Biserica miraculoasa.

Biserica miraculoasa. | Autor: Anca Wish

Link direct la acest mesaj

Astazi o colega care stie cat de mult imi doresc un copil mi-a adus dintr-un ziar, un articol despre biserica Sfantul Anton.
Am inteles ca face minuni. Lucru confirmat si de colegele mele de serviciu.
Chiar una dintre ele, mi-a povestit de sora ei care de multi ani se lupta sa aiba un copil. Cu tot felul de tratamente si bani, nu a reusit.
Avea un gol in suflet (noi putem sa intelegem cum e...). A mers la aceasta biserica in fiecare marti (9 dati) unde a dat un acatist pe care i l-a citit preotul.
A ramas insarcinata iar dupa ce a nascut i-a mai venit ciclu de 3 ori dupa care a intrat la menopauza.
Am inteles ca e lume foarte multa. Voi merge zilele astea pana acolo sa intreb mai multe.
A mers cineva????

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

uite aici o adresa de internet:

http://www.evenimentul.ro/local/article/30166,32,baseArticle.html




"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivi spune:

Am fost si eu exact cum spui tu si slujba Sf. Anton la care am stat in fiecare marti m-a ajutat cu adevarat iar cind ieseam de acolo ma simteam foarte diferit, mai usoara. Dumnezeu sa te ajute sa ai ce-ti doresti!
Ivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

da ,este foarte adevarat, Sfantul Anton face minuni,iar
postul de care vorbesti nu te lasa cu dorintele neindeplinite ,
eu incerc din rasputeri sa postesc in fiece martzi (din pacate mai gust mancarea fetitei sa vad daca nu e prea fierbinte prea sarata)si ma infrupt fara sa vreau .
Este bine sa stiti si rugaciunea Sf Anton si sa o spuneti mai ales martea (daca nu o stiti o sa o sciu eu pentru voi)

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Si eu am fost la Sf. Anton in timpul sarcinii si m-a ajutat. Dar nu am fost marti, ci vineri si nu de 9 ori, ci de 3 ori, dar puterea rugaciunii e mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

Am gasit aici un site cu mai multe rugaciuni: http://www.viatacrestina.org/rgcnc.fox?complex=
Dar care dintre ele e cea care trebuie spusa in fiecare marti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Am vorbit ieri cu cineva care merge de 20 ani la aceasta biserica.
Mi-a zis ca e neaparat nevoie sa merg in fiecare martide 9 ori. Sunt cozi imense. Ar trebui sa ma invoiesc in fiecare marti, sau sa-mi cate o zi de concediu, ceea ce este imposibil.
O sa astept pana la concediu.
Pana atunci voi merge la Biserica Gradina Icoanei. E acolo o icoana facatoare de minuni a Fecioareai Maria.
Cici, scrie-mi, te rog, rugaciunea.
Pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Cici,scrie-ne daca vrei rugaciunea pe care trebuie sa o spunem.
Eu nu sunt catolica, dar am auzit ca puterea rugaciunilor la acest sfant este mare, de aceea va rog sa dati mai multe detalii.
Se tine post ( de care, cum?)in martile respective,se merge la biserica , participi la slujba de dupa-amiaza si te rogi la icoana Sf.Anton. Pt. realizarea unei dorinte se merge 9 marti,ai voie sa spui mai multe doruinte sau pt a se realiza trebuie numai una si apoi pentru alta trebuie sa mergi alte 9 marti.
Va multumesc si va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Anca, unde este biserica Sf.Anton in Bucuresti?



Catrinel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada34 spune:

Catrinel, stii unde este Hanul lui Manuc?
Daca da, biserica este chiar in spatele hanului, este usor de ajuns, deci ca zona:Piata Unirii,iar de acolo, in 5 minute ai ajuns. Si intr-adevar, sunt niste cozi imense, insa lumea este linistita, rabdatoare si timpul zboara..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oz spune:

Nu vreau sa va strict cheful, chestia asta cu 9 zile si numai marti mi se pare cam pagana, nu prea are legatura cu crestinismul. Asta este si motivul pentru care am citit articolul:

quote:
"Sa te rogi noua marti la rind si sa astepti ajutorul lui Dumnezeu pentru ca te-ai rugat e un act de credinta superficiala, e o superstitie si un pacat. Nu e un pacat faptul ca oamenii se roaga si postesc, ci faptul ca au numarul acela strict de zile de rugaciune si totul se rezuma la «iti dau ca sa-mi dai»", ne-a spus preotul Cornel Cadar, consilierul cultural al Episcopiei Romano-Catolice de Iasi.

Mergi la inceput