Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

neatza mamici si viitoare mamici!am fost la eco,bb-ii mei sunt bine si dezvoltati normal ne-a zis,unul la fiecare eco doarme,e mai puturos si celalalt se zbenguie tot timpul.avem un baietel si o surpriza,baietelul e ala cumintel ,surpriza inca nu s-a vazut ce este.ne-a zis ca placenta este posterioara gr0 normal inserata,si e totul bine.va pup pe voi si bb-ii vostri si nu mai ma satur sa ma uit la pozele vostre cu gemenii,sunt asa frumusei toti.

17+ cu si unsurpriza


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

nanaotisi eu pana sa incep cu Fiv-urile nu prea stiam ce-i acul si injectia...acum suport!
gabdistractie placuta la munte!
lauravad ca va dantuiti pe la Holograf si Rares stie ce-i mai bun pt. Bianca!
irinafelicitari pt. vad ca prima data se vad baietii la gemeni, si dupa fetele!

eu v-am mai zis ca-mi place aici la voi, dar acum pe bune, ma incurajati numai cand vad pozele cu puiutii vostri si cand povesteti micile peripetiiiiiiiii. Sunteti niste scumpe toate multumesc ca-mi dati putere!!!



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

quote:
Originally posted by Laura25

... cateva faze frumoase .
Duminica dimineata Rares s-a trezit primul si morfolea la sticla de lapte a Biancai (pe a lui o bause mai mult prin somn cam cu 2 ore mai devreme). La un moment dat s-a trezit Bianca plangand (nici nu deschisese ochii, dar plangea). Eu m-am ridicat sa o iau din patut, sa vad ce a patit, la care Rares scoate repede biberonul din gura si imi intinde sticla "ate, apte, zea!" (traducere: lapte, lapte pt Bianca. Bianca e 'zea' in vocabularul lui). Iau sticla de la el, incerc sa i-o dau Biancai, dar ea inca nu se dezmeticise, asa ca plangea in continuare. Rares cauta repede, ia un biberon de apa, mi-l aduce "apa, apa Zea!" (sa-i dau apa Biancai, poate i-e sete doar, daca nu vrea lapte).
In alta zi le dadeam sa manance, cu Beby Einstein pe fundal. Incepe la un moment dat un cantecel unde niste copii danseaza si fac diverse miscari pe care ei deja le-au invatat si le fac si ei. Rares incepe sa se agite, sa dea din maini, Bianca mesteca tacticoasa, preocupata de altceva. Rares se uita la ea, o ia de o maneca "hai, hai" si incepe sa dea mai cu sarg din maini si din cap (danseaza, bre! Ce faci?!).

Sunt lucruri mici, care pot parea neinsemnate, dar pe moment iti creste inima de 100 de ori si iti apar involuntar un zambet cald si o lacrima in coltul ochiului. Uiti de toate imbrancelile, tipetele, bataile pe jucarii, impinsaturile ca nu o pot imparti pe mami...

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votati-i pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi





Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

quote:
Originally posted by pussi

multumesc ca-mi dati putere!!!



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi




Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

M-ati inseninat cu povestirile voastre!
Ma pregatesc de un meci cu don'soara lui Andrei de dans!!! Ieri la ora de dans l-a tras de ureche~!!! Hm! Nu stie ce o asteapta! Mai saptamanile trecute am aflat de la Andrei ca asta iarna l-a inchis in debara!!! Ma miram eu de ce zicea Andrei in ziua cu dansul nu vrea sa mai mearga la camin! Ce a tinut el , mititelul, in el suferinta asta a lui!!! Si cum s-o fi simtit !!! O tampita!
Nu va spun ce am simtit cand mi-a povestit! Dupa ce mi-a povestit faza cu debaraua i-am spus ca niciodata sa nu mai ascunda lucriri de noi, sa ne spuna toate si ca NIMENI nu are voie sa se atinga nici de un fir de par de al lui!!! Ca daca se mai intampla asta vreodata, sa-mi spuna si mami si tati se vor duce la cine ii face rau si o(il) vor certa si ca mami si tati pot chema politia daca se mai intampla si politia pedepseste oamenii rai!
Si, aseara, ne pomenim cu Andrei ca zice: "Mami, mai tii tu minte cand mi-ai spus ca nimeni nu are voie sa se atinga de nici un fir de par de-al meu?" Imediat mi-am dat seama pt erau exact cuvintele mele pe care i le spusesem in urma cu ceva timp!!!!
Da, l-a tras de ureche pt ca a indraznit sa-i faca "tiiiit" adica sa apese cu degetul nasucul unui coleg (prieten cu el), ca la sonerie!!! Si a deranjat-o pe tampita! Vai, sa vedeti ce-i fac! Culmea e ca fu blanda cu al meu copil, ca cica sunt o multime de parinti cu copii maltratati, nu gluma! Si astia de ce nu or lua nici o masura, nu stiu! Da' las' ca deschid eu focul!!!!
Va pup!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

venim si noi la



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:

PUSSI
sanatate si incredere ca o sa ai parte de lucruri minunate.
LAURA recunosc si eu in povestirile tale fragmente si din via#355;a mea cu gemenii nostri.
SI la mine se iubesc mult si isi dau mancare din mana unul altuia si se mangaie. SUnt dragalasi si parca se mai amelioreaz#259; stresul mare pe care il am in legatura cu multe lucruri pe care nu mai reusesc sa le fac.
OF!
LAVINIA te inteleg si nu sunt de acord cu agresivitatea in scoli.
Dar si eu am fost in perioada studentiei educatoare si stiu ca nu e usor sa supraveghezi o grupa de copiii si , mai ales, sa ii si inveti ceva.
Nu i-am batut pe copiii din grupa si chiar ma suparam daca spunea cineva ceva rau de ei, dar gaseam solutii de a le spune ca exista lucruri care nu se pot face si limite in ceea ce fac.
Poate ca ar fi bine sa intrebi ce s-a intamplat si daca s-a mai intamplat si altora. SI daca crezi ca nu i se potriveste stilul d-nei sa il retragi de la dans si sa il inlocuiesti cu altceva Daca vor fi multi parinti ca tine sigur va fi un semnal f bun pentru d-na respectiva. Nu stiu daca pot da eu sfaturi pentru ca nu am trecut prin asa ceva.
Comunicare eficienta si pozitiva! Succes!
Imi pare rau sa aud cate lucruri rele se intampla in sistemul educativ!!! in loc sa fie un frumos joc didactic....

SUcces mamicilor.
ANNA ce fac baietii?

MAine la multi ani!!! tuturor copiilor si mamicilor de copii!



AM pus cateva poze noi!

Oti & gemenii bucovineni
http://pg.photos.yahoo.com/ph/otiliaclipa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

buna fetelor
v-am tot citit dar nu am apucat sa scriu de ceva vreme

va multumesc tuturor care ati votat tripletii
nu am avut cele mai multe voturi dar totusi am castigatn nu doar noi ci toti participantii la concurs.... insa nu stiu ce... cred ca niste diplome... oricum maine de 1 IUNIE mergem la sediu sa ii cunoatem pe cei mai frumosi copii din TM... eeee... noi sigur suntem cei mai frumosi tripleti din TM... HAHA...

cu ocazia asta dorim tutror copiilor o zi a lor cat mai frumoasa de 1 IUNIE si cat mai multe cadouri si voie buna


noi am avut probleme zilele astea cu diareea si am fost pe regim si am suferit mult ca nu am avut voie lapte, dar ne-am revenit repede.... insa a mai aparut o problema: caca e f f ciudat cu firicele inchise la culoare si multe multe... sa fie oare viermisori... maine dimineata se duce la analize... intre timp am inceput sa le dau Helminflores... voi l-ai folosit vreodata?

si sunt sunt super incantata de cum dorm mai nou noaptea: adica de la 9 la 12-1 cand isi mai beau cate 1 biberon de lapte si pe urma pana dimineata neintorsi - lucru mare la noi, si cu ora de trezire cat mai tarzie -7.30 -8... la noi inainte era 6.30 cel tarziu 7
deci sunt super happy

de Mari ce mai stiti?

Oti mereu esti pozitiva si ma bine dispui cu calmul si sfaturile tale, am vazut pozele si sunt super

Lavinia sper sa rezolvi situatia astfel sa ii fie la Andrei cat mai bine pe viitor

Pussi am citit ce ai scris despre FIV si sa stii ca acum inteleg mai bine tot ce inseamna asta, inainte nu aveam idee si nu am apucat sa ma documentez, cu atat mai mult va felicit pe toate cele care ati avut puterea sa recurgeti la inseminare vi va tin pumnii sa fie totul perfect si usor de acum inainte... meritati.... si multa bafta cu injectiile

Laura am mai votat si va tin pumii in continuare...
as vrea sa pot povesti si eu asa ca tine dar nu prea am talent... oricum sunteti un exemplu pt mine

Tatiana ce se mai aude de slujba?

gab_ vrem si poze de la cabana... distractie placuta si weekendul asta


eliana as vrea sa vad si eu poze de la nunta ta... se poate?... cat de mare era sarcina ta?


va pup pe toate si inca o data 1 IUNIE efervescent






http://www.dropshots.com/mihai3
http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Multumesc, fetelor , pt incurajari! Nu,Oti, Andrei nu a facut nimic rau, e un copil supercuminte! Stiu cum e sa ai in grupa copii multi, si eu aveam la scoala 25, cred insa ca, intr-adevar, este muuult mai greu la gradinita unde copiii au varste mici. Stiti ce surpriza am avut cand am fost la camin? Pai prima a fost ca nu mai vine doaman de dans pana luni. Atunci vom avea ! A doua surpriza a fost ca am intalnit o multime parinti foarte, dar foarte nemultumiti de comportamentul ei!!!!!!!!! si care mi-au zis asa: "ar trebui sa o puna cineva la punct!" Eram prea suparata sa ma lansez in discutii de genul "dar d-voastra de ce ati tacut si nu ati luat nici o masura?"...Oricum, situatia sta in felul urmator: anul viitor va urma cursurile de lb engleza si a doua optiune va fi tenis, nu dans! Iar eu luni voi merge la camin si voi discuta civilizat, ca doi adulti cu capul pe umeri, situatia. Daca e desteapta, va deschide ochii si isi va indrepta comportamentul! daca nu-i, Dumnezeu cu mila!! Data viitoare nu va mai intalni un parinte cumsecade ca mine, iar copiii maltratati de ea...tot Dumnezeu cu mila! Iar a doua zi, marti, cand Andrei va avea serbarea de sfarsit de an, sigur ca va dansa alaturi de colegii sai! O sa va pun eu poze!
Fetelor, eu nici nu stiu sa ma cert, stiti? Eu ma gandesc mereu ca se simte prost persoana cu care am conflictul si....mi-e mila de ea. Caut sa-i spun lucrurile asa, mai invaluit, sa nu jignesc... Unele persoane sunt directe. Cred ca ar trebui sa devin si eu una. Parca in ziua de azi nu primesti ce oferi, nu? Adica vreau sa spun ca lumea-i din ce in ce mai egoista si mai ...materialista. Functioneaza:" bine sa-mi fie mie ca restul...nu conteaza". Nu-i asa? Cel putin eu asa vad lumea. A, si am uitat un lucru important: rea si ...fara frica de Dumnezeu. Doamne ce-am vazut la stiri:o tanara de 19 ani care dupa ce si-a nascut pruncul l-a izbit de pietre pana l-a omorat si la aruncat in rau! sau un copil de 5 luni care a murit de foame si de sete si avea putin peste 3 kg la varsta asta! sau un copil de 2 ani jumatate care statea de cand s-a nascut legat de pat iar parintii plecau cu ziua la munca! Fetelor, e din ce in ce mai rau!!!Nu am cuvinte sa-mi exprim groaza, furia , mila , neputinta!
Inca o data , multumesc pt sprijin, o sa va scriu eu cum evolueaza situatia.
Anna sa stii ca m-am gandit si eu la minunile tale care mai au un pic, doar 3 zile, si implinesc primul lor anisor! Ei, cum suna? Primul lor anisor!
"Ne vedem" maine, la ziua copiilor nostri! Somn usor!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

buna mamici si viitoare mamici,

nu am mai scris de mult..se vede ca a dat caldura si pe aici
ieri am fost la vaccinul de 6 luni cu fetele: s-au comportat foarte
bine, nu au plans decat cat au avut acul in picioruse, iar febra nu au mai facut
au aceeasi inaltime 64cm, iar la greutate, tot 500gr diferenta: Stephanie are 7kg, Isabelle 6.5kg - au ramas pe aceleasi curbe de crestere ca acum doua luni; eu zic ca e bine, chiar foarte bine

de sambata sau duminica incepem si diversificarea (ca doar facem 6 luni) cu cereale de orez; sunt tare curioasa cum o sa accepte mancarea


va doresc un 1 iunie fericit !!!


Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput