Durerea unei pierderi de sarcina (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lidushka spune:

Ce frumos, acum am deschis netul, si deja vesti bune!
Felicitari Minapentru BBik, sa fiti sanatosi amandoi!
Mirela mie un medic mi-a spus sa iau tratament de sustinere la urmatoarea sarcina, preventiv. oricum, mai consult si alt medic, vezi ce zice si al tau si mai vb.
fetelor, spuneti-ne si noua de testele de ovulatie
va pup pe toate, sa dea Domnu sa se mareasca nr gravidutelor!!

Weekend placut la toata lumea!
Apropo, paginile celalalte(scrise pana acum), ce se intampla cu ele, intreb si eu ca habar n-am cum e cu forumul(cu capitolele astea)?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidushka spune:

Mariana felicitari pentru fetita ta!
Sa creasca mare si frumoasa! Iar tu sa te refaci repede dupa nastere ca te asteapta o perioada frumoasa, ma bucur nespus de mult pt tine!
Va las ca nu mai pot sa stau pe net..sefii astia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lidia io am facut teste de ovulatie luna asta, prima oara in viata mea! Curiozitate. Am inceput din Z8 si am facut pana mi-a iesit pozitiv in Z13 (deci ovulatie Z14). Testele arata ca cele de sarcina si nu se fac din prima urina, ci intre orele 10-20. Testul este pozitiv cand a doua liniuta este cel putin la fel de pronuntata ca si prima.

Mccrisa n-am mai auzit pana acum de analiza asta. Cine ti-a recomandat-o? Ma gandesc daca ai anticorpi, poate ai avut-o in trecut si nu mai e activa, deci nu mai e periculoasa (de fapt nu stiu nici ce pericol poate constitui). Nu-l poti suna pe dr tau sa-l intrebi? Scapi de incertitudine.


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Luara Ioana nu am reusit sa fac o programare la dr meu decat pentru luna martie si nu as vrea sa merg la alt dr.am gasit cateva informatii pe internet si m-au cam speriat ca spunea ca pot face febra pana la 40 de grade, pneumonie, meningita etc.

analiza mi-a recomandat-o un dr hematolog.a zis ca daca analizele de SAFL au iesit bine sa caut in alta parte si sa fac listeria, rickettsia, toxoplasmoza, rubella, citomegalovirus si herpes.si au iesit bine toate mai putin rickettsia

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Lidia,Laura multumesc pentru raspunsuri,am sa-l intreb si pe medic dar vroiam sa stiu ce parere aveti si voi.

Mcrissa nici eu nu am auzit de aceasta analiza. Este asa importanta?Tu la ce medic mergi?

Fetelor aseara am visat ca am mers la medicul de familie si imi zice da,se vede inimioara,bebe este bine(asta era ceea ce imi doream atat de tare sa aud atunci si nimeni nu imi spunea ) iar eu ii tot spuneam ca nu are cum ca am facut chiuretaj si ea tot insista si chiar si eu vedeam cum bate.Doamne ce vise,si nici nu m-am gandit inainte sa adorm la asta.
Va pe toate!





Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Mirela nici eu nu auzisem de analiza asta pana in ianuarie.stiu ca este implicata in oprirea in evolutie a sarcinii, dar cum este foarte rara nu prea o recomanda medicii.din ce am citit pe internet se poate lua de la muscaturi de purici, paduchi, capuse, de la animalele de casa care pot lua de afara purici, de la puricii din iarba etc.cum am scris mai sus, nu mi-a fost recomandata de medicul meu si de un dr. hematolog, care a zis ca daca toate-s bune la hematologie sa fac analizele pe care le-am scris mai sus.

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mina, felicitari!!! sarcina usoara si bebel sanatos si la termen!
Mariana, sa-ti traiasca!!!
Jojo_miha, bravoooo sarcina usoara si bebel sanatos si la termen!

Am pus si noi pozici

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)
slideshow Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Ingeras superbe pozele! Foarte frumos!
Ai o minune de fetita,este adorabila,sa-ti traiasca,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mcrissa ce ti-a iesti pozitiv IgG sau IgM? Sau la analiza asta nu se face asa? Ca daca e IgG pozitiv, ai anticorpi si treaba e ok.

Ingerasule am vazut si eu pozele! Sunteti o familie minunata, aratati foarte fericiti si aveti o mandrete de fetita Sa va traiasca!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Blueeyes, Laura Ioana sar'na din suflet! suntem, intr-adevar, fericiti!

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)
slideshow Maya

Mergi la inceput