Durerea unei pierderi de sarcina (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

Salutare tuturor
uuuf ce in urma am ramas si cu scrisul si cu cititul.
Mirela merci pentru urari...sper sa apara la tine cele 2 liniute cat de repede.
Ma bucur penru noile burticute....felicitari Mina si Jojo sarcini usoare si bebei sanatosi. Jojo ai rezistat cu testul pana pe valentine's day? Stiam ca is 2 liniute.
Eu in principiu is bine..greturile imi dau tarcoale dar daca mananc ceva parca ma mai lasa..cred ca o sa ma fac tare dar nu asta conteaza.. bebe sa fie sanatos.Ziua as dormi...noaptea numar oitele uuuf....si tare mult vizitez baia sau o caut in vis ...
In 1.03 am primul control ginec..sper sa fie totul ok desi am emotii si nu mai am rabdare.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor mai stiti ceva de irlandeza?




Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Luna pe Irlandeza au internato ieri ca nu stiau exact ce are,i-au spus ca poate sa fie SEU sau sarcina.Mie aia mi se par niste incompetenti.
Eu sper sa fie bine si bebita sa fie cuminte la locul lui,o sa ma rog ptr ea.


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Of Doamne! Bine ca au internat-o ca doctorii din spital sunt mai competenti decat aia de familie. Si eu sper sa fie bine si ea si bebitzu caci stiu ce mult isi doreste.

Anca multumesc mult, sper ca si tu esti bine si asteptam vestea curand.



Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Luna eu in urma HSG am descoperit trompele infundate,dar din fericire cand au introdus substanta de contrast dreapta s-a desfundat de tot ,insa stanga nicio sansa.
Am facut si hormonalele,asteptam rezultatul si face si sotul spermograma,in fct de astea vedem ce facem in continuare.
Tu esti bine?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Congratulations and best regards , Mikael, welcome baby Magda and i wish you a very beautiful life and for Mariana a lot of kisses!


Nana, 10+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Anca eu sunt bine. Ma mai apuca greatza din cand in cand dar ma descurc. Am fost prin spital cu o infectie urinara dar s-a rezolvat.

Daca o trompa functioneaza tot e bine, poate iese asa.



Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Mariana felicitari ! Ce repede ai nascut! Deci se poate chiar si nastere naturala la scurt timp dupa cezariana, nu cum zic doctorii nostri! Minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

M-am intors din spital. Am stat degeaba, fara dureri si sangerari. Dr. inca tot nu e sigura daca e extrauterina sau nu. Dar dr. care a facut azi vizita a zis ca nu e. Si mi-a dat drumul acasa. La eco de ieri cica am un chist in partea stanga , dar nu-i f. sigura ( ca de obicei), ca sarcina s-ar putea sa fie in locul bun, dar nu-i sigura.
Vestea mai putin buna e ca BHCG-ul scade din nou, de la 1057 la 905, si maine ar trebui sa am 9 sapt. Si parca in ultimele 2 zile nici burta nu mai imi e asa mare( am mancat si mai putin intradevar), dar sanii sunt in continuare mari si putin durerosi.
Maine dimineata mai merg la un BHCG, si luni din nou + eco. Macr de s-ar termina odata toata povestea asta, ca m-am saturat de spitale si dr. incompetenti.

Va multumesc ca-mi purtati de grija.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Of Irlandeza, parca doctorii de acolo sunt mai prosti decat ai nostri! Sper din suflet sa fiti bine si tu si bebe si sa se termine incertitudinea asta odata.

Mergi la inceput