Iasule, mandra cetate (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by adi69

Alina,nu vrei sa mai stergi din floricele sa revenim la latimea normala?



sau poti sa dai "enter" intre ele! si intre "pupici"!




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Adi da-mi un telefon pe la 16, ca merg eu dupa Matei sa-l iau de la gradi si e acolo in Tatarasi o cofetarie care avea ornamente pt tort, dar nu am stat sa le studiez pe toate. O sa ma uit azi...dar neuronul meu "blond" nu prea tine minte, de aia zic sa ma suni.
Mai sunt la Mall Moldova...si as putea sa ma uit maine, cand ajung acolo in zona.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Multumesc Gabriela.Te sun,te sun la 16 ,uita-te dupa alba ca zapada,pitici,sau orice e legat de poveste..

Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

la multi ani pentru toate doamnele si domnisoarele !!!


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

La multi ani doamnelor si domnisoarelor! Sa fiti sanatoase si iubite!

Magda mi-a adus in dar un set de poze facute la scoala special pt 8 martie si o carte cu poezii si ...scenarii de serbari inchinate mamei. Pozele le-am platit deja, cartea urmeaza (sunt comandate de invatatoare, pt toata clasa)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Adi, vrei sa asortezi tortul la piesa de teatru?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

alinaaa, da` un enter printre pupurile alea sau printre flori ca se lati pagina, plizzz
carmen, ionut are 6 ani jumate si din toamna nu mai doarme la prinz la gradi dar acasa stie ca nu-i merge si-n we percuteaza. ei, vroiam sa zic ca se vede diferenta intre o zi in care doarme si una care nu doarme la prinz... acu depinde de copil, stiu.. banuiesc ca raceala ta a fost initial virala si mai apoi s-a transformat in bacteriana, sanatate multa!

Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by Danna_36

La multi ani doamnelor si domnisoarelor! Sa fiti sanatoase si iubite!

Magda mi-a adus in dar un set de poze facute la scoala special pt 8 martie si o carte cu poezii si ...scenarii de serbari inchinate mamei. Pozele le-am platit deja, cartea urmeaza (sunt comandate de invatatoare, pt toata clasa)...

Danna, mami de printese




Dana,dar cum asa,ori cadou ori le platesti?

Da ,as vrea sa asortez tortul la piesa de teatru..daca-mi iese..

Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Lasa Adi ca nu mai e mult si vezi si tu
La scoala asa e moda, ti se fac "cadouri" contra cost: poze, felicitari, carti, etc... Invatatoarea regizeaza "surpriza", comanda ce e de comandat, copiii fericiti ofera cadoul, iar a doua zi ai de adus banii... De fapt si la gradi era cam la fel, dar numai cu pozele, caci "cadoul" era o lucrare facuta de copil, cu manutele lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Sa ma laud si eu cu surprizele de la puii mei: Octavian a pictat saptaman trecuta un peisaj de primavara si d-na l-a scanat si l-a transformat in felicitare pt mamici...a iesit suuuper, chiar a fost o surpriza (fara bani)...si bainteles mi-a citit o poezie frumoasa...
Matei mi-a daruit o buburuza din pasla cu hartie glace si un puisor dragut...poate o sa le pozez ca sa le tin minte si sa ma laud si la voi.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput