Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Sa-mpodobim bradul..

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 6

26octombrie
26octombrie

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

1631 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite 26octombrie un Mesaj Privat

Sa-mpodobim bradul..

..si pentru ca acest forum "contine de toate", dau si io cu undita sa vad, o mai fi cineva asa deranjat?...

n-am avut niciodata nerabdari iesite din comun legate de brad si sarbatorile de iarna (exceptand exuberanta data de multele zile libere de la munca!). ei bine, anul asta tropai! o avea ceva importanta si prezenta mandrei mele (doi ani juma) si teancurile de frumuseti de craciun ce vibreaza prin dulapuri?! cine stie.. oricum, ideea-intrebare era: cat de aiurea vi se pare sa facem brad de la inceputul lunii decembrie (sf.nicolae sa zicem)?!
in ultimii ani am tot auzit de oameni smuciti, colege care-si faceau bradul la 1 decembrie si altii, si altii. da io ma dadeam normala.

acum sa nu creada nimeni ca io nu-mi fac bradu', daca mi-o tuna si mi-o tuna. da mi-ar placea sa stiu ca mai sunt ca mine...
ce parere aveti? bunica zice ca ii stric kupilului spiritul sarbatorilor. asa o fi?

Luana si Hora

Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

unboticutz

Donator Teodora
 Romania, Bucuresti
1407 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiunboticutz Adauga semn de carte la raspuns Trimite unboticutz un Mesaj Privat
de ce nu?

si eu l-as face, dar vreau bradut natural si nu rezista de acum. nu mai spun cat sunt de scumpi la inceputul sezonului.

distractie frumoasa la impodobit!

sa nu-i uitam!

Mergi la inceput

_Ralu_

Romania
2469 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo lui_Ralu_ Adauga semn de carte la raspuns Trimite _Ralu_ un Mesaj Privat
daca tu esti anormala, io cum oi mai fi?????

pana sa o am pe alexia (are cam aceeasi varsta cu mandra ta), ma apuca maaaxiiiim 15 decembrie cu bradul nefacut.
acum 2 ani...cand am avut-o pe iubita mea alaturi de craciun pt prima data...l-am facut pe 7 decembrie, ca am zis sa fie "de ziua ei" (na pretext!!!, facea 3 luni)...anul trecut l-am facut de mos nicolae (e si ziua sotului de nastere)....anul asta...am facut unul miiiiic, pe care l-am pus pe birou, acum vreo saptamana...
ce sa faaaaac? nu am rabdare!
si am cumparat si cateva decoratiuni pe care le-am plasat strategic prin casa....

raluca, mami fericita de alexia-maria (07.09.2006)
Mergi la inceput

capra cu trei iezi

Romania, Bucuresti
951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capra cu trei iezi un Mesaj Privat
of ...tu cu bradu si mie-mi canta colindele in cap de pe la jumatatea lui noiembrie!
pana la urma, de ce nu l-ai face? prelungesti o perioada asa frumoasa!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!
Mergi la inceput

desprecopii

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator TeodoraDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria Rubi
 Netherlands
8061 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la raspuns Trimite desprecopii un Mesaj Privat
noi facem bradul pe 6 decembrie. Sa miroase a brad si a portocale in casa. Si, aprindem lumanari (deco) - e asa de frumos!

Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
Mergi la inceput
april
april

Donator desprecopii.com
 Montserrat, undeva, candva
4339 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite april un Mesaj Privat
Da' voi cand va terminati smotru general de puteti face asa devreme bradul?

Imi place sa fac bradul cand termin de pus casa la punct si sunt gata si cu gatitul pt Craciun...deci cel mai devreme cu o zi inainte de Ajun. Atunci simt eu cu adevarat mirajul Craciunului

Editat de - april on 27/11/2008 21:41:40
Mergi la inceput

kariguld

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Fiji, la curtea cu procese!
6360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat
eu fac parte dintre "anormali", de foarte multi ani am facut bradul la inceput de decembrie.
si cumpar mereu din cel natural....

dupa a mea parere, impodobirea bradului, nu are legatura cu spiritualitatea Craciunului!

Kari

Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste!
Old Union Reminder
Mergi la inceput
diamar78
diamar78

Romania
1074 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite diamar78 un Mesaj Privat
Eu fac bradul intotdeauna in 24 decembrie chiar daca atunci sunt foarte multe lucruri de facut, asta pt ca la noi in familie asa se obisnuia si ma miram de cei care faceau bradul inainte cu o saptamana.Oricum pt mine bradul nu mai are niciun farmec dupa ce trece Craciunul. Atat tine mirajul lui, 2-3 zile dupa Craciun. Cat despre colinde pot sa spun ca le ascult de cand incepe postul.
Mergi la inceput
Qamar
Qamar

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru dianaDonator TeodoraDonator proiect ursici
 Romania
4013 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiQamar Adauga semn de carte la raspuns Trimite Qamar un Mesaj Privat
mie mi-a fost dor de tine, Luana
sa mai scrii, ca de nuuuu.......

Click pentru o inimioara fericita! Help SONIA
Mergi la inceput
26octombrie
26octombrie

Romania, bucurestiBUCURESTI
1631 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite 26octombrie un Mesaj Privat
hehehe, saru'mana de raspunsuri, m-ati uns pe suflet (parca-s un cozonac dat cu ou). mda, stiam io ca am instincte bune, mai numar cateva zile si scot bradu'(mi-e mila sa pun viu, nu radeti de mine)

Noe!!
mami, ar trebui sa ma stii deja din posturi, cand ma ia limbarita greu e sa ma opresc! si dupa un an de abstinenta iata-ma, cu chef de vorba

Luana si Hora

(Juan Ramon Jimenez)
Mergi la inceput
26octombrie
26octombrie

Romania, bucurestiBUCURESTI
1631 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite 26octombrie un Mesaj Privat
mirela, daca stau sa ma gandesc si eu, din 2002, cand m-am nimerit in suedia la inceputul lunii decembrie (si-am facut o foame crunta o saptamana ca tot poporul ala e nebun, nu manca decat peste in decembrie!!), asa, am venit imbatata de luminitele lor din geam, nu era geam fara sapte lumanarele; mi-am adus pentru fiecare camera si pe 1 decembrie le bagam in priza. so, nu e chiar asa pe neasteptate schimbarea.
dupa anul nou bradul nu mai are nici un farmec, pe mine chiar ma deprima. vorba capritei, de ce sa nu ne bucuram mai mult?!

Luana si Hora

(Juan Ramon Jimenez)
Mergi la inceput
Pag. din 6 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com