Informatii utile Timisoara

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Galuscuta, ms mult pt raspuns...apreciez sinceritatea ta.Eu de mult tot am vrut sa merg la Bucuresti la clinicile astea foarte moderne, insa sotul ma tot bate la cap ca Timisoara e mai buna si are renume...nu stiu ce sa mai zic dar parca toate fetele de pe forum zic NU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

chislauriana iti promit ca azi sau maine..cand am un pic mai mult timp iti scriu tot ..si de TM si de Szeged

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Sau ai putea sa mergi la Debrecen, este mult mai aproape de Oradea si este tot Clinica Kaali, la fel ca la Szeged.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Chislaura - are renume dar ala si l-a facut pe vremuri , oricum eu nu ma mai duc NICIODATA la Timisoara.cat despre Ungaria , nici una din fete nu vb.ungureste dar s-au descurcat, ca este o translatoare acolo.Te pup si spr sa alegi calea pe care o consideri cea mai buna.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

chislauriana asculta-le pe fete si du-te la Szeget. Dupa cate stiu eu se vorbeste si in engleza pe acolo.

Au dreptate fetele cu ceea ce se intampla in spitalele din Timisoara - e crunt.
Povestea infertilitatii mele o ai aici. Pacat ca nu mi-am facut timp sa postez si povestea nasterii ... ca marcata am ramas de acest episod din viata mea - macelarie - e putin spus.
parerea mea e ca e mult mai civilizat acolo, singurul inconvenient este limba - daca banii nu sunt o problema. Intra la fete la Fiv si discuta cu ele - cred ca poti merge cu analizele, macar hormonalele - dar cred ca-ti vor face si ei un set nou de analize.

Succes si sa te vedem la odisee.


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V, - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Draga MIRONA, te admir din tot sufletul pt toata lupta asta prin care ai trecut.Esti o invingatoare.Sincer, eu una n-as putea face asa ceva...sunt prea slaba si mai ales mi-e foarte frica de dureri.In plus tu nu lucrai in perioada tratamentelor?Eu nu pot lipsi atat de la munca...pt ca lucrez in invatamant si imediat mi-ar gasi inlocuitor...si nu pot risca.In fine te admir si felicitari...si eu merg dupa forum si pareri, pt ca medicii nu prea stiu ce vor sau ce tre sa ne faca cu adevarat pt fericirea noastra...ne testeaza precum cobaii..iar eu n-am sa-mi pun in pericol viata pt testele lor.Pa.MERSI MULT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Draga Pussi, mersi mult...insa nu m-ai lamurit daca ai ramas sau nu pana la urma graviduta?Am reusit doar sa iti inteleg calvarul prin care ai trecut , nu si rezultatul final...astept vesti de la tine.Eu ma orientez momentan catre Buc. sau Tm.Ramane de vazut...pentru Ungaria am sa te mai deranjez..in curand pt informatii.Te pup.pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Salut fetelor
Eu sunt din Arad si merg la doctorul Cioata din Timisoara. Ce parere aveti de el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria carmen spune:

Ceau!
Si pe mine ma intereseaza un medic in Timisoara pentru infertilitate. Eu am fost pacienta doctoritei Vladescu Elena din noiembrie 2005 pana in septembrie 2006, cand a intrat in concediu pe un an de zile fara sa spuna nimic de intentia ei. Am inteles ca ar mai fi Cezara Muresan si Lavinia Stelea. Nu m-am hotarat inca la care din ele sa merg.
Mirona, ai fost multumita de dr Cezara M pana in final sau ai ramas marcata de nastere si din cauza ei?
Galuscuta si Pussi, va rog, vreau si eu povestea voastra cu Timisoara sa stiu de cine sa ma feresc.Ati zis ceva de Munteanu si stiu ca dr. Stelea Lavinia face parte din echipa lui si ca ar fi superficiala.
Gabi ducu, mergi la dr. Cioata pentru probleme de infertilitate sau pt altele? Am auzit ca are aparatura super buna si ca ar fi si foarte cautat, insa nu stiu sa se ocupe de infertilitate.
Multumesc mult! Va pup! Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by maria carmen

Ceau!
Si pe mine ma intereseaza un medic in Timisoara pentru infertilitate. Eu am fost pacienta doctoritei Vladescu Elena din noiembrie 2005 pana in septembrie 2006, cand a intrat in concediu pe un an de zile fara sa spuna nimic de intentia ei. Am inteles ca ar mai fi Cezara Muresan si Lavinia Stelea. Nu m-am hotarat inca la care din ele sa merg.
Mirona, ai fost multumita de dr Cezara M pana in final sau ai ramas marcata de nastere si din cauza ei?
Galuscuta si Pussi, va rog, vreau si eu povestea voastra cu Timisoara sa stiu de cine sa ma feresc.Ati zis ceva de Munteanu si stiu ca dr. Stelea Lavinia face parte din echipa lui si ca ar fi superficiala.
Gabi ducu, mergi la dr. Cioata pentru probleme de infertilitate sau pt altele? Am auzit ca are aparatura super buna si ca ar fi si foarte cautat, insa nu stiu sa se ocupe de infertilitate.
Multumesc mult! Va pup! Carmen





salut - nu am mai vb de multisor. ei bine -acum nici nu prea mai am timp. Esti ok?
Nu mi se pare ok ceea ce a facut Vladescu - din partea mea. Despre Lavinia Stelea nu stiu nimic - nu am auzit de ea.
De Cezara iti pot spune ca e o profesionista - super citita si doxa de carte.
Eu am fost super multumita de ea - la mine s-a intamplat sa raman natural - insa sunt convinsa ca si tratamentele urmate sub indemnul ei si-au pus amprenta.

Ce m-a deranjat la ea? Eram in saptamana 34 cand m-a anuntat ca nu ma asista la nastere - a fost un mini soc pentru mine - din acel moment am inceput sa am probleme cu tensiunea. M-a lasat pe mainile sotului ei - sa spunem ca mi-a lipsit o mana fina de femeie (asta sa fiu finutza). Nasterea a decurs cum a decurs - dar finalul - placenta, chiretajul si cusutul ... pe viu nene - pe viu.
Din alt punct de vedere as putea puncta negativ spitalul si ceea ce am indurat acolo - aici avand si dr. o vina - eu am plecat din spital dupa 6 zile de spitalizare fara sa ma vada un dr. la 'locul cu pricina', daca m-am vindecat cum trebuie ori ba. Abia cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca puteam face o infectie de mama frumusetilor - dar sa trecem peste asta.
Si purtarea asistentelor, a unor dr. din interior ... a contribuit la marcarea mea.

in fine - cred ca nu era momentul si subiectul la care sa ma desfasor - dar mi s-a cerut parerea.

gabi_ducu depinde pentru ce mergi la dr. Cioata. Din punct de vedere al aparaturii - e super ok.
Din punct de vedere al programului - nu-l respecta niciodata - intai intra gravidele - apoi celelalte cazuri.
Parerea mea personala este ca se ocupa strict de gravide - nu si de cazuri de inferilitate.
O alta perere este ca e super solicitat si aglomerat - si nu mai face fata, nu zic ca le fushareshte - insa ... tot ca o parere (de-a lui de data asta) - lumea merge la el "ca la ghicitoare". Sincer si eu am mers la el in saptamana 17 sa vad ce sex va avea bebe - mai fusesem in saptamana 10 si nu a putut sa-mi spuna decat ca 50% va fi baiat.
Deci depinde de motivul vizitei la el.

v-am pupat si multa bafta in toate


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III,IV,V, - filmuletze Karina www.dropshots.com/new.php?userid=121067&cdate=20061201&cimg=0" target="_blank">1,www.dropshots.com/Mirona1" target="_blank">2
am o nepotica talentata si o burtica in amintire

Mergi la inceput