Dr. Marinescu

Dr. Marinescu | Autor: Medeea76

Link direct la acest mesaj

Spuneti-mi, va rog, ce stiti despre doctorul Marinescu? Mi-a fost recomandat de doctorita mea din Ploiesti. Spuneti ce stiti despre el. Multumesc mult, Medeea

Medeea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Medeea, pot sa spun cu siguranta ca are maini de aur si un suflet mare rau de tot. Un om deosebit. Ai incredere in el. Pe mine m-a operat si a reusit o minune. Mult curaj si succes.


laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Pentru mine a fost o mare dezamagire. Imi pare tare rau sa spun asta, stiu ca oricine poate sa o mai dea in bara in profesie, dar la mine a fost prea de tot. Sper sa fi fost doar eu in situatia asta, iar restul pacientelor sa fie multumite. Noroc ca mi-am dat seama la timp si am schimbat medicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Anemona draga, i-mi pare rau pentru tine! Eu mi-am spus parerea in concordanta cu ce a facut pentru mine. Nu stiu care a fost problema ta dar daca o spui tu te cred pe cuvant. In ori ce caz asta demonstreaza ca nu se intampla mereu ceea ce dorim noi atunci cand apelam la un medic cu renume. Un medic dupa parerea mea trebuie sa actioneze la fel cu toti pacientii. Ma refer la un medic bun.
Sincer i-mi pare rau ca esti dezamagita de Marinescu.
Sper sa ai parte de tot binele din lume.
Si tu Medeea la fel.



laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

marinescu e ok, dar (trebuia sa fie si un dar, nu?!) dar trebuie sa scoti informatiile cu clestele de la el, este tot timpul grabit si nu are timp de raspunsuri. Daca te duci la el iti recomand sa fi foarte hotarata sa-l mitraliezi cu intrebari (recapituleaza-le inainte) si daca vrea sa fuga si sa te paseze la vre-o asistenta, apuca-l usor de brat ca sa-l faci sa inteleaga ca dela el vrei toate raspunsurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Draga Medeea,
Eu ma situez in tabara celor contra Marinescu (vorbesc de Bogdan Marinescu de la Giulesti). Eu am fost la el aproape un an. La inceput a fost dragut si profesional si uman. Dar in timp, s-a schimbat. Faceam mereu acelasi tratament, desi era clar ca nu ajuta, ma mai lua rost ca de ce ma duc la spital si nu la cabinet, cind se stie ca o aspiranta nu poate pierde lunile aiurea. Am reusit sa-l convinga sa-mi faca o histeroscopie, de fapt o doctorita care-l ajuta l-a pacalit cum ca el a zis ca-mi face (doctorita Anca Vasilescu, care acuma se cheama Moisa - un om deosebit). Bani, i-am dat chiar prea mult, poate de aia ?! Dar totul a culminat cu momentul in care m-a chemat la spital pt. echo si cind m-am dus a inceput sa tipe la mine ca de ce m-am dus. Din momentul ala n-am mai calcat pe la el. Nu vroiam tratament preferential ci doar normal. Noi eram destul de stresati de faptul ca nu reuseam sa facem un bebe, nu ne mai trebuia si un doctor care sa urle la noi...
Eu ti-o recomand cu caldura pe doctorita Anca Moisa, este un om deosebit, poti sa mai intrebi si pe alte fete de pe forum. Mai exista si dr. Niculescu, tot acolo si multi alti doctori.
De asemenea ti-l recomand si pe prof. Ancar de la Medsana si Spitalul Sf. Pantelimon. Datorita lui il am acum pe Bogdan...

Marinescu este f. ocupat, e bagat si in politica, sau era cel putin, e si directorul Spitalului. Dar hotarirea e a ta.

Karina+ Bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Multumesc, fetele, desi m-ati cam bagat in ceata.
Cred ca momentan incerc sa rezolv tot ce pot pe cale naturala, adica sa-mi repar nervii distrusi din cauza dointei si, intr-un fel a obsesiei ca vreau bb. Sunt convinsa ca dupa ce ma relaxez total, se va schimba ceva.

Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Si eu ti-o recomand pe Anca Moisa. Eu sunt acum insarcinata datorita ei. A fost singurl medic atat de interesat de problema mea incat sa o si rezolve.

Apropo de nervi distrusi, nu stiu daca este doar o coincidenta dar eu am ramas prima luna dupa psihotareapie. M-a ajutat foarte mult sa ma relaxez si sa inteleg ca pot trai si ma pot bucura de viata mea in continuare. Chiar ajunsesem sa ma gandesc ca as mai amana sarcina vreo 6 luni ca sa imi pot pune ordine in viata si sa fac lucruri pe care le-am amanat de cand asteptam sarcina.

Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Ana Maria,Unde ai facut psihoterapie? In Bucuresti?

Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

in Bucuresti am facut. www.psihoterra.ro

Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Depinde f mult de acel feeling doctor pacient. Karina eu am patit cam ce ai patit tu cu Marinescu cu Ancar dar nu cu tipete plus un diagnostic gresit si incerc de 11 ani. Asa ca dr pot fi buni si f buni dar trebuie sa existe si acel feeling intre cei doi, parerea mea.

Monica

Mergi la inceput