Machiaj si coafura

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Uite am gasit ca: "un machiaj special costa in jur de 100.000 - 500.000 lei, in functie de salon. "
Mai multe aici:
http://www.eva.ro/frumusete/articol110-3.html

~~Adela&Julia


www.casa-romanilor.ch/teodora.htm" target="_blank">Salvati un ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

blanca,
eu am fost mireasa duminica trecuta - am avut un machiaj profesional, de care am fost incantata nu numai eu ci toti invitatii, iar fotografiile au iesit super! cu o singura precizare, dupa ce am depasit suta de pupaturi am cam ramas fara fond de ten pe laterale
machioza si coafeza au venit unde le-am chemat - te sfatuiesc sa faci la fel, ultimele retusuri ale coafurii mi le-a facut cu rochia pe mine. iar in ziua aceea o sa ai suficiente emotii si lipsa de timp ca sa nu mai ai nevoie de un drum in plus pana la coafor si inapoi.
costul a fost 1 mil. machiajul (fata + decolteu) si 800 mii coafura.
daca vrei iti pot da numele si nr de telefon al salonului pe privat.


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moro spune:

quote:
Originally posted by vrabiuta

blanca,
eu am fost mireasa duminica trecuta - am avut un machiaj profesional, de care am fost incantata nu numai eu ci toti invitatii, iar fotografiile au iesit super! cu o singura precizare, dupa ce am depasit suta de pupaturi am cam ramas fara fond de ten pe laterale
machioza si coafeza au venit unde le-am chemat - te sfatuiesc sa faci la fel, ultimele retusuri ale coafurii mi le-a facut cu rochia pe mine. iar in ziua aceea o sa ai suficiente emotii si lipsa de timp ca sa nu mai ai nevoie de un drum in plus pana la coafor si inapoi.
costul a fost 1 mil. machiajul (fata + decolteu) si 800 mii coafura.
daca vrei iti pot da numele si nr de telefon al salonului pe privat.


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2



Vrabiuta, imi poti spune si mie despre acest salon te rog. Eu abia incep pregatirile - nunta este in octombrie. Suna chiar bine ce spui tu despre machiajul profesional si sunt obsedata sa nu se strice machiajul in acea zi importanta.

Multumesc,
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

KIAS - tel. 326.84.20


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Frumoaselor si cochetelor. In urma cu ceva timp l-am intrebat pe-un amic, make-up artist, cat dureaza sa faci un machiaj bun. O luna!!!

  • cu o luna inainte de eveniment, un tratament cosmetic.
  • cu o saptamana inainte, un gomaj
  • cu doua zile inainte, un masaj si o masca hidratanta
Aaaa! si sa nu uit... bronzul nu e chiar cea mai buna idee.



Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moro spune:

quote:
Originally posted by vrabiuta

KIAS - tel. 326.84.20


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2



Multumesc frumosSa fiti sanatosi si frumosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

quote:
Originally posted by qsar

Frumoaselor si cochetelor. In urma cu ceva timp l-am intrebat pe-un amic, make-up artist, cat dureaza sa faci un machiaj bun. O luna!!!
  • cu o luna inainte de eveniment, un tratament cosmetic.
  • cu o saptamana inainte, un gomaj
  • cu doua zile inainte, un masaj si o masca hidratanta
Aaaa! si sa nu uit... bronzul nu e chiar cea mai buna idee.



Q




Oare??!!

Depinde de fiecare persoana,de tenul pe care il are...Tratament cosmetic se poate face si cu 1 saptamina inainte dar trebuie sa fie usor, adica nu scos de puncte negre,insa eu recomand masaj facial si masca,peeling usor se poate face chiar si inainte de machiaj(masca hidratanta...depinde de ten,eu personal nu recomand la toate tenurile...risti sa "curga" tot machiajul ceea ce nu cred ca e prea placut.
A...si va rog sa nu uitati sa faceti machiahul de proba...f.f. important cu ceva timp inainte, pentru a nu fi stresate chiar in ziua nuntii.

"Un sfirsit e un inceput..."

ella& com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

, Lilach.
Eram sigura ca raspunzi...

Prietenu' asta al meu, care mi-a zis chestiile astea se referea la tratamentul ala "greu"... curatzat, scos "mizerii". Depistat eventualele probleme. De-asta zicea ca e nevoie de o luna. Binenteles ca nu toata lumea are nevoie, dar... Cat despre hidratare, tot el spunea ca n-a vazut pana acum (cel putin in Bucuresti) nici o persoana care sa n-aiba nevoie. Cica noi, romancele, nu suntem invatate sa bem apa ca lumea. Plus praful... Da'... ma rog. Tipul este cu adevarat "maniac" in ceea ce priveste chestiile astea.

Serios, acu: Cu cat timp inainte trebuie efectuat pensatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Si aici depinde de ten cele care au ten foarte sensibil,preferabil sa faca cu o zi inainte..,daca nu e...in aceeasi zi cu machiajul...si nunta

Nici nu va puteti da seama cit este de important cum sint pensate sprincenele...


"Un sfirsit e un inceput..."

ella& com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Nu-mi vine sa cred ce departe ma simt de perioada cu pregatirile de nunta... in iulie fac 2 ani :D. Eu eram stresata si cu machiajul si cu coafura, ca era foarte cald afara si imi era teama sa nu mi se tufleasca ceva... Parul il am lungut, as aca am cerut sa mi-l traga spre spate coafat in fata cu suvite rasucite si in rest, ondulat. Arata foarte natural si nu l-a chinuit cu tapaj si tone de fixativ. Militez pt o coafura usoara pt ca nu riscati sa se strice, sa va cada agrafele sau sa se lase cocul.
Pt machiaj mi-am cumparat singura produsele necesare, toate noi, toate de la aceeasi firma, m-a sftuit si fata de acolo. Apoi am mers cu ele la salonul unde m-am si coafat si m-a machiat acolo (salonul e in fata blocului si acasa era foarte cald si inghesuiala...) Cred ca e mai bine sa aveti produsele voastre, noi si toate de la aceeasi firma. De pensat, m-am pensat cu o zi inainte si mi-am colorat sprancenele putin de tot. Cu o saptamana inainte imi facusem un tratament usor si cu o seara inainte - baie de abur si masca hidratanta.
Blanca, o sa ai atatea emotii incat numai la ruj n-ai s ate mai gandesti - daca mai e sau nu pe buze...
Sa fii frumoasa si fericita.

sa cresteti mari! :-)

Mergi la inceput