creme de protectie solara pentru copil - de care ?

creme de protectie solara pentru copil - de care ? | Autor: miri2007

Link direct la acest mesaj

Buna,

A venit caldura si trebuie sa protejam bebelusii de razele solare?
Voi ce creme folositi?
Eu anul trecut am folosit Mustela si anul acesta (avem un an si 2 luni) am niste pliculete de la EVA, dar se cam termina si trebuie sa iau altceva. Medicul nostru nu prea le are la capitolul asta cu recomandarile, asa ca va intreb pe voi, ce experiente ati avut?
Am vazut la subiectul cu produsele bio ca si acolo se interesa cineva sa ia asa ceva, dar bio.
Stiti cumva, acestea bio ofera aceeasi protectie solara?

Multumesc si pupici!

Miri si MIhai-Cosmin

Miri2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

miri si eu caut...si nu gasesc prin romanica mai nimic ...nici afra nu am aflat daca exista si daca ofera aceeasi protectie...studiez inca

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Noi folosim Mustela cu factor de protectie 50. E foarte buna. Am folosit si anul trecut si anul acesta merg pe aceeasi formula.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Noi am luat una bio cu factor de protectie 25.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lori_75 spune:

Eu i-am cumparat lui Mihnea crema de protectie solara de la Sanosan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Poate dam si niste nume, sa vedem care ce si cum.
Eu am primit anu asta de la sor mea, No-ad little mermaid, am dat cautare pe google cu 'reviews' despre ea, dar n-am gasit ceva nemaipomenit care sa ma lamureasca cat de buna sau nu este.

Sa fiu sincera nu stiu care ar fi cea mai buna de folosit pentru copii, anul trecut am avut banala Nivea, dar zau ca as incerca ceva bio(care aveti nume haideti sa scriem ca sa vedem ce zic astia pe net), azi imi petrec ceva ore pe net sa caut.
O sa merg in Romania cu toti 3 copiii si va dati seama ca nu prea obisnuiti cu soare aici, acolo o sa fie nebunie curata pe ei si trebuie sa-i protejez la greu.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Noi folosim Mustela cu factor de protectie 50. E foarte buna. Am folosit si anul trecut si anul acesta merg pe aceeasi formula.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!




Larissa, Mustela o gasesc in Romania?
Vad ca are super-bune "reviews" pe net.

Si factorul ala 50 e super-bun pentru copii la orice crema de protectie solara bineinteles.

editat: am gasit sa comand online din olanda, mai citesc inca, dar deocamdata asta mi se pare foarte interesanta.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi am ramas la Nivea fp 30.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Noi am ramas la Nivea fp 30.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Mamagiuliei si eu am folosit Nivea mai toti anii trecuti, ca totusi am incredere in ei, sunt de atata timp pe piata, au facut research la greu pentru produse, au si Eucerinul care este iarasi foarte bun, dar as incerca ceva nou pentru piele sensibila si poate si ceva bio, daca gasesc ceva interesant, fara toate nebuniile alea de ingrediente, parabeni si alti beni.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Fara parabeni e crema de la Avene cu FPS 50. M-ar interesa si pe mine ceva crema bio pt copilasi.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eu am gasit o crema bio, certificata Ecocert, produsa de Ecocosmetics, cu FPS45, pe net. E cam micuta la 50ml si cam scumpa, dar pentru copil.... Vad ca nici Mustela nu are scoruri proaste pe cosmeticsdatabase.com, doar ca nu o gasesc nicaieri

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate

Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput