FIV 112

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Oana tu cite progesteroane injectabile ai luat?...si gravibinonul ce contine exact?
Kora pe pagina aceea de net nu se vinde progesteron..si dupa cite m-am uitat nu este progesteron pur..este combinat cu estrogen,care in unele cazuri nu fac bine fibronilor uterini ,etc...cred ca de fapt nici nu se vind on line,numai in USA...am avut pe undeva un site,trebe sa-l caut..dar acolo era ff scump..15$fiola..de aceea nici nu m-am legat la cap...dar daca vrea careva o sa-l mai caut...



"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Zouzou, bafta la noul FIV sa ai un start bun si un finish de succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by Mirela_1

Zouzou, bafta la noul FIV sa ai un start bun si un finish de succes.

multumesc din suflet

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Kora am mai gasit si aici,dar este din US; poate pe cineva va ajuta;(aici este extrem de scump) https://www1.vaxserve.com/index.cfm?event=getProductDetail&product_id=2330&cat_id=17

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">http://www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by zouzounaki

Kora am mai gasit si aici,dar este din US; poate pe cineva va ajuta;(aici este extrem de scump) https://www1.vaxserve.com/index.cfm?event=getProductDetail&product_id=2330&cat_id=17

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">http://www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

PS.acuma am vazut..am crezut ca fiola costa 40$..cutia de 10 fiole costa 40$...cica pt a cumpara trebuie sa fi inregistrat...am incercat eu sa vad daca pot baga in cos si merge..deci pt cine vrea,se poate si de aici...pupici

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">http://www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

nl] Buna fetelor, as vrea sa ma treceti si pe mine pe lista aspirantelor FIV.
Sunt la primul FIV, am facut injectia cu Diphereline in z21 si astept cele 7 zile.
As vrea sa intreb, daca este mai bine sa-mi vina CM sau nu? tb sa incep administrarea cu Puregon apoi.
Stie cineva, ceva ? N-am gasit inca pe forum despre asta

PS sunt nou-membru, asa ca va rog sa scuzati stangaciile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mirela, din valorile pe care le-ai scris eu inteleg ca a avut o tentativa de prindere. Imi pare tare, tare rau ca nu s-a lipit .
Iar valoarea estradiolului eu zic ca nu e mare pentru ca la mine pe un buletin de analiza apar ca valori de referinta in primul trimestru de sarcina 215-4300. Din lipsa de progesteron, din cate stiu eu, se produce sangerare-menstruatie. Tu nu cred ca ai avut asa ceva, deci si progesteronul a fost suficient. Iti sugerez sa te gandesti la o noua tentativa de FIV caci asa treci mai usor peste acest esec.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Mirela, cuvintele sunt de prisos. Insa e bine ca ai gasit puterea sa te gandesti la urmatorul fiv. Iti tin pumnii sa reusesti.

Ralu, multumesc mult!

Pussi, eu la Ioana am avut dureri de burta ingrozitoare, sangerari. Acum nu am avut nimik din astea, de aia eram convinsa ca nu sunt. Nu te lua dupa simptome ca depind chiar si la aceeasi persoana, dar de la o persoana la alta.
Eu eram convinsa acum ca nu s-a prins pentru ca nu am stat decat fix 30 de minute cuminte. Am mers la cumparaturi, am carat, am carat-o mereu pe Ioana (11 kg dezbracata), am mers la munca, unde mai pui ca embrionii erau din categoria 3-4, iar la primul fiv am avut unul de 1 si 2 de 3.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Moni, merci, m-am uitat si eu acum pe niste analize mai vechi si am vazut intr-adevar ca valorile de estradiol sunt mari la inceput de sarcina. Si o fi si de la gravibinon asa cum mi-a zis Avalon. Ma gandesc deja la al 2-lea FIV pentru inceput de toamna, temerea mea cea mai mare e sa nu mi se termine ovulele, ca am FSH-ul cam mare.
Nicol, multumesc si tie sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos, la termen. Pe Ioana, sa-ti traiasca, tot prin FIV ai facut-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, cum e cu laparoscopia? Ai facut-o? Iti tin pumnii

Monica

Mergi la inceput