vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Diana, multumesc ptr lamuriri, intre timp am intrat si-am cautat si eu, si trec de 2000 de euro , asa ca m-am calmat cu AI sau UAI, am gasit niste vile de 3*, in Kusadasi, vile Paradise, stie cineva ceva de ele,? Si Kusadasi, ca statiune, cum este, eventual comparativ cu Paralia, cum e plaja, cum e intrarea in apa....etc?


Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele, am uitat sa intreb!

Nudism se face pe undeva sau macar topless?

Intreb numa'.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

De dimineata tot caut oferte, am si scris unor agentii ptr oferte, unele mi-au raspuns deja......dar sunt in aer!

M-am intalnit ieri cu niste prieteni si-mi spuneau ca decat Kusadasi, mai frumos este in Marmaris, asa ca am cautat in ambele, si-am gasit ceva oferte care sa-mi surada. In primul rand, vrem sa plecam cu masina, am inteles ca intre Kusadasi si Marmaris sunt aprox 120-150 km, asa este?
In Kusadasi am gasit Egeria Beach Club si Vera Le Prince Ada. Primul este de 4*, al doilea de 3*.
In Marmaris am gasit Blue Bay Deluxe, Lidia Beach si L'Etoile Hotel, toate de 4*.
Stie cineva ceva de ele? Si daca am all inclusive, e ok si ptr fete(cea mica e cam mofturoasa la mancare), are de unde alege?

Sau recomandati-mi voi altele, dar max 4*

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Roxana nu stiu ce sa zic, n-am fost niciodata la nici unul din ele..insa ca sfat..evita hotelurile de 3* din Turcia, standardul e foarte jos la ele.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Madau prietena ta a platit ceva la spital ptr controlul copilului?
Niste cunostinte au fost acu 3 ani la turci si fetita de 2 ani se vaita de durere de burtica si au dus-o la spital. aia nu au vrut sa-i faca investigatii ca trebuiesc platite. ca sa le plateasca tacsu -1000 euro si sa-si recupereze el banii de la asigurari.
inutil sa spun ca dupa juma de an el de abia recuperase juma de suma.
acu nu stiu nici la ce spital nici cu ce soc. erau asigurati.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Roxana, eu zic sa nu te grabesti cu achizitionarea biletelor. Cauta mai bine last minute sau oferte speciale.
Nu stiu care e bugetul tau, dar la tez tour au aparut acum oferte cu plecare din 13.07. (deci cu o luna inainte) foarte bune. De ex la un hotel de 5* UAL 7 nopti 2 adulti + 2 copii (unul intre 2-7 ani si celalalt intre 7-13 ani) cu pana in 1500 euro. Si bineinteles transportul cu avionul. Se mai adauga taxele de aeroport de 50 euor/pers. Si atat. Eu zic ca merita. Iar daca vrei 4* AL tot pentru acelasi nr. de persoane gasesti pana in 1000 euro + taxe aeroport.
Vorbesc doar de regiunea Antalya.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Monica, nicio grija, ca nu ma duc inca sa platesc

M-am mai uitat si am mai gasit ceva care-mi place: Bodrum, hotel de 5* cu UAI , sfarsitul lui august, daca plec cu masina ma costa pana in 1000euro 7 nopti fara transport( inca vreo 200-300 euro-max), iar daca plec cu avionul ajung la 1650 euro(am inclus si taxe de aeroport de 50 euro/pers), asa ca e convenabil si cu avionul, zic io. Acum urmeaza intrebarea de baraj: cam cati bani ar trebui sa am la mine daca plec cu avionul, si am platit deja masa, cazare, transport?

E vorba de hotel La Blance din Bodrum- stie cineva ceva despre el?

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Roxana daca pleci la UAI nu-ti mai trebuie nici un ban...ca n-ai ce face cu ei. Noi n-am cheltuit decat vreo 100 euro, dar asta pe sky-jetul sotului si pe niste suveniruri ptr familion. Dar in rest..n-ai pe ce da banii.

Miri prietena mea a platit la externare 900E, atat a costat spitalizarea si tratamentul, acum urmeaza sa-si recupereze banii de la asigurare. Abia joi a depus dosarul, inca nu stiu ce a facut ca n-am apucats a vb cu ea. Aaa, si sa nu uit..a fost internata la un spital privat din Antalya, am inteles ca fiecare hotel are incheiat un contract cu un spital..probabil ca al nostru fiind de 5* nici nu putea sa fie arondat la un spital de stat

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Sa continuam discutiile AICI

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput