creme de protectie solara pentru copil - de care ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Silviu_B spune:

si noi am gasit o crema de plaja Eco Cosmetics cu factor de protectie 45 - 100% naturala la vreo 53 de RON pe un site cu cosmetice online.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

eu am luat in martie do crema cu factor 50 de la BIODERMA..a fost singura crema pe care am putut-o gasi in primavara.

Cristina, mami de Mihaita 30.07.2008




O sansa pentru Stefanel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Mustela se gaseste in Romania in farmacii. Eu am cumparat pentru fetitza mea anul trecut Mustela enfant SPF 30 si SPF 50 si am fost multumita.
Anul acesta vreau sa incerc Avene SPF 40-50 sau BIO (www.organik.ro/products/index/crema-de-plaja-bio-pentru-bebe-si-copii-cu-fps-45" target="_blank">crema bio bebe SPF 45) si ceva BIO cu factor de protectie mai mic.
Am sa aleg una din urmatoarele : www.ecologiceonline.ro/productdetails.php?idprodus=150" target="_blank">Lavera, www.rangali.ro/details.php?categ_id=8&prod_id=186" target="_blank">Organic Children sau www.organik.ro/products/index/crema-de-plaja-bio-cu-factor-de-protectie-solara-30" target="_blank">eco cosmetics-crema plaja bio SPF 30
Aici gasiti un subiect despre produse (inclusiv cosmetice) bio, organice : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131941&whichpage=2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Noi, vara trecuta, am folosit Avene cu FPS 50 si a fost excelenta.
Asa ca si anul asta tot pe asta o folosim.
Sunt multumita de ea si nu vreau sa fac experiente noi.

Edit: Produsele Mustela se gasesc in farmaciile Sendiblu. Folosim si noi anumite produse.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Am cumparat acum vreo 2 saptamani din Metro Nivea cu SPF 50 pentru copii.
In anii anteriori am avut tot Nivea, era un spray colorat, cu SPF 30.

Ingrid si Cristi 6 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

care sunt criteriile dupa care trebuie aleasa crema de protectie solara? in afara de beni- parabeni de care am auzit acum pt prima data, care ar fi alte chestii pe care trebuie sa le urmarim cand alegem crema? asta cu factorul de protectie am inteles-o, dar in rest?
Pana anul acesta am folosit neveea SPF 50, dar acum am luat una de la www.babyonline.ro/Copilul-tau/Noutati/Lotiunea-spray-pentru-copii-Elmiplant.html?a=4399/771369" target="_blank"> Lotiunea spray pentru copii Elmiplant
protectie 30. nu are beni/parabeni, dar nu stiu dupa ce altceva sa ma mai uit


Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

pumpkin ..am comandat lotiunea bio spf 45..astept sa vina
mustela gasiti in mai toate lanturile de farmaci: sensiblu, dona, help net..o sa iau una ptr mine de la mustela


bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Madaluta- pe langa criteriile mentionate de tine- eu cand am optat ptr Avene am luat in considerare si ca Andrei are dermatita atopica - iar de la Avene folosim Trixera si suntem f multumiti de ea.
Eram in dubii daca sa iau Mustela- dar ptr ca dermatoloaga ne-a recomandat pe primul loc Avene- dupa care Bioderma si abia apoi Mustela- am tinut cont si de asta- asta ptr ca am mare incredere in ea.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

noi folosim cu succes crema de la Avene, cu SPF 40. v-o recomand cu caldura.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

pumpkin ..am comandat lotiunea bio spf 45..astept sa vina



Ai si comandat ? Parca era "disponibil in curand" !!!

Mergi la inceput