alocatie pe card

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

daca intrati pe www. salutbucuresti.ro/planoras/index.php si cautati hambarului o sa vedeti ce simplu se ajunge

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicafericita spune:

Eu sunt din PLoiesti si am card la BancPost(imi amintesc ca mergea si BCR si CEC) pt indemnizatie si alocatie.Am ales banca asta fiindca aveam bancomat langa bloc, dar au o politica.....nasoala. Daca am pierdut cardul nu am mai avut acces la bani decat daca mi-au reemis altul, zile, asteptari, nu i-am putut transfera in alt cont, nu i-am putut ridica de la ghiseu. Sucursala de aici lasa mult de dorit, 2 ghisee, cozi interminabile, pt un extras a trebuit sa stau la coada sa-l cer, sa astept ore ca il cere de la Buc prin email, si vine in cateva ore, m-au chemat a 2-a zi, alta coada, nu era complet si iar de la capat. Nu prea recomand cu parere de rau. Este motivul pt care ma voi interesa la alta banca cu care se mai colaboreaza cum procedeaza ei si-mi voi schimba cat de curand banca.Si am mai auzit plangeri legate de acest subiect si aceasta banca.Daca alegeti o banca poate reusiti sa vedeti sau sa va interesati si cum se lucreaza cu banca respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Adriana, merci mult de informatii. O sa ma descurc eu, probabil o sa ma ia sotul cu masina, intrucit e f. departe si nu pot pleca pe mult timp, ca am o bubulina alaptata exclusiv. Si totusi de ce au mutat institutia asta la mama naibii? Poate se gindesc ca multi o sa renunte..

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Buna fetelor am si eu o intrebare sper sa ma poata ajuta cineva.
Fetita mea are 7 ani si 5 luni ea locuieste in Romania cu mama mea nu a mai luat alocatia de la un an si 6 luni cand am plecat eu din tara,avem cum sa recuperam acesti bani are cineva idee si ce trebuie sa facem,va multumesc anticipat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

ElenaGiulia daca esti din bucuresti atunci tot in str hambarului trebuie sa mergi , si da vei recupera toata alocatia pierduta
succes

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Adriana multumesc mult eu sant din Pitesti o sa ma intresez pe acolo unde trebuie sa merg cand am sa ajung in tara,mersi!!

Elena fericita Mamica a Alexandrei(16-8-2000)Giulia(27-2-2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiekeboe spune:

Cine poate sa spuna ce se intampla cu alocatia, dupa ce am implinit 7 ani si am inceput si scoala ...
Am citit ceva pe site-ul http://www.ddfssbuc.org/ cum ca alocatia s-ar da numai pana la 7 ani. Oare e adevarat ?
(http://www.ddfssbuc.org/aistenta/aloc1_ro.htm)
Nu mai spun ca am intrebat la posta si la scoala de unde o sa iau alocatia in viitor si nu am primit nici un raspuns ...
Pana sa-mi iau zi libera de la servici si sa ma duc in safari pe strada Hambarului, poate ma lamureste cineva ...

Multumesc mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

De cateva luni bune alocatia copilului imi intra pe card, insa azi m-am trezit cu banii la usa?
Nu inteleg de ce.
Stie cineva de ce s-a intamplat asa?
Am sa dau un telefon, insa nu mai am rabdare pana maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

clarrice luna asta au venit la majoritatea prin posta din cauza unei probleme de-a lor , oeraore informatica...
Eu am sunat la ei sa-i intreb daca de acu stau sa astept postasul sau daca trebuie sa fac ceva ca sa intre iar in cont si mi-au spus ca nu, de luna viitoare vor reveni la normal.
Uite aici despre asta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114438&whichpage=2


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

elyanne, iti multumesc tare mult. Mi-era teama ca trebuie sa merg iar pe str Hambarului sa mai fac vreo cerere pe acolo. Bine c-a fost vorba de-o eroare.

Mergi la inceput