FIV in Ungaria 13

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Pussi mi-a dat Chivu reteta ca l-am intrebat... Eu am luat vre'o4 ani Ac asa ca eram in tema.
L-am intrebat de injectii si mi-a spus ca pot sa le fac pe toate odata. Toate sunt subcutanate si mi-a recomandat sa le fac dimineata pentru ca dupa aceea esti activa si intra mai bine in organism. Mi-a spus ca nu trebuie sa le fac la aceeasi ora. Trebuie sa le fac pana in 12. Oricum trebuia sa merg la consultatie in ziua 5, pe 1 mai dar sunt si ei liberi asa ca ma voi duce pe 2 mai, la ora 10. Pentru 6 zile de stimulare am dat 66000 Ft.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor!

Gabitu, ma bucur ca incepi trat! Doamne ajuta! si sa vii cu testul la fel de mare ca al Pussilinei!
Cenusareasa, nu gandi asa, iubita, n-ai de ce sa crezi ca ai dezamagit pe cineva! e mult prea devreme pt a trage concluzii pesimiste! eu sunt alaturi de tine si-ti doresc sa ne urmezi pe noi, bortzoasele acum, la tura asta de FIV!
Daria, nu te-am uitat! iti tin pumnii si tie, sa vii cu vesti bune pe 19! si multa sanatate tatalui tau! sa dea Domnul sa se rezolve si sa nu fie grav!
Cornelia, si eu am avut stari mai naspa la prima folie (adica primul FIV), apoi m-am obisnuit! nu te speria, o sa te reglezi!
KOra, de la mine si multa bafta! iti tin pumnii sa reusesti! am vazut ca ai intrat si tu in linie dreapta!
MRL, !

pt voi toate si la mamici si burtici!



Andicu 27+Filip Cristian
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

gabitulee bine si in Z6, de facut dimineata la fel..e super...sa-ti cumperi siringi de insulina cu ac detasabil pentru suprefact si merional si ace pentru scos din fiola separat! De bani..Gonalul e mai scump..el singur la pen de 450 Ui e 50.000 ft...o sa mai folosesti unul sigur!

PUSSI 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Mi-a fost dor de voi!
Gabitama bucur ca ti-a dat OK-ul pentru stimulare! Noi doua cred ca vom fi cam in aceeasi perioada,eu ar trebui sa opresc AC pe 20 aprilie.
Daria imi pare rau ca ai probleme, dar lasa ca o sa treaca toate si o sa urmeze bucuriile! Ma bucur mult pentru verisoara ta si o sa vezi ca o sa-i calci pe urme , sa mariti familia!
Pussi succes cu lasatul de fumat!Vei reusi fara probleme ca ai motivatie puternica!Sper ca stai cumintica si ai grija de burtik!
Cenusareasa fii optimista, ai sa vezi ca vor apare foliculi, stie dr. ce face si ce tratament iti da!
Daniela speram ca vom largi lista mamicilor de Constanta prin FIV!
Andicu ma bucur ca a fost frumos la munte si ca te-ai relaxat!burtica
Liana te asteptam cu noutati de la echo!

Eu azi ma duc la echo sa vad cum am reactionat dupa 11 zile de AC si apoi ii voi scrie mail dr. Z. Sper sa fie totul in regula si sa continui tratamentul cum mi l-a dat el.

Va pupic pe toate!

Ioana


Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Ioana bafta la echo. Da o sa fim cam in aceeasi perioada.
Liana ce mai faceti?
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

gabitu ce vesti bune,sigur ne intalnim prin szeged,noi venim pe 29 aprilie
eu iau AC la 10.00 dupa ce mananc cate ceva,poate e asa la inceput si mai incolo o sa ma simt mai bine
fetelor eu voi face stimularea la szeged si toate injectiile le voi face la clinica
mai este nevoie sa-mi cumpar seringi?


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Cornelia ce bine. O sa fim o super gasca in perioada aia. Si euiau Ac tot dimineata dupa ce mananc. Eu iau si Elevit deja de 3 saptamani. Eu nu cred ca trebuie sa mai iei seringi daca le faci la clinica.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

HRISTOS A INVIAT !

PUSSI ieri am fost prin Timisoara, mi-ar fi placut sa te intalnesc, dar am fost foarte grabita. Sper ca esti bine si tu si puitii. Te rog sa ma lamuresti si pe mine ce este cu semnatura 4+2 bebelasi. pentru tine si

LIANAsa stii ca noi nu v-am uitat. si Ce faceti? Sunteti ok? Asteptam vesti de la voi.

TIA dr. Craina va pupaceste. I-am transmis mesajul tau.

PENTRU TOATE FETELE CARE MERG LA SZEGED LA FIV
DOAMNE AJUTA !
Ade, Dari si Cai

AB Darius si Caius Gazele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cornelia, daca iti faci toate injectiile la clinica nu mai ai nevoie de seringi! mie chiar mi-au dat ei seringile de cate ori am avut nevoie, chiar daca mi le faceam singura de cele mai multe ori! oricum, cand mergi la eco, in ziua respectiva ei iti fac injectiile.
Ioana, bafta la eco! la cine mergi pt eco?


ps. am pus niste poze proaspete de la munte cu Moi-Gabarit Depasit!



Andicu 27+Filip Cristian
Poze noi cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ciao fetelor!
Cenusareasa, te org frumos sa nu te stresezi iti face numai rau pt ca stresule factorul nr1 l afacut rau. Vei vedea ca va rasarii soarele si al tine. Am sa ma pt tine si vei vedea ca DD te va ajuta si pe tine.Vinovata nu ii dece sa te simtipt ca inca nu ai sarit sa zici hop. Deci capul sus si cu DD inainte.
Cornelianeli, da posibil ai inteles gresit, pt ca eu vorbeam de prolactina ca luam bromcriptina si ma sinteam foarte rau de nu-l mai suportam, era sa ajung al urgente, si asa am sunat la clinica la Szeged(poate aici te-ai incurcat cu stirile) si am intrebat-o pe doctorita de pot sa continui cu dostinex.
Gabitu, mult mult succes, sa te ajute DD sa fie cu ochisori.O ce povestesc trebuie sa fie de data asta. Tin pumnii
Daria in sanatosire pt tatal tau si tu sa incerci pe cit poti sa nu te stresezi, cum i-am zis si lui Cenusareasa, nu e bine stresul face numai rau. Oricum o avem sub constient si lucra si fara voint anoasrta dar macar ep cit putem sa stopam stresul. Iti doresc si tie baft amulta
Ioana p76, sa fie intr-un ceas bun si numai succes in continuare.
Pussi, suntei bine, sper, dar tot in acelas timp sper si fara tigara.Grija de buburuze

DM

Mergi la inceput