nu ne desparte decat noptiera. Ei bine, eu o culc cu capul in dreptul noptierei iar in timpul noptii ea se rasuceste si ajunge cu capul invers, adica la picioare, sa ma poata vedea. Am hotarat sa o culcam asa cum vrea ea, adica pe "invers". Deci ea ma cauta, isi doreste sa ma vada, asa se stie in siguranta.

Vroiam sa va propun ceva, daca nu deranjez sau daca nu sunt prea deplasata, vazand ce probleme intampina celelalte fete ( eu ii multumesc lui Dumnezeu pentru norocul pe care l-am avut) ce-ar fi daca am face o listuta cu fetele care acum se chinuie sa-si gaseasca copilasii cu care sa mergem fiecare la biserica de care apartinem si sa ne rugam pentru ele pentru a le lumina Dumnezeu drumul, sa lumineze Dumnezeu mintea si sufletul celor care le pun bete in roate.

Sper ca n-am indraznit prea mult si daca da imi cer scuze.
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Carmen,

De ce sa se supere cineva ca facem o listuta cu cei dintre noi care au nevoie de-un gand bun, de-o rugaciune, de-o mama de ajutor sau de-un cuvant de imbarbatare? Ideea este binevenita, o poti pune in aplicare. Personal, nu merg regulat la biserica. De fapt singura practica religioasa constanta este rugaciunea de seara pe care o spun pentru (si impreuna cu :)) Dinu. Atunci voi trimite un gand bun tuturor - e bine asa?


Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Nici eu nu merg prea des la biserica dar asta ar fi un motiv bun , nu credeti ? Se spune ca este mai bine sa se roage altcineva pentru tine.
Pentru mine, de fapt pentru noi, s-au rugat mama,sora mea , soacra. Si tot timpul ma rugam sa mi se lumineze drumul, sa stiu ce am de facut. Sincera sa fiu eu am avut un drum lin, daca pot sa-l numesc asa, totul a mers asa cum ne-am propus, am intalnit numai oameni deosebiti.
Spuneam ca nu vreau sa supar pe nimeni pentru ca m-am gandit ca nu avem toate aceeasi religie.

Lista la acest moment ar fi :
aissa - Cristina
rozi - Rozalia
oanamagda - Oana Magda
gianni - Catalina
silvia pui - Silvia
briantis - ?
minnie - ?
mimsi - ?

Daca am gresit sau omis pe cineva va rog sa ma corectati.

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Sarut mana pentru idee fetelor! Avem nevoie de rugaciuni. Nici eu nu merg la biserica decat foarte rar, dar de rugat ma rog destul de des. Si chiar am dialoguri cu Doamne Doamne. Uneori ma supar si "ma cert" cu el cand am impresia ca prea mult ma testeaza, ca apoi sa inteleg ca tot ce mi se intampla este ceea ce mi-e scris si ma calmez.
Va pup!



Poze cu noi

Cristina, sper o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Bravo Claudia, felicitari din suflet si sa va dea Dumnezeu numai zile fericite impreuna. Asta da veste mare. Ai vazut ca toate se rezolva si daca asa era scris ca Nasturica sa fie fetita voastra a fost. Cred ca exemplul tau o sa le-ncurajeze acum si pe celelalte fete, toate se rezolva cu rabdare si credinta.
Aissa, Claudia va primi deocamdata plasament, incredintarea abia cand vor trece cele 30 de zile de la declaratie si situatia juridica a Nasturicii va deveni clara.
Rozi poate spune mai sigur, dar eu stiu ca poti avea CIC de cand primesti plasamentul.
Referitor la tine, sigur ca poti sa primesti plasament, dealtfel am mai discutat noi asta. O sa ai copilul in plasament pana cand se-mplinesc cele 45+30 zile si-abia apoi incredintare. Sigur, conditia e ca aia sa dea declaratia la implinirea celor 45 de zile, termenul de 30 se socoteste de la data declaratiei.
Eu pe David l-am avut acasa prima data cu plasament de urgenta, 2 saptamani si-apoi plasament simplu. Plasamentul de urgenta il da si semneaza directorul DPC-ului si l-am primit in ziua in care am fost reatestati, plasamentul simplu intra in comisie.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Carmens, Gianni are un baietel si a terminat hartiile asa ca locul ei ramane altei mamici.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Am cam pierdut sirul asa ca, corectam .De fapt ma bucur pentru gianni - Catalina ca a reusit si imi doresc ca cel putin o data pe zi sa mai sterg cate un nume.
aissa - Cristina
rozi - Rozalia
oanamagda - Oana Magda
silvia pui - Silvia
briantis - ?
minnie - ?
mimsi - ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Buna fetelor,

nu o uitati va rog nici pe Florypop care si asa cred ca atrecut printr-o incercare destul de grea.Cred ca acum are mai mult ca oricand de un sprijin.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Felicitari Claudia si Doamne ajuta pe toate fetele care isi cauta bebici!
Rozi nu te-am uitat dar inca nu am reusit sa vorbesc cu dr.! te anunt !

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Doamne, fetelor, ce vesti minunate!!! Ma bucur enorm pentru cele care se bucura, sa le dea Dumnezeu multa fericire!!

Multumesc pentru ideea cu listuta pt rugaciune... bine ar fi sa ne putem ruga cu toatele... Multumim pentru gandul bun!

Ce bine ma simt!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput