SLABIRE IN CM CU MASAJ SI IMPACHETARI

SLABIRE IN CM CU MASAJ SI IMPACHETARI | Autor: lilina

Link direct la acest mesaj

BUNA

am si eu o curiozitate:

este adevarat ca se poate slabi (local..adica talie, abdomen, solduri) prin masaj regional, impachetari cu parafango/alge/ciocolata si electrostimulare ?

care metoda a dat la voi rezultate ???? sau combinatie de metode ?

a fost cineva la astfel de tratamente la cabinetul din spatele magazinului Titan ?

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Liliana.....este partial adevarat. Eu am facut masaj un an dar am tinut si o oarecare dieta. Si aveam un abdomen si niste solduri....iami. Dar dupa ce nu mai faci revii la formele anterioare. Mai incet ce-i drept....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu, dupa doua-trei luni de tratamente (impachetari, ultralipo, electristimulare, dermocell - un masaj f. puternic, sauna) si -1200 euro, am cu 12 cm mai putin in talie si cu 2 mai putin pe abdomen.
Sa nu iti imaginezi ca am 45 de kg la 1.70, nu, chiar am de unde da... dar se pare ca merge enorm de greu.

A, si mananc 'decent', adica nu mananc dulciuri si paine decat rar, prajeli, pizza, foietaje cam niciodata.

Edit: in ceea ce priveste kg, nu am dat nici macar unul jos. In plus, sunt cea care detine "recordurile" in salon de suportat intensitatile cele mai mari: la masaj, la electrostimulare (majoritatea stau la intensitatea 2-3-4, eu la 5-7), la sauna (eu stau la 75 grade, restul la 40-50). Uf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

DA! Electostimulare, impachetari si masaj!

Masajul anticelulitic ajuta la eliminarea celulitei, tonifica musculature corpului si stimuleaza circulatia sangelui.
electrostimularea este un fitness intensiv, 45 de minute de electrostimulare echivaleaza cu 6-8 ore de gimnastica fara intrerupere. muschii devin mai fermi iar grasimile sunt eliminate. In afara de tonifierea musculara si arderea grasimilor, care duc la o incredibila scadere in centimetri, electrostimularea creste metabolismul, circulatia sanguina si gradul de oxigenare al zonei respective.


Monica 22+ , www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

aha
moana, rall, Ayla21 - va multumesc pt.raspunsuri
nu stiu daca o sa optez si pt.electrostimulare, nu cred ca o sa suport procedeul, dar o sa incerc si asta daca da rezultate
si bineinteles ca dupa ce termin trebuie sa ma mentin

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Pentru scadere sigura in cm va spun eu unde sa mergeti daca sunteti din Bucuresti////la Chic salon pe strada duzilor aveti aici si aparatul minune pe care il avem si noi in salon la Cluj///se numeste Eximia si se dau citiva cm pe sedinta si astea nu sunt glume. Eu sunt pe aprte de facial si nici nu prea am nevoie de slabit dar vad cum vin clientele.Sper cam voie sa pun acest link si nu se considera reclama....dar am mai discutat o data despre asa ceva si a fost ok.Acuma de ex este o emisiune pe Roamntica la SPRAVIETUITORII si tocmai e vb despre acest procedeu....acolo au si electrostimulare////mie personal imi place pt ca sunt o comoda si nu fac nici un fel de miscare.Succes!


http://www.chicsalon.ro/marturii_clienti.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Eu am facut intr-o perioada impachetari - nu mai tin minte cu ce, dar diverse creme anticelulitice. Am facut vreo 10 sedinte cred. Nu mai tin minte daca am dat jos si din cm, dar pielea s-a mai tonifiat un pic si arata mai bine. Cred totusi ca s-au dus si ceva cm de pe solduri, fund, abdomen etc. Si eu vreau sa mai reiau niste sedinte. Nu stiu inca daca vor fi doar de impachetari la cald sau altceva, ca n-am mai fost de aproape un an... dar pe mine m-au ajutat atunci cand le-am facut si nici nu erau foarte scumpe acolo unde mergeam eu.

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Parca spuneai ca lucrezi la un salon Angelinne,acesta este?Ca sincer,nu stiu care dintre fete esti tu dar mie mi se pare personalul din salon....cam slab pregatit si nepoliticosi,adica eu vreau sa merg undeva sa ma simt bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

In legatura cu aparatul ala...eu am ramas dezamagita,am dat cica 0,8 cm dar si de aia ma indoiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Eu am fost la Betty Blue in Bucuresti ,in spate la magazinul Unirea .Au preturi bune fata de alte saloane .Eu nu am mai fost de mult (cam de un an),as vrea sa ma duc din nou.
Cert este ca pentru a se vedea rezultate trebuie sa te duci vreo 3-4 luni la rand cam de 2-3 ori pe saptamana pentru masaj ,impachetare,electrostimulare .In plus de asta trebuie sa aloci un buget destul de mare in fiecare luna .

Apropo stie cineva daca la hotel Majestic Bucuresti se mai face gimnastica in apa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mie-mi spunea o vecina, care lucreaza la asa ceva, ca, din cea a vazut pana acum la cientele ei, nu-i suficient un singur abonament de 10-12 sedinte de orice (electrostimulare, impachetari, masaj) impotriva celulitei. Dupa primul abonament se cunoaste si mai tare celulita... iese la suprafata... si abia de la al doilea incepe sa dispara...
Imi spunea ca daca vreau sa ma apuc... sa vad cum fac sa vin ori zilnic, ori o zi da, una nu... si asta timp de 24 de sedinte macar... Altfel dau banii degeaba, fara nici un rezultat



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput