muntii bucegi demni de dosarele x???

muntii bucegi demni de dosarele x??? | Autor: ariel_7000

Link direct la acest mesaj

"viitor cu cap de mort" de radu cinmar. o carte care m-a tinut cu sufletul la gura. parerile sunt pro si contra. eu sunt bulversata...am mai citit informatii despre subiectul acesta, dar cartea asta chiar a reusit sa-mi trezeasca interesul. ce parere aveti?


http://www12.brinkster.com/com65/?a=106
http://www12.brinkster.com/com65/?a=107
http://www12.brinkster.com/com65/?a=108
http://www12.brinkster.com/com65/?a=109
http://www12.brinkster.com/com65/?a=110
http://www12.brinkster.com/com65/?a=111

e cam mult de citit, dar merita!



alina si alexandra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

quote:
Initial creeata de ariel_7000

"viitor cu cap de mort" de radu cinma ce parere aveti?



"prezent cu cap de prost"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ariel, am citit inceputul primului text, asa ca-ti pot raspunde:
La aflarea stirii ca "in vara anului 2003, intr-o zona neumblata din muntii Bucegi, echipa Departamentului Zero (o sectiune ultrasecreta a Serviciului Roman de Informatii – SRI), a facut o descoperire epocala care ar putea schimba complet destinul omenirii", inima mi-a tresaltat de mindrie. Se pare ca ii judecam profund gresit pe cei de la SRI, mea culpa, uite, ei sint, in realitate, baieti de treaba si destepti, nu se ocupa de prostii ci de destinul omenirii .
P.S. ....oricum, n-am sa mai pun niciodata mina pe un lant cazut pe jos , si-am sa-mi dascalesc si copilul in acest sens. Multumim de avertizare




www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

N-ati citi pana la capat. Daca nu l-au putut lua (lantzul), l-au aruncat in aer (cu bomba, nu cu mana, de catre sculder si mully).

In fabuloshpritzul romanesc:
"Eu te-am facut, eu te omor"
"Eu te-am gasit, eu te dinamitez"


Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

quote:
Originally posted by iileana


P.S. ....oricum, n-am sa mai pun niciodata mina pe un lant cazut pe jos , si-am sa-mi dascalesc si copilul in acest sens. Multumim de avertizare



Pai tu n'ai vazut ca scrie peste tot : "Nu atingeti obiectele extraterestre chiar cazute la pamant. Pericol de teleportare"

Sint mai multe lucruri adorabile la adresa respectiva: Cum a fost asasinat eminescu de francmasoni, infectarea deliberata cu HIV - planul ocult francmasonic de dominatie a lumii, prima naveta spatiala din 30 in 30 de minute Marte - Pamant pilotata de lemurieni ameninta suprematia francmasonica, cuptorul cu microunde- inventie francmasonica si traditionalul mesaj bivolarian din exil urinoterapie anti-masonica.

Acu, or fi gresit ei p'acolosa,nu stiu ce sa zic. Dar e un articol in care chiar nu zic nimic de francmasoni. Cel in care se demonstreaza irefutabil ca pamantul e GOL pe dinauntru. Eu zic ca asta e deopotriva benefic si romantic. Sa te plimbi vara pe camp c'un spic in gura doinind a paguba:

"U u U tractorul ara
Si'nauntru si'p'afara"

Alin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Eh, io stiam deja ca masonii sint de vina pentru toate, asta nu fu o surpriza pentru mine.

Ariel, nu te lua dupa noi, ca sintem niste frustrati.

Omu' zice clar ca holograma proiectata de domul gasit in interiorul Bucegilor ne arata cum fu istoria pamintului si a omenirii si anume cu totul altfel decit ne imaginam noi, " 90% din istoria oficiala a omenirii este falsa si contrafacuta.. " Sint convinsa ca pe Xeno l-a scos din papuci ideea ca "Teoria evolutionista a lui Darwin este astfel complet falsa. ", asa cum pe mine m-a iritat ca "unele "fantezii" ale savantilor, cum ar fi hilara teorie a disparitiei dinozaurilor in urma cu 65 milioane de ani sunt acum complet spulberate."

De departe cel mai neplacut aspect mi se pare ca autorul nu ne zice si noua adevarurile astea, ascunzindu-se in spatele ideii ca "nu are permisiunea sa le reveleze pentru ca implica realitati mult prea socante pentru mentalitatea, ideile si cunostintele omului contemporan. " Rusine lui. . Acuma eu o sa mor de curiozitate. De ce au disparut dom'le dinozaurii???????


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

quote:
Originally posted by iileana

Acuma eu o sa mor de curiozitate. De ce au disparut dom'le dinozaurii???????



Pai extinctia e de forma/ dinozaurii nu moare/ ei doar se transforma.
Voi ce credeti ca s'a intimplat in ziua in care Francozaurul s'a indragostit iremediabil de un Masonozaur si si'au pus tezauru de'o parte? A ?

Alin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by xenocid


Pai extinctia e de forma/ dinozaurii nu moare/ ei doar se transforma.


Da, i-au strins pe toti si i-au dus in centrul pamintului. Care, desigur, e gol. (pe mine demonstratia cu rufele din masina de spalat m-a convins. E gol, fara discutie!)
Ce-i drept, din descrierea minunatei lumi de acolo (In cele ce urmeaza vom face o scurta descriere a lumii interioare a planetei, asa cum reiese din marturiile celor care au ajuns acolo: Oamenii de acolo sunt mandri de mentalitatea si cunostintele lor superioare... Sunt foarte avansati tehnologic si dispun de multe inventii simple si foarte utile. ... Sunt cu mii de ani mai avansati decat noi, atat in stiinta cat si in arta, pictura, sculptura.... agricultura, sanatatea si alte asemenea domenii sunt complet diferite de ale noastre, ei obtinand in acest sens rezultate exceptionale. .. ei traiesc intr-o deplina armonie unii cu altii, au tot ce le trebuie si nu exista saracie si nici politie sau razboaie.) parca lipseste ceva. Dinozaurii, of corz. Daca n-au militieni, macar dinozauri sa aiba...


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
"Teoria evolutionista a lui Darwin este astfel complet falsa. ", asa cum pe mine m-a iritat ca "unele "fantezii" ale savantilor, cum ar fi hilara teorie a disparitiei dinozaurilor in urma cu 65 milioane de ani sunt acum complet spulberate."





Fir-ar a boalii de treaba! Tocmai acu', cand iesira pe piata teorii care sa demonstreze ca io am dreptate, nu am timp sa deschid link-urile alea.
Revin!...

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Inca una si gata

Copilul martian Boriska:


- Boriska, chiar ai trait pe Marte?

- Da, am trait, e adevarat. Imi amintesc acele vremuri, cand aveam 14 sau 15 ani. Martienii duceau mereu razboaie asa ca adesea a trebuit sa particip la raiduri aeriene cu un prieten. Puteam sa calatorim în spatiu si timp cu nave rotunde, dar observam viata de pe Pamant in nave triunghiulare. Navele martiene sunt foarte complicate. Sunt facute din straturi si pot calatori oriunde în univers.

...

"Cand am aratat baiatul nostru diversilor oameni de stiinta, inclusiv cercetatori OZN, astronomi si istorici, cu totii au fost de acord ca ar fi fost practic imposibil ca baiatul sa inventeze toate aceste povesti", a spus mama lui Boris.


Mamaaa lu' Boriiiis. Nu'i asa ca le'ai inventat tu pentru el?


Agentia Spatioasa Romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by xenocid


Navele martiene ... sunt facute din straturi


Pai da, din straturi, cum altfel???? ...ca si cremsnitul, treaba migaloasa.

Cel mai mult mi-a placut urmatorul fapt: "Curand dupa botez, Boriska a inceput sa le spuna oamenilor despre pacatele lor. I-a spus unui tanar de pe strada sa renunte la droguri; spunea barbatilor sa nu-si mai insele nevestele, etc"

Eu mi-am salvat site-ul la favorite, si voi citi in fiecare zi din el. Asa, cite un strop, cit sa nu ma ia ameteala.

P.S. ....Am vazut ca-i si un articol despre Basescu.


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput