Erdomed

Erdomed | Autor: dani33

Link direct la acest mesaj

Ati dat careva Erdomed la copii? Stie careva cum trebuie sa arate? Nu stiu daca e ok suspensia asta. Dupa ce i-am pus apa si am amestecat-o mult si bine parca se decanteaza asa, se aduna la suprafata ca un fel de spuma si mai jos ramane ca apa. Si nu stiu daca sa-i dau fetei sau nu.
Multumesc,
Daniela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Asa am patit si eu... agita bine, de fiecare data, inainte sa o dai, ca sa se omogenizeze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

da asa arata, trebuie agitata sticla bine inainte
parca e lapte branzit... mai e si amar... dar e bun pt tuse.

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusa spune:

Probabil ca tusea deja a trecut dar eu te sfatuiesc si pe viitor sa-i dai Erdomed pt ca este foarte eficient(parearea mea). Eu ai dau de foarte mult timp baiatului meu si am fost foarte multumita , si noi am avut mari probleme cu tusea, nu gaseam nici un remediu. Dar nu uita sticluta se tine pe tot parcursul tratamentului la frigider.

Mihaela, mama a 2 nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani33 spune:

Multumesc pentru raspunsuri!
Intre timp am cumparat alta sticla care nu se decanta asa repede. Deci probabil ca era ceva in neregule cu prima. Oricum copilul nu a vrut sa-l inghita si bine ca nu am fortat-o pentru ca dupa o zi mi-a spus doctora sa iau si eu pentru ca si eu tusesc si cand am incercat sa-l inghit am vomat instantaneu. Are un gust!!!!
Fetei i-am dat altceva, iar erdomedul l-am aruncat.
Si nici nu mai cumpar alta data!
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

I-am dat si eu Erdomed copilului cand tusea. Nu am fost insa multumita pt ca a facut diaree de la el si nici nu s-a rezolvat cu tusea...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157601885830356/" target="_blank">Botez Bogdanel
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

mai numai eu am copil anormal - iarna trecuta inghitea erdomed-ul parca era o delicatesa, lua singura seringuta (ii dadeam cu seringa de nurofen) si tragea din ea parca ar fi fost cine stie ce bunatate...eu n-am putut nici macar sa-l gust, cred ca e cel mai scarbos sirop din toate...si copilului meu i-a placut! deh, gusturile astea...

http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Am implinit 2 ani...

Mergi la inceput