FIV 112

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mirelus e bine ca ti-ai programat deja urmatorul FIV. In legatura cu ovocitele..eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu dr. si poate ar fi bine sa iei pana atunci AC..ca sa nu mai ovulezi, e doar o parere
nicolmersi... stiu ca depinde, dar asteptarea asta e asa de grea. Sa-ti traiasca BB-le din burtic si Printesa
monimaine sunt z9...am unda verde la un test de urina?? Inca nu m-am hotarat..mai vad ce si cum

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Mirela capu sus vei reusii pana la urma!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"12

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Da, Mirela!

Pussi, merci!

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, ca sa faci maine testul din urina trebuie sa indeplineste cateva conditii cumulative .
1. Sa nu bei apa in noapte asta.
2. Sa faci testul cu prima urina.
3. Sa ai vederea foarte buna.
A doua liniuta va aparea foarte, foarte palida. S-ar putea nici sa nu o vezi atat e de palida.
Daca mai ai rabdare mai amana testul cu inca o zi ca sa o poti vedea si sa nu zici "parca se vede si a 2-a".

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Pussic, m-am gandit si eu la varianta cu AC. Dar parca as vrea sa am si sansa unui miracol pe natural vreo luna - doua. Am sa ma mai gandesc, sa vb si cu dr.
Liana
Nicol esti un exemplu. Doua FIV-uri reusite...asta imi da sperante mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Monimersi de instructiuni..cred ca aman pana luni, ca maine e o zi mai speciala. Oricum nu stiu care e prima urina cea de la 5? cea de la 7??
Mirela tu sti cum e mai bine
Nicoleesti cu adevarat de admirat!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Pussimultumesc si iti tin pumnii
Mirela 1multumesc mult...si imi pare nespus de rau pt esec dar te admir pt puterea de a merge mai departe gindindu-te la o noua incercare fiv care sper sa fie cu noroc....bafta.....in ce priveste analizele:estradiolul e O.K.in aceasta per.,dar progesteronul nu te-a ajutat pt ca din cite stiu eu valoarea sa minima in mod normal e de 15(sub 12 se apropie menopauza)deci 18,20 mi se pare o valoare destul de mica pt. aceasta perioada,pt un implant(tentativa a fost)...eu cred ca trebuie sa iei progesteron lunar, dupa ovulatie poate totusi se intimpla minunea natural intre timp si nu mai ai nevoie de alt fiv,eu am o prietena care a ramas natural dupa un fiv nereusit si acum are o minune de baietel.Dr.mea nu a zis nimic de intreruperea ciclului fiv(la asta ma gindeam eu)ea e optimista mai mult decit sunt eu....sa vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

buna seara fetelor, intru si eu la raport:am fost la mnl pe 29 , eram in z 9 de inhibare cu diphe si totul se pare ca e bine. nu mi s-au dat f multe amanunte, analizele sunt estradiol-29, progesteron 0,59.Din 2 aprilie incep cu 3 fiole menogon si voi merge din nou pe 10 aprilie la clinica.
Kitta imi pare rau si sper sa poti sa o iei cat mai curind de la capat.
A,ca sa nu plec cu mina goala de la clinica in urma recoltarii analizelor mi sa umflat mina f tare, ma doare si se pare ca mi-au spart vena in interior si ma paste o flebita . Deja am o culoare la mina ceva intre violet-galben si alte nuante apropiate
si la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns venera_h spune:

Kora, capitolul precedent nu e inchis!

Zouzounaki, cum ti-ai dat seama ca progesteronul acela e combinat cu estrogen? Scrie ca are ca substanta activa hidroprogesteron caproat, nu stiu ce inseamna asta, dar nu pare sa aiba legatura cu estrogenul. Eu nu am zis ca se poate comanda de pe net, am zis ca imi cumpara cineva din Franta. Stii cumva o denumire de progesteron pur care sa se gaseasca in Franta?? Ar trebui sa anunt in timp util.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Mirela_1 e de admirat optimismul de care dai dovada! Sa nu-ti pierzi speranta iubita!
Pussi multa bafta la test, sa iasa II
LilianaFi



Mergi la inceput