FIV 107

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris in cazul acesta esti .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Moniland,sa dea Dumnezeu asa sa fie dar imi e si frica sa mai sper,cum am spus au mai fost fete care au facut testul de urina si a fost pozitiv,si testul de sange a iesit ca nu sunt gravi.
A si apropo de BHCG mi-a povestit o fata ca o prietena de a ei a facut FIV si a iesit BHCG-ul 0 ,au trecut 2 luni si ei tot nu-i venea CM si cand a venit la doctor a aflat ca e gravida in 3 luni cu gemeni.

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cris hai ca mai ai 2 h de asteptat,sper ca esti in patut!Eu tot cred ca esti graviduta, nu se poate altfel la atatea teste pozitive pana si ieri...hai bea un ceai de cretisoara si incearca sa te linistesti stii doar ca stressul e atat de rau pt bebici!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

CRISiti tin pumnii sunt ferm convinsa ca esti graviduta, nu mai plange o sa vezi mai pe seara ce veselie o sa fie pe aici.

Madalina
si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns venera_h spune:

cris, te asteptam cu vestile buneeeeeee!!!!!!!!!!

pussi, ma simt bine, simt uneori cate ceva in burtica, dar nu ceva diferit fata de data trecuta, cand nu s-a prins. Tot astept un ceva deosebit. E a treia zi de la ET inclusiv ziua ET si testul va fi in ziua 11, pe 15 martie. Am inceput sa beau ceai de cretisoara, s-ar putea sa fie cam tarziu.

dariela, pup si pumni stransi stransi. De ce nu stai cumintica acasa?? Eu mi-am luat concediu 2 sapt.

madalinaM, ai facut bine ca nu ai renuntat, si eu as fi facut la fel, chiar si cu un folicul as fi mers pana in panzele albe. Trebuie exploatata fiecare sansa! Curaj, speranta si incredere!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna dimineata...pe la pranz dar abia acum cateva minute mi-au reparat net-ul!
Cris mai ai putin pana primesti rezultatul si eu cred ca vi cu o veste buna!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Cris - Ma rog la Doamne Doamne ca valorile sa fie cele asteptate! Raspunsul de la centrul privat cand vine?

Rubia - Inca un gram de rabdare! Luna viitoare va fi in tara si embriologul si totul va fi ok. Dupa asta pleci fuguta la odisee.
Adina - Sper ca impreuna cu sotul tau sa gasesti puterea de a merge mai departe.
Madalina - Impartasesc si eu opinia Danei. Continua tratamentul si vineri iei decizia cea mai buna.
Pussi - Nu inteleg de ce trebuie sa stau atat in pat. Dr spunea ca trebuie sa am o viata normala. E drept ca nu merg la serviciu, nu car greutati, nu fac gimnastica, etc si incerc sa mananc mai sanatos si sa beau mai multe lichide. Oricum sunt mult mai odihnita de cat am fost vreodata. Testul va fi pe 13.03 (ET a fost pe 01.03). Testul trebuie neaparat repetat pentru confirmare?
De tine ce ne mai spui?
Moniland - Ce face cu ochisori albastri?
Blondiemenyke - Incredibila poveste. Si precis nemernicul va scapa nepedepsit ca doar promitea inca din tinerete sa fie un medic bun. Familia nu ar trebui sa renunte si ar trebui sa-l dea in judecata (stiu dureaza foarte mult si iti trebuiesc multi bani, dar merita).

Tuturor fetelor o mare de si multa bafta!

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

DARIELA testul nu trebuie neaparat repetat.Se repeta doar dc dr are dubii asupra rezultatului cand sunt valorile mici la limita dc sunt valori mari de ex cum a avut SHERI nu este necesar repetarea lui

Madalina
si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

BLONDIam citit si eu articolul, din cate stiu eu exista o boala, care se numeste parca "sarcina psihologica"...se manifesta exact ca si la doamna din Constanta..si cele predispuse la asa ceva sunt femeile cu probleme de fertilitate. sunt rare cazurile, dar exista.
Venera stai tu linistata, te inteleg ca esti la vanatoare de simptome, dar trebuie sa ai rabdare!! Pe 15 dai de baut!!!
darielacu statul in pat e poveste luuuuuuuuuunga si mult discutata. Tu faci cum vrei...dar fara efort deloc..nici urcat de scari..decat foarte incet si cu grija!! Pe 13 si eu merg la primul eco din stimulare. asa ca sa dea DD sa fim amandoua super vesele!!
mihutasa ai grija de Bb-ici, te-am intrebat de tratamentul de sustinere ca eram curiasa ce se da in Turcia, sti cum e ..cate case atatea obiceiuri. Se pare ca progesteron vaginal dau toti, de faza cu plasturii am mai auzit!! Tu cand faci testul??

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Cris,ma rog la DD pentru tine sa vii cu o veste buna.Pana la urma ai facut 22 teste,nu 1-2....ar fi chiar culmea sa fie toate eronate.

Madalina,cred ca si eu ca ai luat cea mai buna decizie,aceea de a continua tratamentul.Bafta multa in continuare.

Pupici fetelor.Sunt alaturi de voi si va doresc numai reusite

Flori
Noi

Mergi la inceput