Sa-mpodobim bradul..

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

luana draga sa-ti zic ca anul trecut am facut bradul pe 11 dec...si mosul a venit pe 17 parca....nu mai aveam rabdare...si asa s=a nimerit. era frate-mio in vizita si s-a imbracat in mos si i-a adus la alex cadourile.....ca daca asteptam pana pe 24-25 nu avea timp mosul sa vina personal....si eu l-as face de pe 1 dec de ziua mea....doar ca din lipsa de spatiu de depozitare, bradul nostru de plastic(fie-va mila de bardutii naturali) de 2 m e la ai mei la oradea.....asa ca mai asteptam....
abia astept sa ne mutam la anu la casa ca imi impodobesc casa de craciun din 1 dec....e luna cadourilor.....sa fie o luna intreaga nu numai cateva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Si aici se impodobeste devreme,in general cam dupa 4 dec. dupa Sf.Barbara.Cam pe 6-7 o sa-l impodobesc si eu,am un bradut artificial pe care anul trecut l-am impodobit cu fluturi aurii:-)(vroiam cyclam dar n-am gasit).Sub brad construiesc o iesle marisoara,care-l asteapta pe Isus pana pe 25 dec:-).Bradutul il scot dupa Sf. Ioan pe 7-8 ianuarie.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">An apple a day,www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Prima comuniune,

Mere verzi
www.flickr.com/photos/24759233@N04/sets/72157607879622477/show/with/2926721528/" target="_blank">Atelier dulce



I've gt DC under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Smotru special de sarbatori nu mai fac de 10 ani - de cand am job-ul asta. Pama de sarbatori muncim ca disperatii si n-avem libere, asa ca noroc cu sotul ca mai face cumparaturile si cozonacul (la masina) si soacra care-mi face sarmalele. Cadourile le-am cumparat deja, ca stiu ce urmeaza. Bradul il facem "cand apucam" sa-l cumparam. Dar de tinut in casa - il tinem pana in februarie, ca sa ne bucuram de el.

Cel mai mult ma impresioneaza copiii. Dupa ce-l impodobim, ii canta colinde invatate la gradinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si noi il facem tot inainte de Ajun. Altfel parca nu are farmec. Mai ales ca un pic de curatenie tot trebuie sa fac. Si im place sa pun tot felul de decoratiuni, deja ma uit prin magazine, ca cele pe care le am deja trebuie "improspatate". Deocamdata il asteptam pe Mos Nicolae.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Noi il facem de apoape 8 ani de 15 decembrie, ziua de nastere a baietelului nostru...prima data a fost ca un dar, apoi a devenit ceva obijnuit. El se bucura tare si este o activitate frumoasa de ziua lui. Tot de cand il avem pe el am inceput sa punem ornamente si prin casa...inainte ni se parea aiurea...cum se schimba omul.

Si am uitat sa spun...de mos Nicolae primeste diverse ornamente, care de a doua zi atarna prin camera lui pe la usile mobilelor, la fereastra etc...anul urmator acestea trec in brad si primeste altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Noi impodobim bradul traditional in ajun, contribuim cu totii si ne bucuram de farmecul lui. Mi se pare exagerat ca nici nu este decembrie si orasul geme de decoratiuni de craciun. Normal l-am tinut pina dupa Sf. Ion, dar Bianca fiind nascuta pe 10 ianuarie, acum il tin pina dupa ziua ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

noi aici facem bradul pe 8 decembrie,fiindca este sarbatoare.
anul viitor sper sa-l fac in Romania.
(aici ninge!!!)

MAMA DE FEDE SI DANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Buna, fetelor! Era o vreme cand si eu ziceam ca bradul e frumos sa-l faci in ajun. Parintii mei asa il faceau pentru noi-ce vremuri... Dar noi acum il facem mai devreme. Fetita mea vrea sa se bucure de brad si de casa decorata de sarbatori, desi e maricica, are 6 ani jumatate. Dorinta ei a fost sa-l facem acum. Asa ca bradul nostru e deja gata-de ieri seara. Daca cele care il faceti la inceputul lui decembrie ziceti ca nu sunteti normale... eu sunt anormala rau de tot . Dar putin imi pasa! Copilul meu sa fie fericit si sa se bucure! De Craciun vom merge in Romania, asa ca nu ar avea timp sa se bucure si aici de casa aranjata de sarbatori. Curatenie in casa am ca sunt maniaca . Anul acesta e prima data cand avem brad artificial. Am tinut cont ca bradul va sta vreo luna jumatate si unul natural nu va tine in apartament atata vreme.
Asa ca, draga 26octombrie, eu zic sa-l faci cand vrea sufletul tau sau al copilului tau, nu cand zic altii.
Indiferent cand o sa impodobiti bradul, eu va doresc braduti cat mai frumosi si care sa va incalzeasca sufletul. Voua, copiilor vostrii, sufletului de copil din voi... Desenul de mai jos sper sa va bucure si sa va aminteasca de copilarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Bradul il vom face dupa sf Nicolae,vreau sa iau unul mic,natural cu radacina-dupa 7 ianuarie sa il plantez in gradina.Si celor taiati li se pune apa si tin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Al meu sot a comandat astazi bradul, o sa-l primim de Sf Nicolae cand o sa-l si impodobim . Sarbatoare mare la noi... 5 decembrie este si ziua in care ne-am casatorit, implinim 2 anisori


http://alina-vachim.magix.net

AVoogt

Mergi la inceput