FIV 115

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Galuscuta eu am luat progesteron din Italia fara reteta (ce-i drept farmacista e romanca)au aceeasi compozitie ca cele din Ungaria produse de firma Streuli,doar ca sunt de 100.
Kora multa bafta incepem de pe acum sa facem galerie
Aldolina am primit PM-ul de la tine,ne auzim maine seara la tel.
toate FIV-oasele si burticoasele fara exceptie.

Madalina
si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Kora, ma bucur ca a fost bine astazi la eco. Drumul iti este asadar deschis si sa dea Dumnezeu sa fie presarat numai cu reusite! fata optimista!
Eu astazi mi-am luat rezultatul primelelor analize de sange (de fapt sotul meu le-a luat) si abia astept sa soseasca sa le vad. Astept ziua 2 sa fac profilul hormonal si apoi analizele din secretie, din care am vazut ca lipseste Papaniolau. Sa-l fac totusi?
Si acum o intrebare "de-a incepatoarelor" ca v-am zis ca sunt inca la luat notite: progesteronul injectabil la ce foloseste si cand anume? (am rascolit prin arhiva, dar nu mi-am dat inca seama)

Va pup si va doresc o seara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:


Liliana - nu te mai autoflagela , se stie ca nu e 100% sigur ca reusesti prin FIV, nu esti tu de vina , nu e el...e natura asta care ne face glume proaste...din pacate suntem foarte multe care nu am reusit din prima ...dar macar asta e sparanta noastra ca poate,poate .Ia-o ca o lectie a vietii ,desi stiu ca nu-ti mai incap in sac atatea lectii...

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Kora, tocmai vroiam sa-ti spun ca presiunea de la ovare e ok, inseamna ca lucreaza la greu, si cand colo ai si venit cu vesti bune ! Super treaba, mai apare ceva poate si pe celalat ovar, baga marfa si acolo, sa vezi, numai oute mari si frumoase !
Injectii intramusculare ceri, de 100ml sunt tocmai bune. Sa nu uiti sa incalzesti fiola inainte!
Melutico, sa aduci puiutii acasa sa-i cocolosesti si ingrijesti bine!
Galuscuto , bafta multa!
Zouzoulic, tin pumnii!

Eu am fost ieri la eco, si taman atunci bebe facea tumbe, se rostogolea cu capul inainte, profu cica e vioi, eu cred ca se speriase de Fraila, ca o gasise tipatul taman cand al meu era in raza reflectoarelor si cu toti cchii pe el! Mi l-o fi deochiat? Cum sa-i pun o funda rosie? Sa mi-o lipesc cu scotch pe burta? Sa-l iau cu lugu-lugu?


Shery 11+

my precious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

rami, sigur voi face histero dar nu se poate cand am sangerare. Am facut eco pt ca eram cam speriata, totul se pare ca este ok pe acolo, ovarele in regula, inca mai elimin endometru care este foarte subtire. Sangerarile s-au produs din cauza unui avort mestrual se pare, dupa care a urmat ciclu anovulatoriu si nu reusesc sa elimin tot endometru. De aici si snagerarile mele dese. Acum trebuie sa il ingros fortat (duphaston) dupa care sa astept sa imi vina CM si sa trec pe AC. Voi face histero pe perioada AC-urilor pt ca trebuie sa trec neaprat pe ele ca sa am timp de repaos la ovare pt FIV-ul din vara.
aurel-cris, poate incerci in Germania sa faci rost de ele. Si acolo am inteles ca se poate tot cu reteta de la ei, dar poate reusesti si altfel, poate ne mai ajuta fetele care si-au prodcurat din Germania si mult succes
magduta, hai ca iti trimit si tie hoardele ca sa te apuci de treaba, dar numai acum dupa care sa te mai caute peste 9 luni cand or vrea ei. Adevarul este ca ma cam speriasem si abia asteptam sa ajung la dr. sa stiu ce am. Iti tin pumnii sa fie bine si sa te apuci de treaba cat mai repede.
Kora, pumnisorii mei sunt stransi pt tine sa fie bine
Liana, ma bucur ca sunteti bine.
pussi, cu greturi sau fara greturi tot fericita esti. Se vede zambetul tau frumos de mamica fericita in tot ce scrii.
Va pup dulce pe toate si sunt alaturi de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Multumesc MRL, lasa ca ne va ajuta si pe noi DD sa tinem bb in brate, doar no-m avea asa pacate mari
Tin pumnii si pt tine sa fie ok si cu laparo si cu fiv.

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, foarte bine . In a cata zi de stimulare esti?
ana, eu zic sa-l faci.
Magda, blastocist este embrionul (daca-l pot numi asa ) care se formeaza incepand din ziua 5-a. In mod normal se face transferul la 2 sau 3 zile. Deci la transferul de blastocist la 5 zile. Sansele sunt mult mai mari, dar si riscul de asemenea.
Sheri, poate ii este drag de el. Doar a fost conceput la ei in Clinica.
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Pup toate fetele!!!

Liana30,cand afli scumpa ce ai acolo la ghiozdanel????Daca ai 2 fetite,imi dai si mie una,pliiiiizzz?Sau poate imi da Lachi sau Pussi
Noi suntem bine,....il plimb pe Rudy toata ziulica de manute ca sa......inceapa si el sa mearga pe picioare,bine wel merge daca e tinut sau sprijint de mult,dar.....e mai puturos,bag seama ca seamana cu mine,eu am mers la 1 an si 7 luni......deci tarzior de tot.In privinta fivului,ziceam sa stau cuminte pana in octombrie-noiembrie cand vine mama personala la noi petru vreo 5-6 luni si atunci.....as avea ceva sanse caci s-ar ocupa ea de junior in timpul de dupa ET cand se recomanda a se sta in pat pana la testul de sarcina cat mai mult.Cu toate sperantele mele.....nu prea aveam cum sa raman acum caci am stat in pat doar in ziua transferului......acuma stiu ca ma chinui degeaba cu intrebari de genu ce as fi putut face diferit ca sa am rezultatul dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Liliana multumesc !Te inteleg…si eu ma simt la fel fata de sotul meu care nu are nici o problema in a procreea ,dar stiu ca iubirea dintre noi poate invinge orice si nu uita,cand v-ati casatorit ati jurat sa fiti alaturi la bine si la greu,in viata nu se stie cate obstacole aveti de trecut impreuna!FIV stiu ca se poate face de 2-3 ori pe an,cu pauza intre proceduri!Refacere grabnica si DD sa tea jute sa o iei de la capat!
Galuscuta multumesc pt raspuns,am cercetat mai bine sertarasul de la frigider si am constatat ca de fapt seringile pt progesteroane sunt cumparate demult si le lasasem din gresala langa fiolele de prog. acolo in frigider....m-as fi mirat de mine insami sa ma fi lasat cu ceva pe ultima 100 de m ca nu imi sta in fire,iar explicatiile Shericai in a le injecta ( progesteroanele) sunt sigura ca imi vor fi f. utile.Tu in ce stadiu esti acum?Tin pumnii stransi sa vina galuscuta mica!
Gabitule multumesc mult de tot,am sa fiu si eu alaturi de tine la fiecare pas si iconita de la tine sa stii ca inseamna mult pentru mine...!
Madalina28 multumesc,dar pana la galerie mai am drum de parcurs...tu vei face ET in luna mai pana la urma?Sa vezi ce repede trece timpul si imediat vei fi in ziua cu ET-ul!DD sa te ajute sa reusesti!
ana_p multumesc tutunica draga!E foarte bine sa faci Papanicolau,in primul rand pt linistea ta sufleteasca!Iti tin pumnii stransi ca toate analizele sa fie ok!Progesteronul injectabil se foloseste incepand cu ziua punctiei ( dupa punctie) si apoi tot la doua zile,cca 2 saptamani.Afli tu mai multe pe parcurs ca si eu am invatat o multime de lucruri importante de la fetele veterane de pe aici (si le multumesc din nou cu aceasta ocazie ) si tot mai am destule de invatat...
Shericule tare ma bucur ca bebele tau e bine,sanatos si zglobiu!Azi cand asteptam la cabinetul lui dr. T era si dr. Iosup in cabinetul sau si auzeam cum facea descrierea morfologica bebeului unei gravidute....era ceva extraordinar sa auzi: coloana verticala de aspect normal, ....de aspect normal...etc cred ca aceste cuvinte ” de aspect normal” treceau ca un fior bland prin sufletul d-nei care era la eco....ce e mai minunat decat sa stii ca puiul din burtica ta e sanatos si totul e ok....
MRL multumesc, iti doresc multa bafta in drumul pe care ai ales sa il parcurgi,ai sa vezi ca fiecare etapa trecuta cu bine te va intari,indarji si te vei simti tot mai aproape de marele vis:Mult succes!
Magda multa bafta in continuare,cand ai intrevedere cu dr. Zadori?
Moni sunt in a 11-a zi de stimulare,dare ziua de azi nu as lua-o in calcul ca menogoanele le fac doar la ora 21…dar in fine e z 11 si voi mai face pana dumineca stimulare ( cred),apropos daca sa zicem ca luni va fi punctia,cu o zi inainte adica dumineca se mai face stimulare sau doar pregnyl ca eu de emotii am uitat sa intreb acest lucru,deocamdata joi dimineata mai merg la eco si sper sa nu uit sa intreb atunci una-alta,daca nu…o voi suna din nou pe d-na Matei pentru lamuriri.Tu ai inceput seria de analize pe care voiai sa le faci?Pe cand noua incercare in Cj ( ca eu asa am retinut ca totusi ai ales sa incerci din nou la Cj)?DD sa iti fie alaturi!


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Galuscuta merci mult ca mi-ai raspuns
Madalina 28 deci sa fac cercetaride farmaciste romance,merci pt informatie
MRL sincer in Germania nu prea am cunostinte,nu ma asteptam sa am asa bataie de cap cu acest progesteron
KORA ma bucur ca totul este bine,bravo
PUSSI ce as mai gusta si eu
Sheri cred ca sa speriat de madam,bietul copilas,pupicuri si pt mamica si pt bebelus
Fetelor ce m-as face fara voieu nu stiu ca tare ma ajutati mereu la toate.

Mergi la inceput