Clubul moldovencelor de peste Prut (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Poate de ziua ei Aliona va intra pe aici
LA MULTI ANI ALIONA!!!!!!MULTA FERICIRE!!!!!

Vai,Lilia,mi-ai adus aminte de vremurile bune
la mine e primul 8 martie fara cadou,sper sa recupereze sotzul de "ziua mamei",care va fi la vara(daca nu gresesc).
Bine ca mia trimis Mariana o bucata de tort ,.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dina231 spune:

Salut!!! Fetelor-konfetelor!!! La multi ani !!! Sa fiti mereu iubite,dorite, va doresc o primavara in suflet mereu si sa fiti mereu de nota 10!!!

Eu cu mare placere as veni laintalnire, dar eu stau in Bucuresti. Asa ca am sa astept cand fetele de aici fac o intalnire, cu mare placere vin!

Va pup si inca odata cu 8 martie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Hehe, Dinascuze de confuzie, dar in lista erai ca fiind in CHisinau acuma, asa ca am incurcat. Probabil pentru ca scrii cam rar, de aia
Iar intalniri in Bucuresti am cam avut in ultimul timp, pacat nu ai fost pe faza. Dar sper ca vei fi mai activa de acuma incolo si nu vei mai scapa nici o intalnire.
Ai mai gasit bona?
Alincic, gata te-ai dus in alta tara, alte obiceiuri, nu ai ce face . Lasa ca recupereaza sotul de ziua mamei cand e pe-acolo pe la voi( important e sa stiti cand e )

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Dina, scuza-ma, cred ca am gresit eu cind am introdus datele in listuta. Gata, am corectat acuma. Sper si eu sa ne vedem la intilnirile din Bucuresti.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna

Fetele mele dragi, va felicit cu 8 martie si va doresc sa fiti iubite , dorite, respectate. Sa aveti intotdeauna zimbetul pe buze.

Aliona LA MULTI ANI!!!

Noi ieri am sarbatorit ziua de 8 martie acasa cu o pizza, un lichior Sheridan si un film. Insa inainte de aceasta sigur ca mi-am primit si cadoul un set Panten pentru ingrijirea parului.


Karina mamica lui LUCIAN Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Karina, ce frumos ati petrecut: simplu si dragut.

Fetelor ce mai faceti mancare? De post eventual , ca desi am o suta una retete de post adunate, tot nu ma pot decide ce sa fac..

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lilia, trage la sorti!

Karina, chiar, cum sint produsele Pantene acolo, probabil mai bune decit in Europa de Est? Tu ai mai folosit? Ce contine setul primit cadou?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianca spune:

Fetelor!
Micutza nu-mi mai da voe nimic sa fac,sa obraznicit sau dintzisorii o deranjeaza?
Eu tot cu dieta daneza,nui usor-am dat jos 1,5kg,Lilia nu numai tzie itzi este greu cu mincarea. Pregatesc bucate dar nu am voe de ele sa ma ating,ooo... calvar.
Fetelor voi simbata tot cu curatzenia si cu bucatele sintetzi ocupate?- sau numai eu asa...
Simbata daca sotzul e acasa e sarbatoare si mai mergem pe la shopping,de nu numai cu treburile pe acasa.Cind lucram era mai interesanta viatza,acum e scucota.
Eu am la masa sos de tiftelutze,si merg sa fac si un bors cu sfecla si fasole. Daca o sa fitzi pe aici eu mai revin.


Mariana-mamica a trei pui. Anca(15.02.1998) Vladut(12.05.1999) Alice(21.11.2006)
album
Filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mariana, felicitari pentru urnirea din loc a kilogramelor, mult succes mai departe cu dieta!
Si eu vreau sa fac miine un bors cu sfecla si fasole , de cind ma tot pregatesc moral uitam mereu sa pun fasolele la inmuiat de cu seara.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Lilia ieri am facut un bors cu varza, doua zile in urma varza inabusita, dar azi un ghiveci cu vinata (rosii, chiperi si alte verdeturi si legume).
Natalia nu stiu cum e Pantenul aicea, dar pina acuma am avut un sampon de acasa Elseve Roz si dupa Tresamee de aicea. Parca samponul asta e ok, insa am multa matreata si pielea la cap e uscata. De aceea am vrut sa incerc Pantene. M-am spalat o data si vad ca e ok pina ce. Dar mie in genere imi placea Pantene, il foloseam in MD. Acuma mi-am luat www.pantene.com/en_CA/products/collection/dmr/shampoo.jsp" target="_blank"> Sampon si un fel de masca sau cum ii zic ei www.pantene.com/en_CA/products/collection/dmr/intensive_restoration.jsp" target="_blank"> Treatment .
Marianca felicitari ca ai avut curajul sa incepi dieta si spor la treaba. Astept si careva comentarii privind dieta. Cum faci spanacul? Ca eu nu il pot minca ?


Karina mamica lui LUCIAN Oare cit avem?

Mergi la inceput