muntii bucegi demni de dosarele x???

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by ariel_7000

eu una, chiar imi doresc sa aiba loc o astfel de evolutie, chiar imi doresc ca Pamantul sa fie curatat de tot felul de elemente negative...

Ariel, nu cred ca exista vre-un om normal la cap care sa nu-si doreasca asta. Insa, sincer, nici nu stiu ce e mai absurd: faptul ca pamintul e gol pe dinantru sau cel ca peste 5 ani Becali va deveni un tip subtil si rafinat.

Daca tot vorbim serios, uite un articol ceva mai decent despre www.stiintasitehnica.ro/index.php?menu=8&id=511" target="_blank">anul 2012

P.S.
quote:
Originally posted by ariel_7000
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!


....la asta subscriu cu ambele miini!!!!


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

iileana, macar asta sa fie unul din motivele pentru care sa luptam sa salvam Pamantul...chocolienii :).

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by ariel_7000

denizel, eu am inteles altfel problema....presupun ca va fi ceva de genul separarii graului de neghina, adica tembelii vor ramane undeva in urma, iar cei inzestrati spiritual vor percepe aceasta evolutie... e vb de o trezire si o acceptare a noii stari.
pe mine nu m-ar deranja sa fie asa...din contra!
nu am zis ca sunt o adepta infocata a acestei teorii, ci doar ca este un punct de vedere interesant. atata tot! eu una, chiar imi doresc sa aiba loc o astfel de evolutie, chiar imi doresc ca Pamantul sa fie curatat de tot felul de elemente negative...poate sunt eu prea visatoare si mult prea optimista si inca mai cred in povesti cu zane, dar nu vad ce e rau in a-mi dori un viitor mai frumos pt mine si pt cei din jur.....
chiar am renuntat sa ma mai uit la televizor, pt ca m-am saturat de filme violente, de stiri pline de sange, de desene animate horror! m-am saturat sa mai aud de copiii batuti si violati, de crime si de razboaie. chiar vreau ca oamenii sa traiasca in armonie si pace. eusunt mai hippi din fire, iar daca gresesc imi cer scuze, dar eu asa voi ramane indiferent de ceea ce vor altii.
o zi buna si hai mai bine sa mirosim floricele!

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!




Nu pot decat sa incep sa iubesc o persoana care declara ca inca mai crede in povesti cu zane & .
Totusi...continui sa cred ca nu este posibil ca odata cu incheierea unui "ciclu complet de 26.000 de ani" sa se produca schimbari spectaculoase la nivel uman individual sau colectiv.
Apoi, ca una care si ea, inca mai crede in zane , nu ma incanta deloc teoria care pe tine te incanta. De ex., una din obiectii ar fi ca nu as fi multumita sa stiu ca voi fi muritoare in alta dimensiune (fie ea si a patra):-)
Pentru idealisti ca mine si ca tine exista, din fericire, teorii cu finaluri muuult mai promitatoare :-), care implica si individul, nu numai conjuctii externe favorabile. Le prefer pe alea!




" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

denizel, in carticica aia cu pctul 0 nu zice nimeni ca trebuie sa murim!!! nici eu nu vreau asta:))), destul am tremurat copil fiind la ideea ca vine anul 2000 si ca bum poc diparem...in carte este vb. de o trecere perceputa la nivel spiritual...evolutia asta se poate face si in timpul vietii...sunt destule exemple de oameni evoluati, din toate religiile.
am mai postat si la celalalt subiect pe care il urmarim impreuna ceva foarte simpatic, apropos de credinta. uite si aici:
"Doi gemeni in 'burtica':
- Si tu crezi in viata de dupa nastere?
- Desigur. Dupa nastere trebuie sa urmeze ceva.
Probabil ca ne aflam aici tocmai pentru a ne pregati pentru ceea ce
urmeaza.
- Ce prostie! Dupa nastere nu urmeaza nimic. Si, de altfel, cum ar
putea sa arate?
- Nu stiu exact, dar desigur ca va fi mai multa lumina decat aici.
Poate ca vom umbla pe propriile picioare si vom manca cu propria gura.
- Ce tampenie! Nu se poate sa umbli. Iar ca sa mananci cu gura,
chiar ca ar fi de ras! Doar noi mancam prin cordonul ombilical... Insa
ia sa iti spun eu
ceva: putem exclude viata de dupa nastere, pentru ca deja acum e prea
scurt cordonul ombilical.
- Ba da, ba da, cu siguranta va fi ceva. Insa, probabil, ceva mai
altfel decat ne-am obisnuit aici.
- Pai de acolo nu s-a intors nimeni. Odata cu nasterea, viata se
termina, pur si simplu. De altfel, viata nu este altceva decat o
permanenta inghesuiala, in intuneric.
- Eu nu stiu exact, cum va fi, daca ne vom naste, dar desigur ca o
vom gasi pe MAMA, iar ea va avea grija de noi.
- Pe mama? Tu crezi in mama? Si dupa tine, unde ar putea ea sa fie?
- Pai oriunde, in jurul nostru. Doar traim in ea si prin ea. Fara
ea, nu am fi deloc.
- Eu nu cred asta! Eu nu am vazut nicicand, nici un fel de mama,
asa
ca e evident ca nu exista.
- Dar, uneori, cand suntem in liniste, o auzim cum canta, simtim
cum
mangaie lumea din jurul nostru.
Stii, eu cred ca viata adevarata ne asteapta abia de acum incolo!"




Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Deci.
Nu stiu altii cum sint, da' eu nu ma pot abtine sa nu mai rasfoiesc saitu' de mare angajament care m-a luminat. Nu de alta, dar n-as vrea sa ma ia apocalipsa (*) pe nepregatite, in conditiile in care n-am DDTV.

Cred ca v-ar interesa sa aflati, de la rubrica de raspunsuri, urmatoarele:

"22.03.2007
Intrebare: CINE ERA A DOUA DOAMNA PE CARE A-TI ARATAT-O SAPTAMANA TRECUTA,IN AFARA DE D-NA UDREA PE CARE AM ZIS CA ESTE ELENA CUZA?
Raspuns: Doama cealalta a fost: Dana Razboiu. Din nefericire, atat Elena Udrea cat si Dana Razboiu au fost, intre timp, agresate si transferate, prin exorcizare, in alta civilizatie."



------------------------------------------------------
(*) ah, se pare c-am ratat-o si p-asta

"14.03.2007
Intrebare: Cam peste cat timp va avea apocalipsa? Eu cred ca a inceput dar ne iau asa de usor incat nu ne dam seama si as vrea sa stiu parerea voastra.
Raspuns: Suntem in apocalipsa."






www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:



Au dat zânele cu Apa Vie si Apa Moarta pe subiect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

...rizi tu rizi, da'i vorba de justificata dorinta de informare a cetatenilor responsabili.
Cind s-o pravali apocalipsa peste tine, o sa-ti doresti sa te fi pregatit temeinic, dar va fi prea tirziu. De unde crezi tu ca poti afla detalii???? ... din stele???????????



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

quote:
Originally posted by iileana[
Cind s-o pravali apocalipsa peste tine, o sa-ti doresti sa te fi pregatit temeinic, dar va fi prea tirziu. De unde crezi tu ca poti afla detalii????



Din matrapazlîcurile machiavelice ale maladivei mafii masonice malefice manipulatoare (marcat martiana).

Una peste alta votez si eu pentru un subiect responsabil de informare cetateneasca in vedere unei pregatiri adecvate a sfarsitului lumii. Nu de alta dar se intimpla o singura data si nu vrem sa lasam o imagine deplorabila cu totii fugind fara cap de colo colo nestiind de ce sa ne apucam mai intai.

Ar fi bine sa incepem cu o bocceluta de urgenta in care sa punem cele necesare petrecerii unei agreabile Apocalipse. Eu unu mi'am pus sus o "Solutie de scos smoala" si o pereche de Ochelari de Eclipsa - aparent Isusu va fi destul de sclipicios tura asta.

Alin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Of, materialist mai esti...

Eu aveam in vedere pregatirea constiintei, ca asa, o "trusa de apocalipsa", format de poseta, continind toate cele necesare, sint sigura ca se va gasi in curind de cumparat. made in China.


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Aaa...pai la chestii d'astea nepalpabile nu ma bag.

Mai bine ma duc sa raspund la subiectul "Credeti ca exista viata sexuala dupa moarte?"

Mergi la inceput