Clipe din trairile sufletelor noastre...(18)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Al cui e randul la joc luna asta?


BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

salut gagici,
am revenit si eu. un picut ca am un pic de timp. sunt precum fata morgana. tot apar si tot dispar. si eu m-am gandit sa il omor pe tatal lui bebe, nu de alta dar imi facea si mie placere recunosc. dar din pacte sau din fericire a inviat si a inceput sa se intereseze de copil. vine, il vede, bebe il recunoaste si topaie, so...nu prea am cum sa ii mia dau la cap. stiu ca ma asteapta zile grele cu explicatii mai incolo dar asta e. situatia asta e ceva careia trebuie sa ii fac fata si am fost constienta de la inceput ca o sa am si momente mai delicate. asta e viata., daca stii sigur ca nu mai apare ameera, kill him. dar oare poti fi sigura vreodata? plus ca eu cred ca mai incolo cand mai cresc merita sa stie adevarul. evident atunci cand vor fi suficienti de mari incat sa inteleaga. nu stiu, este parerea mea cel putin. te pup si poate ne vedem prin herastrau. pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Bagheera, bineinteles ca o sa-i spun adevarul cand va fi mare. Si pentru cat va fi mica inca nu m-am hotarat daca o sa-i spun minciuna cu muritul sau o varianta mai blanda a adevarului.
Oricum, contrar asteptarilor mele, si la noi taticul a revenit miraculos, asta dupa 6 luni in care n-am stiut pe bune daca mai traieste. Se intereseaza de Sara si vrea sa o cunoasca (insa cum e foarte departe, cu toata bunavointa va fi mare lucru daca vom reusi sa ne vedem o data pe an). Dar in conditiile astea nu mai prea merge sa-l "omor" ... sa vedem ce-o sa fie.
Vorba ta, noi stiam de la inceput ca va fi complicat... doar ca astia micii n-au nicio vina si trebuie sa facem in asa fel incat sa le fie lor cat mai usor.

Lyada, multumesc pentru raspuns!

Ameera si Sara
"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money." (Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cris, e mare lucru totusi... poate se vor intelege bine!


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Totul despre alaptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

As ruga pe cei care nu i-au trimis banii lui Cris,sa-i trimita,suntem deja in iulie.......se stiu ei care sunt........

BRENDA
FOREVER YOUNG



Sa avem grija de viitorul copiilor nostri
COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Buuuuna Ziuaaaaa,
asa-i k va era dor de mine/ noi?
Mie cu siguranta mi-a fost si imi este doric de voi.
Kiar dak sintem cu "tati" aici, sintem k si singure pt k "tati" pleaca la 7 dim si vine inapoi in jur de 9 seara ...asa k ...tot ici o sa activam unde ne-am obisnuit si unde avem prietene/i.
Ma asteptam sa gasesc tone de pagini de citit si cind colo....slabuta miscare "duamnelor". Ce e linistea asta pe aici?
Noi sintem la mare de aproape doua luni. Nu ne invidiati, k degeaba sint la mare. Marea si nisipul le-am simtit la picioare o singura data pina acum, pt k nu am voie cu bebe deloc pe plaja. Briza si soarele sint f puternice.
Ne-am mutat k tiganii cu cortul, pina acum de vreo 4-5 ori, pt k neavind rezervare dinainte cu ceva vreme, mai toate hotelurile nu mai au perioade lungi disponibile pt cei intiziati. Si uite asa, cu catel cu purcel si juma' de casa tre' sa ne mutam cam la 1-2 sapt dintr-un hotel in altul. Acum sintem in Mamaia, spre Navodari, la hotel Amiral, cu piscina si vedere spre mare (macar atit).
Sint cam cu creierii varza... Ma plictisesc de moarte, numai cu asta mica, fara net, fara nimeni cu care sa ies sau sa vorbesc... Mi-e dor de Bucuresti, sincer! oricit de cald si naspa e el!
Acum cu chiu cu vai, mi-am pus net prin Zapp...uraaaa! mai pot intra sa citesc doua vorbe si sa mai "vorbesc" si eu cu cunostintele mele, desi asta mica nu imi lasa timp mai deloc. A crescut... e o mareeeee bandita! Plinge mult si e mai tot timpul nemultumita...ce sa mai... ma face cu nervii! Am tot stat si m-am gindit... cred k e de la faptul k ne tot mutam si schimbam locul, pt k am venit de doua ori la Buc pt vreo 3-4 zile si a fost cel mai cuminte copil din lume...mai k nu imi venea sa mai plec.
Acum "bestia mica" doarme... am un moment sa respir, sa fac un dus, sa scriu doua vorbe...
Ce mai faceti voi???
Ameera, sper k au ajuns banii. Neavind net, ti-i i-am trimis pe 20 iunie. Sper sa ma ierti k am intirziat citeva zile, dar nu am avut nici o sansa sa vad contul si sa fac transferul.
Mareeee minune k "tati" al vostru a dat un semn de viata. Vorba lui Gabi, nu poate fi decit de bine.
Cine urmeaza la joc?
Cu Bagheera si Brendutza m-am mai auzit la tel un pic. In rest, nu mai stiu ce faceti...
Bagheera, imi pare rau k nu am mai ajuns la tine cind am venit in Buc. A fost super naspa cu Cati si sotul ei... Imbecilul ala a batut-o si pe ea si pe sor'sa...a fost k kko... politie...IML...protectia copilului...amenintari...etc etc... nasol!
Sint intoarsa pe dos... l-as castra cu mina mea pe acel individ bolnav mintal!
In rest...ce am mai facut...? Ahhh...da! Am inceput diversificarea! Sau mai bine zis ..."fucking" diversificare! Alt motiv sa mor de nervi! Ne luptam cu fructele in fiecare zi. Cind vine masa de fructe, parca vine tortura! si pt ea si pt mine! Si nu ii place lingurita deloc... Suporta sa zic vreo 6-7 lingurite dar dupa aia, urla de zici k o omori. Si cedez nervos si i le fac mai subtiri si le bag in bibe. I-am dat borcanele hipp. Am incercat si cu fructe normale, pasate de mine, cu biscuiti, cereale etc etc toate variantele ...nimic! Pe astea naturale sa nu le vada. ..pe alea la borcanel, parca-parca ar mai minca dar doar asa, cit sa isi potoleasca foamea, si oricum, pacalita cu putine cereale si zeama de fructe in el. In schimb papa bine legumele. Iarasi, i-am dat numai borcanele, pt k aici nu am unde fierbe si face supa/piureu. (la fructe am pasatorul, si mai iese una alta, dar la legume...). Maninca un borcanel de legume odata! si mai cere si lapte dupa. Maaare noroc cu astia de la Hipp & ceilalti! Au tot felul de smekerii.... curcan cu legume, pui cu legume...etc, toate pt 4 luni. Meserias rau! M-a scos din ... cum se spune.
Seara, papa cereale cu laptic, kiar f bine, cu pofta si fara scandal...si totusi, mai avem inca o masa de noapte! Si uite asa somnul meu e varza. Dimineata la 6 sintem in picioare....iar papam dar doar lapte de data asta. Siiiii... poate ne culcam la loc ...poate nu! Poate am kef de nani ...poate am kef de joaca!

Cam asta facem noi. Acum tre' sa iau netul la puricat, cit timp mai am, k cica pe simbata iar ne mutam.... si unde, nu mai stiu. Asta e problema!

Hai va puuuuup mult si ne auzim curind, sper... Si o sa pun si pozici "soon".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, ma bucur ca sunteti bine! Cat despre diversificare, nu te grabi:)

Sper totusi sa apuci sa faci cate o baie macar in piscina, daca pana la plaja nu ajungi...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara tuturor!

quote:
Originally posted by R_MARCE
Buuuuna Ziuaaaaa,
asa-i k va era dor de mine/ noi?


Am intrat sa vad daca ai mai dat vreun semn, si ma bucur ca sunteti bine si sunteti mari (chiar daca au mai fost si evenimente neplacute), ca tati e cu voi, si ati vazut si marea.
Asteptam poze.

O seara frumoasa va doresc in continuare si multa fericire.

Alexandru, tati de copil perfect

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

. E prima data ca postez aici. Sunt o proaspata mamica aunui baietel de 4 luni, aflata in pragul divortului. Am tot citit zilelel astea diverse subiecte din clubul mamicilor si taticilor singuri, si m-am hotarat sa va scriu. Vroiam sa va cer sfaturi in legatura cu divortul si mai ales cu adaptarea de dupa divort. Baiatul meu e inca mic, nu-si da seama ca tati nu mai e cu noi, dar creste si nu stiu cum ma voi descurca. Poate imi mai spuneti voi ce ati facut ca sa treceti mai usor prin momentele divortului.......

Ane & Raul - 17 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

bine ai venit!!!
Eu m-am separat de un an, am terminat divortul in decembrie... la noi adaptarea a mers usor, savuram libertatea si suferim de vizitele paternale:(((
Aici sigur vei gasi raspuns la orice intrebare...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput