M-am hotarat... adoptie(partea a 5-a)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Da, CIC se acorda si cat ai copilul in plasament!!


"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumesc Rozi pentru raspunsul privind CIC.

Care e totusi motivul pentru care nu sunt unele DPC de acord cu plasamentul simplu sau cu cel de urgenta? Asa cum v-am zis, la sectorul 5 mi-au zis ca nu accepta deloc plasament. E vorba doar de riscul pe care ni-l asumam noi sau mai e si altceva?

Poze cu noi

Cristina, sper o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Felicitri Claudia!!!!
Sa dea Dumnezeu sa fiti cel putin la fel de fericiti pe cat suntem si noi acuma!!!! Vei vedea ca sacul tau cu bucurii de-abia acuma se deschide. Nu exita sa bagi mana pana la cot si sa te infrupti din ele..
Aissa - curaj!! Stiu ca asta este cea mai grea perioada dintre toate: cand ai copilul dar nu il ai. Incearca sa iei fiecare zi in parte!! Bafta!!
Rozi??? Sunt sigura ca esti si tu foarte aproape. Astept vesti!!!

Oana Melinte-Moraru
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Aissa, zau daca stiu! Credeam ca diferentele intre DPC se opresc la cele intalnite deja de noi...

Am si eu o intrebare: stiam ca incredintarea o "aproba" Judecatoria de la domiciliul copilului (ex: noi din Bucuresti poate vrem sa adoptam un bebe din Suceava ). Flori insa a primit raspuns cum ca judecatoria de la sectorul 3 (unde suntem noi) are aceasta competenta!!! Uf, ar trebui sa mai citesc legea de-acum, poate gasesc un raspuns si pt Aissa...

Pupici si bafta!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

felicitari claudia! esti mamica!!! uraaaaaaaaaaa!
ma bucur din suflet pentru tine; astept fotografii cu ioana;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Rozi, pe legea asta ca de ea vorbim acum, incredintarea n-o da la nici un caz judecatoria ci tot DPC-ul. Doar hotararea privind incuviintarea adoptiei o da Tribunalul in raza caruia isi au domiciliul parintii adoptatori.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Am deschis partea a 6-a www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34276" target="_blank">aici

Pozele noastre

Mergi la inceput