Clipe din trairile sufletelor noastre...(18)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Daria, succes, si nu mai plange, ca nu ai de ce, Giulia e bine, sanatoasa, tu esti pe picioarele tale, ce te intereseaza daca e unde e.
Al meu ex de ieri a fost expulzat, e din nou in romania, detectiva Brenda face cercetari unde. Cert e, ca are mobil cu nr de ro, a sunat la un prieten sa mi-l dea ca de la noi nu are nici un nr, ca sa-l poata suna copiii, drept care eu am luat o cartela cu numar, ca sa-i sune el pe copii. A sunat aseara, dar eram in curte, am vazut tarziu. In rest toate merg acolo unde trebuie.
Va pup fetele!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pe noi ne-a sunat luni, dar a vb urat cu mine, zicea ca nici nu vrea sa vb cu mine, doar cu Giulia si l-am trimis la draqu`. I-am spus sa fie tatic fizic, nu prin telefon, sa vina sa ia copila, sa o duca la un club, la un Mc, sa se ocupe de ea asa cum trebuie, nu sa se spele pe maini cu un telefon, asta daca vrea implicare.
Giulia nici nu a observat ca el nu e, di-au luat ramas bun duminica si atat a fost din partea ei.
Eu vreau sa-l implic, dar asa cum vad eu ca e bine. Sper sa nu gresesc.


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

buna!

nu stiu daca e chiar subiectul unde ar trebui sa postez, dar...sunt si eu din 22 august o mamica singura de baietel, care, peste o saptamana va face anul, doar ca noi am ramas singuri, pentru ca tati(in varsta de 22 ani), a fost chemat la DD. infarct. nu stiu daca locul meu e aici, pentru ca noi am avut un tati extraordinar de bun, iubitor, sufletist, frumos, muncitor, faimilist...inca nu-mi revin, nici n-am cum, eram de aproape 10 ani impreuna, ne-am iubit prea mult, si uite, ca se poate sa te desparti si fara sa vrei, asa, pur si simplu, deodata, fara niciun avertisment, fara nicio boala, intr-o dimineata superba de vara. imi este cumplit de greu, nu cred ca o sa-mi mai revin vreodata...dar trebuie sa merg inainte pentru baietelul nostru(care seama cu tati leit).

daca exista alta sectiune in acest forum, unde se incadreaza situatia mea, va rog sa-mi spuneti...daca nu, va rog sa-mi ascultati si mie plangerile...nu stiu daca se potrivesc aici, dar innebunesc daca nu scriu, zic nimik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dov - sincere condoleante.
Poti scrie aici oricand te simti singura, noi toate am cam ramas singure ...
Iti doresc multa putere sa-ti poti creste baietelul


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Daria, si unde naiba s-a dus? Avea unde? La ai lui, unde? Prieteni care sa-l primeasca are?
E ceva dubios aici: pleaca fara sa comenteze, nu zice unde...hm. Mie nu-mi miroase deloc bine.


Adina + Olivia 04.03.2004








Pai ce ar putea sa mai miroasa a bine,daca insasi plecarea are miros naspa? Mai conteaza unde s-a dus?Nici vorba.....conteaza ca a plecat....


Daria,trebuie sa fii tare pe pozitii in fta lui,sa nu-l lasi sa speculeze nici o slabiciune de-a ta.....

Dov.....n-am citit eu bine? 22 de ani? Dumnezeu sa-l ierte si tie sa-ti dea putere sa treci peste aceasta durere si sa-ti cresti copilasul....esti bine venita printre noi,suntem alaturi de tine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu sunt varza ... a fost aseara sa-si ridice citatia, pe 22 octombrie avem prima infatisare. A ajuns la 10 pm. M-am suparat ca a spus ca e ocupat si nu poate mai repede, i-am amintit ca asa nu va putea sta cu Giulia mai mult. Ce tampita sunt, ca doar el nici nu vrea !!! Au foat 30 de minute in care nu m-am simtit bine deloc, imi venea sa-l scutur si sa-l trezesc la realitate. Dar nu am facut-o. El nu-si va schimba prioritatile, mentalitatea, educatie, pt ... pt o sotie si un copil ...
Giulia s-a jucat cu el, iar la plecare a fost totul normal, ea oricum cam atata il vedea de 2-3 ori pe saptamana, asa ca ... macar Giulia e puternica
Eu am plans. Tot de dezamagire...




Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Dov, sincere condoleante!

La noi se pare ca incepe circu. Acum ca e la 1500 de km de noi, ne terorizeaza cu telefonu, azi noapte la 11:30 a sunat, normal ca nu am raspuns, ca nu am ce vorbi cu el, copiii ii pot vorbi si ei dormeau, dar a sunat intentionat la ora aia, ca sa vb cu mine. Apoi am vazut azi dimineata cind am deschis telefonul ca la ora 1:00 a venit un sms, sa-l sun cind am timp, si la ora 2:00 unul cu Tatal Nostru ..., incheiat cu "Va iubesc!".

Imi vine sa scriu aici cam ce am gandit azi dimineata, dar nu e ladylike. Se tine ca popa de tamaie, tre sa-mi intaresc nervii si sa il ignor, si pe de alta parte sa incep sapaturile, ca nu se mai poate asa. Macar unui om normal poti sa-i vorbesti, da cu asta, ori cu el, ori cu peretii, totuna.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

scrisesem gresit, a avut 32 de ani cand a murit...stiu ca locul meu nu e aici, dar ma gandesc ca si eu trec printr-o despartire ca si voi...definitiva intr-adevar, si fara amintiri "grele" care sa-mi usureze uitarea, dar am ramas singura cu un copil de un anisor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Dov, cu toate ca am ramas singure fie din vointa sortii, fie din vointa noastra, dar toti de aici avem ceva comun: suntem parinti singuri, care incercam sa le dam copiilor nostri aceeasi dragoste, pe care ar fi primit daca ar fi crecut alaturi de ambii parinti.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:


Hop si eu...
Ma tot invirteam pe la clubul mamicilor singure, dar abia acum mi-am facut curaj sa scriu

De 7 luni sunt si eu o mamica singura, cu o buburuza de 2,4 ani
BINE V-AM GASIT!


AJUTA 2 surori in lupta cu timpul

Mergi la inceput