Dr. Marinescu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Monica-Elena

Karina eu am patit cam ce ai patit tu cu Marinescu cu Ancar dar nu cu tipete plus un diagnostic gresit si incerc de 11 ani. Asa ca dr pot fi buni si f buni dar trebuie sa existe si acel feeling intre cei doi, parerea mea.

Moniq, ai fost la Ancar 11 ani ? Acum la cine esti ? Ai reusit ceva ?
Intr-adevar, la inceput era mai "rece" Ancar, dar in timp "ne-am apropiat". Oricum, in general discuta mai bine cu sotul, mai ales cind eram internata in spital.

Karina+ Bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nu iubita in 11 ani de cand astept bb am fost in ultimii doi ani la el. De reusit nu am reusit nimic si acuma sunt pacienta dr. Denisa Protopopescu si probabil voi face FIV in toamna. Probabil ptr ca nu am luat inca hotararea definitiva.In saptamanile care urmeaza voi sti sigur.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Monica si mie mi-a placut de Denisa, dar n-am reusit sa ma mut la ea.
Inainte de primul FIV Ancar nu era in tara, asa ca am fost la ea de citeva ori. Este un om deosebit, intr-adevar. Iti spun insa o chestie: asigura-te ca ti-ai facut toate investigatiile posibile si ca FIV-ul e singura solutie. Ca daca, Domne fereste nu ai rezultat, deceptia e f. mare, iti spun din proprie experienta. Eu am facut si 2 FIV si pina la urma am ramas natural. Dar nu-ti spun ce am simtit dupa esecuri...

Karina+ Bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

Dragele mele si eu sunt CONTRA.

pe la inceputuri, inainte sa fiua graviduasa(asta prin 98 la inceput de an) am fost la el. toate bune si frumoase pana cand a inceput sa-si sara programarile, avea pe vremea aia o data pe sapt. miercurea de la 11 la 14, si nu venea pur si simplu si cand se intampla sa vina ajungea pe la ora 14 30- 15 00. deci om f. ocupat si totodata"serios" cand le vedeam pe fumeilea alea cu burtile la gura asteptandu-l mi se facea rau.........deci NESERIOZITATE si inca un argument contra.....o cunostinta din primaria gen. a fost la el / diagnostic Fibrom/ ei f. rau/ o taie in sfarsit si cand o deschide sarcina in luna a 7-a ( marea mi-a fost si mie mirarea stiind de altfel ca e renumit ca medic)/ ma rog a operat-o a inchis-o , i-a bagat o drena in burta asta cu copil cu tot/ a facut infectie severa rau cu viermi care colcaiau pe ea, iar copilul s-a nascut cu neste probleme cumplite.

sper doar din tot sufletul sa fi fost singurul caz de acest gen.

eu ti-l recomand pe doctorul anca alexandru de la municipal/ vezi lista de medici ginecologi.

sanatate multa si sper din tot sufletul sa nu va fi deranjat cu "povestile de groaza" .

va pup mult

andreea mami lui theo si florinake

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Sint de acord ca trebuie sa existe acel feeling doctor-pacient. Cred ca trebuie sa-ti inspire incredere ca el face tot ce poate , pe mine cel putin m-ar ajuta foarte mult . Eu n-am reusit sa gasesc "feeling-ul" asta din pacate cu doct mea . Nu prea mai reusesti sa ai incredere cand iti spune ca n-au intrat zilele in sac si ca oricum nu mi-ar face inseminare decat pe semnatura mea pentru ca e sigura ca e degeaba .
Si ca sa revin la subiectul discutiei , Medeea , nu strica sa-l vezi pe doctorul Marinescu , poate va intelegeti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

mama mia, biata fata (medeea adica) ce sa mai inteleaga din atatea raspunsuri contradictorii!!

medeea mama, orice ai face (mergi sau nu mergi la el) nu renunta sa mergi la un doctor specializat pe probleme de infertilitate si care este legat de o clinica sau spital care trateaza aceste probleme. Eu te sfatuiesc sa alegi cateva nume din lista de doctori (vezi subiect stiky) si sa cauti in arhiva asteptand un ingeras despre ei (sau pur si simplu si cel mai bine te duci sus intre "mesaje private" si "chat" si apesi "cautare"). Marinescu nu este singurul si cel mai bun. Iar ca regula generala sa stii ca exista cel putin doua clinici in bucuresti care trateaza problemele astea, policlinica Medsana si spitalul Giulesti (Panait Sarbu). Fetele se simt mai in siguranta la Medsana dar preturile sunt sensibil mai mici la Giulesti. Te rog nu amana si mai ales nu renunta! daca urmezi pasii astia, sigur gasesti un doctor bun ca in arhiva gasesti experienta pura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Citind ce-a scris Andreea, mamicaluitheo, mi-am adus aminte de o mama ce a nascut cu Marinescu si avea cerclaj. A uitat sa-i scoata cerclajul, drept urmare bebele s-a nascut cu pb mari, handicapat.
Eu una l-as fi dat in judecata, dar probabil ca le-a ajuns pble cu bble numai aveau timp si chef si de judecata.

Karina+ Bogdanel

Mergi la inceput