Machiaj si coafura

Machiaj si coafura | Autor: blanca000

Link direct la acest mesaj

este o problema cu machiajul si coafura pentru ocazii si in special pentru mireasa. Unde ati fost voi machiate si coafate, locatii, preturi...sa stim si noi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Initial creeata de blanca000

este o problema cu machiajul si coafura pentru ocazii si in special pentru mireasa. Unde ati fost voi machiate si coafate, locatii, preturi...sa stim si noi!


Avand in vedere ca nu specifici localitatea inseamna ca intrebarea e pentru toata lumea.
Eu m-am facut la salon Exclusiv in Iasi insa nu am fost multumita de machiaj. Coafura, da! Mi-a iesit exact cum am vrut!
Aaa... preturi nu mai stiu. A fost acum aprox. 7 ani...

~~Adela&Julia


Salvati un www.casa-romanilor.ch/teodora.htm" target="_blank">ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

mda..poate trebuie sa specific ca pe mine ma intereseaza in mod deosebit in Bucuresti..si mai ales salon de machiaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pandurum spune:

Blanca dear, pt machiaj mergi la Baety Shop de pe Magheru, langa BCR, si la orice stand Lancome, Estee Lauder sau Clinique (ce-o mai fi pe acolo) le spui la fete ca te intereseaza un machiaj de mireasa. Te programeaza pt proba, si o rogi frumos sa vina acasa. Daca cumperi un produs sau doua machiajul este gratuit, sau o platesti cand vine acasa (aprox. 500 mii lei).
Pt coafura iti pot da pe PM nr. coafezei care m-a facut pe mine foarte bine 9CU 500 mii lei - a venit acasa).
Succes si CASA DE PIATRA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Si tot in legatura cu machiajul si coafatul.
Eu ma gandeam sa vina coafeza acasa sa nu mai pierd timp pe drum, sa nu mi se strice coafura cand ma imbrac etc... O prietena insa m-a sfatuit sa merg eu la coafeza ca are tot ce-i trebuie, ca o sa fiu stresata si ma mai relaxeaza sa ies un pic...
Fetelor, voi cum ati procedat?

AnaMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Pandurum..tu ai fost, te-ai machiat acolo? A fost ok? Si da vreau si nr coafezei, Oricum machiajul e cel mai important zic eu...deci daca ai fost acolo poti sa imi spui cum a iesit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Nu stiu cum se procedeaza in Romania cu machiajul,insa aici poti sa ceri sa-ti faca machiaj si inainte de nunta( machiaj care defapt este foarte important -discutii despre machiaj ce iti place, ce nu iti place, ce anume folosesti, culori s.a.m.d.)se machiaza doar o jumatate din fata si defapt se lucreaza mai mult decit la machiajul final care este in ziua nuntii.
Aici se cere in plus la plata pt. acest lucru.
Daca doresti amanunte iti stau la dispozitie.
Numai bine,

"Un sfirsit e un inceput..."

ella& com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Blanca, eu am chemat acasa coafeza, care mi-a luat 800.000lei pe un coc frumos, iar de machiat, m-a machiat prietena mea cea mai buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu as vrea un machiaj de ocazie , caci e o zi speciala..asa pot si eu sa ma machez dar nu imi iese ca la profesionist.Si va intreb voi cum ati fost machiate si unde , daca mai stiti si tarife e minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu as vrea un machiaj d eocazie tinand cont ca e o zi speciala, asa c ava intreb cum ati fost machiate, unde si daca mai stiti tarife ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

La mine au venit acasa si cosmeticiana si coafeza.Le alesesem eu cu ceva vreme inainte de nunta.Am facut multe probe de machiaj si coafura inainte de nunta ca sa nu ne "balbaim " chiar atunci.Avantajul a fost ca ele se cunosteau si colaborau foarte bine impreuna.In orice caz, am fost foarte multumita de rezultat.Nu mai stiu cat am platit ca a trecut ceva vreme de atunci, insa stiu sigur ca nu a fost prea scump.

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Mergi la inceput