FIV 115

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

MRL, poate tocmai de aceea ar trebui sa faci o histero, ca sa vezi ce se intampla prin interiorul uterului, daca ai avut 3 CM intr-o luna. Ovarele sunt ok ? Ca de obicei chisturile mai dadeau astfel de metroragii...

Oana, hai ca nu sunt norii chiar asa de negri, capul sus ! Gandeste-te ca totusi ai avut niste rezultate care-ti dau mari sperante : ai obtinut ovocite bune, apoi embrioni buni si cel mai important, s-au si prins ! Data viitoare va fi cu reusita SIGUR !

Apropo de leucopenia ta, trebuie sa faci ceva, intr-adevar. Ar fi bine sa mergi la un hematolog, ca nu cred ca medicul de familie te poate sfatui foarte bine, e totusi un domeniu mai aparte. Colega mea de birou are aceeasi problema si merge la Dr. Delia Popescu de la Coltea de ani de zile, e f. multumita de ea. Ea a mai luat pentru problema asta fier, magneziu, vit. E si acid folic, dar dozele si durata tratamentului trebuie prescrise de medic in urma analizelor, bineinteles.



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Of mai fetelor nu ma tin de voi asa repede scrieti,am scanat putin ultimile noutati dar ma apuc sa citesc din urma iar.
LILIANA e greu dar trebuie sa gasesti forta necesara sa mergi inainte.
NICOLE,ALE imi pare rau,ce sa zic decit sa va intareasca DD.
Acum pina mai imi fac temele din urma am si eu o intrebare a luat cineva progesteron din Italia???Ca aici in Londra e tare greu frate de procurat,ma gindeam daca merge sa iau din Italia cu reteta din Romania,stie cineva????
Astazi pt mine este ZI 1 deci peste 21 de zile incep inhibarea si inca nu am putut face rost de acel nabadaios progesteron.Ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns,please
la toate fetele in tratament si in asteptare de rezultate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Cristal, capul sus, si speranta moare ultima. Va rasarii si al tine soarele
Nicole, imi pare nespus de rau, dar vei vedea ca duap tristete va veni si bucurie. Dd te va ajuta sa treci peste si iti va da si un bb, cind va fi momentul potrivit.
MOana, dar cu Ca cum stai , cum se asimileaza in organismul tau?Eu zic sa mai repeti analizele si al alt laborator, in special leucocitele, trombocitii in special, nu ar strica si un tablou sangiun. Si neaparat sa iei legatura cu un dr hematolog de al o clinica de hematologie. Iti doresc sa te refaci bine cit de curind posibil, doar ai o lupta de dus, nu?
Melutzica, is cu pumnii strinsi sa fei intr-un ceas bun
Kora Pop sa ai mult succes sa de DD sa t-i se implineasca visul
MRL, cum e viata asta, eu astept sa imi vina CM doar e cu intirziere en gros, iar tu il ai en gros. Dar asta ii nu avem ce face doar sa mergem inainte si sa vedem care ii rezolvarea. Suces si tie

Fetelro imi explicati si mie cum e cu blastocitele???

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MELUTZICA ai grija de tine si de puisori care vor fi cu tine de azi inainte
KORA bafta azi la echo.
Cellu,Anto,Galuscuta va tin pumni
PUSSI chiar daca iti este greu cu starile de greata si restul cind puiuti vor fi in bratele tale vei uita de tot
LORELAI deci vei face si tu FIV,bafta multa
ZOUZOUNAKI,MONILAND,MRL,GABITU,ALDOLIMA,MADALINA 28,LIANA30 si latoate fiv-oasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

koracu inatziere dar suntem aici
cris, aldocand dati comanda vin sticlele
aurelcrisnu ma plang..le gust din plin

Suntem fericiti ca am putut manaca si noi pt. prima data zi..

PUSSI 5+

Cum cresc Titi Mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor dragi va multumesc din suflet,se pare ca gandurile voastre bune au avut rezultat,acum am sosit de la eco si...surpriza: pe OD am acum 5 foliculi : 17mm, 16,3 mm, 14,4mm, 13,6mm si 13 mm , pe OS nu mi-a vazut foliculul care dumineca avea in jur de 10,5 mm,dar a zis ca joi la eco se va uita mai bine cu ecograful mai performant de la spital,endometrul e tot in jur de 6 si ceva mm,dr. T a zis ca o sa mai creasca...si continui tratamentul tot cu 4 menogoane + 1 diphe!
Luni se pare ca va fi punctia.....Va multumesc tuturor si intai de toate lui DD care ma ajuta sa merg mai departe in fiecare zi!Acum fug sa pap ceva ca sunt lihnita de foame!

Progesteroanele injectabile cu ce fel de seringi se fac,imi spune cineva va rog?Am un e-mail de la Sherica despre modul cum se fac progesteroanele si am sa il studiez,poate ca mi-a scris cu ce fel de seringi se fac si nu mai stiu eu acum!


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

AurelCris - eu am intrebat aici in farmacie daca se poate lua Pontogest (asa-i zice la progesteron) cu reteta romaneasca si mi-a zis ca NU...numai cu reteta italiana non ripetitibile (aici is mai multe feluri de retete).Si mie , desi i-am aratat hartia ca fac FIV nu a putut sa-mi dea ,asa ca a trebuit din nou sa merg la medicul de familie sa-mi prescrie cu respectiva reteta.
Intreaba farmacia ta daca pot ei sa comande,asta e descrierea :
PRONTOGEST 3 fiale 100 mg 1 ml Progesterone A € 5,24
Firma producatoare e :
AMSA S.r.l.
PASSEGGIATA RIPETTA 22
00186 ROMA (RM)
Telefono: 06-3240650
Fax: 06-3240650Sper sa reusesti sa faci rost de ele.

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

...multumesc mult pt sustinere,sunteti cu adevarat minunate,azi am vorbit cu dr.si am stabilit o programare pe 2 mai in speranta ca pina atunci imi va veni CM si am si ceva timp de reflectie...eu sunt atit de dezamagita si ma simt si vinovata fata de sotul meu care nu are nici o problema de a procrea...numai bine tuturor...!Poate data viitoare va fii bine....dupa cit timp se poate face alt fiv???
Nicol imi pare f.rau
koraiti tin pumnii,bafta multa...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Kora - ai vazut ca functioneaza galeria.Progesteronul se face intramuscular ...tu cere la farmacie asa si zii ca-i pentru tine , ca si eu i-am zis asa si mi-a dat ace indolore, foarte subtiri pt. intramuscular .

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Kora ma bucur din suflet pentru tine. Cineva acolo sus te iubeste si asta este un lucru bun. Bafta multa in continuare.
Pupici

Mergi la inceput