cit mmmmm voi?

cit mmmmm voi? | Autor: liris

Link direct la acest mesaj

sper sa nu fie un subiect deplasat. daca da, rog moderatorii sa-l stearga repede.
m-am gindit ca e weekend, si cel putin aici vremea asta ploioasa te tine in casa la numarat bani...

si discutam cu cineva despre cit face dragoste... durata...la ea ma refer. si mi-a zis "de la 2.30 la 6 am facut-o" (dialog a la "Sex and the City"...:))). mi s-a parut muuuuuult.
La mine dupa juma de ora maxim o ora nu mai are sens. Incep sa nu mai simt nimic. Si ma gindeam: oare eu sunt exceptia, sau cealalta persoana e exceptia???

Cit este la voi durata in medie de mmmmm????

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Cred ca persoanei respective ii place sa se laude. Mie nu mi se pare prea verosimil, mai ales daca a zis ca o face fara oprire. E cam exagerat.
Tu o faci normal, cel putin din pct.-ul meu de vedere. Eu acuma nu mai fac deloc deoarece am o burtica de 38 saptamani si jumatate si simt uneori ca ma demontez toata si asa de tot felul de dureri mai mari sau mai mici prin zona intima.
Nu vad de ce ar sterge moderatorii mesajul tau, ca doar e ceva normal

Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Au mai fost discutii si vor mai fi pe aceasta tema. Si sexul face parte din viata normala a unui om. NU exista nimic deplasat in acest subiect. Uneori eu strict personal opinez ca se discuta mult prea putin pe aceasta tema sau derivate din aceasta tema de multe ori aparand o multitudine de probleme din lipsa de comunicare si informatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by marius

Au mai fost discutii si vor mai fi pe aceasta tema. Si sexul face parte din viata normala a unui om. NU exista nimic deplasat in acest subiect. Uneori eu strict personal opinez ca se discuta mult prea putin pe aceasta tema sau derivate din aceasta tema de multe ori aparand o multitudine de probleme din lipsa de comunicare si informatie.



ai uitat sa raspunzi la intrebarea din titlu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

la mine odata a durat cam 1 ora jumate, cu un fost prieten, si pur si simplu nu mai suportam. plus ca ma durea fiecare particica din corp. intre 10-50 minute minute mi se pare normal, depinde de situatie. in fine, fiecare simte altfel placerea, asa ca....no comment, la 3.5h. Ai intrebat-o cat timp nu se mai misca dupa?

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Si eu zic tot asa, maxim vreo 50 min. Aaaa, asa pot sa zic si eu ca in tinerete "am facut-o" de cateva ori de la 8 dimineata la 8 seara dc. vreau sa ma dau mare (chiuleam de la facultate si ma intalneam cu actualul sotz-ce vremuri!), dar desigur ca nu a fost nicidecum nonstop ci cu pauze de 1-2-3 ore intre "reprize". Fiecare prezinta o chestie asa cum ii convine. Nu cred ca a facut-o continuu 3.5 ore, altfel ar fi slabit cateva kile lol

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Gandacelu'...ma vanezi...hmm? .... BTW ramanem la stadiul de visacelu' ... Nu numai ca sunt moderator dar sunt cam...singur pe aici ... riscant....riscant... ma luati in colimator imediat.

Si ca sa nu ma eschivez, din punctul meu de vedere poate sa dureze linistit de la 20' in sus. Din punctul meu de vedere a face sex e una, a face dragoste e altceva. Sexul se consuma repede, fara implicatii e un fel de educatie fizica. A face dragoste insa hmmmm... e cu totul altceva. Si ca orice lucru bine facut nu presupune deloc graba. Nici prea lent nici prea repede... depinde poate fi lent apoi mai repede, apoi lent, are suisuri si coborasuri... armonie, senzualitate, vibratie, energie, aroma, adulmecare, arcuire... sa mai spun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Marius cool. ai pus punctul pe I.

eu cred ca e in functie de starea si dispozitia fiecaruia la momentul T zero+ 'poluarea' din jur Asa ca m-am simtit bine si pe fuga la 5 min dar si cand am lungit-o la o ora. Totul depinde de noi. timp, spatiu, copii si toate cele.

Dar oricum 3.5 h mi se pare enorm, mai ales daca e in continuare. cred ca nu mai nici un farmec...ah...



Corina si Stephanie- 18.04.04

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sora2001 spune:

quote:
Originally posted by marius

Gandacelu'...ma vanezi...hmm? .... BTW ramanem la stadiul de visacelu' ... Nu numai ca sunt moderator dar sunt cam...singur pe aici ... riscant....riscant... ma luati in colimator imediat.

Si ca sa nu ma eschivez, din punctul meu de vedere poate sa dureze linistit de la 20' in sus. Din punctul meu de vedere a face sex e una, a face dragoste e altceva. Sexul se consuma repede, fara implicatii e un fel de educatie fizica. A face dragoste insa hmmmm... e cu totul altceva. Si ca orice lucru bine facut nu presupune deloc graba.
quote:
Nici prea lent nici prea repede... depinde poate fi lent apoi mai repede, apoi lent, are suisuri si coborasuri... armonie, senzualitate, vibratie, energie, aroma, adulmecare, arcuire... sa mai spun?




nu-i nevoie,ce deja am inceput sa simt impulsurile acestor senzatii.

mamaa...ce bine le zici looool!!yeah baby!






Ema si Richard-Sora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by marius

Gandacelu'...ma vanezi...hmm? ....


draga, numai daca esti sado-maso, ca altfel... ko!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Poate ca depinde de cand gandesti ca incepi sa faci dragoste...poate incepe la o cina romantica...preludiul...asa poate sa dureze toata noaptea...dar "hataneala", nu as putea sa fiu in forma mai mult de 30-40 de minute...
Poate ca afirmatia "am facut dragoste toata noaptea" nu se refera doar la zgaltait patul ci si la gesturi tandre, vorbe dulci, mangaieri, jocuri erotice...asa o pot tine si eu toata noaptea!!!

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput