Ajutati-ma, va rog, sunt intr-o situatie disperata

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

catty: draguta mea, si eu cred ca esti gravida
nu stiu daca ai ramas la IA sau la ovulatie tarzie dar daca testele ies pozitive atunci clar esti insarcinata!

Si eu te sfatuiesc sa mai faci teste de urina si sa mergi la eco si hcg dar peste o sapt. Ia si tu No Spa daca ai dureri si acid folic.

Iti tin pumnii sa fie bebe acolo bine!!



bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

CATTY doamne ajuta maine cu testul!te pupic!!!
crede.ma ca prin cei 3 ani jumate de chin am trecut si io si taaaaaaare te mai inteleg.....

oana17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Catty,

Cand ajungi la Bucuresti incearca sa mergi la dr. Ion Ionut de la Giulesti. Te va ajuta si fara plic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dimineata dragele mele,
Din pacate testul facut azi este negativ. Nu imi ramane decat sa accept ipoteza dr meu potrivit careia scurgerile astea ale mele sunt de fapt CM. Nu mai am forta sa plang sau sa caut raspunsuri la intrebarile mele. Vreau numai sa vad cum gasesc o cale sa imi reglez organismul care inainte era ca un cess elvetian. O sa imi sun astazi iarasi dr sa vad ce putem face. Poate e nevoie de inca un set de analize hormonale sau ceva.
La dr Ion Ionut de la Giulesti nu pot merge pt ca dr meu lucreaza la randul lui la Giulesti. Pana la urma am intrat in hora si trebuie sa joc. Nu stiu cum voi face pana dupa Paste cand ar trebui sa ma reglez si sa fac laparo sa vedem exact daca am vreo problema care nu s-a vazut la tonele de analize facute.
Va multumesc mult ca sunteti alaturi de mine si intelegeti tot chinul asta prin care trec.
Pupici tuturor si DD sa va rasplateasca sufletele voastre bune si sa va trimita cat de repede un bb.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Catty, vreau doar sa-ti spun cat de rau imi pare pentru dezamagirea ta si ca sunt alaturi de tine!
Tu ai fost cea care m-a indrumat la inceput pe calea asta, a incercarii de a face un bebe. Si m-ai ajutat foarte mult cu sfaturile si cu experienta ta. Te pup mult, nu prea am cuvinte, s-a spus totul...
Dar nu cedam, da? Pana la urma o sa avem si noi parte de minunea noastra!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Iyoana pt mine inseamna f mult faptul ca fetele pe care le-am ajutat isi aduc aminte de mine. Sunt insa si cazuri in care o data urcati sacii in caruta, cum se zice, si bb in burtica se uita de unde ai plecat si cine te-a tinut de manuta cand erai in butoi. Am incercat sa ajut cat am putut si cat stiam si eu si daca sfaturile mele au ajutat macar putin nu imi ramane decat sa ma bucur.
Am vorbit cu dr meu si mi-a spus sa mai asteptam max 3 saptamani sa vedem daca vin uratii sau nu. El nu vrea sa ma bage pe anticonceptionale si spera, ca si mine de altfel, ca organismul meu sa isi revina singurel la normal. O sa numar incepand de joia trecuta cand a aparut scurgerea aceea inca 27 de zile si daca nici atunci nu am urma de CM merg la Bucuresti pt inca un set de analize, un eco si apoi stabilim tratamentul. Nu vrem sa mai devansam laparoscopia programata in aprilie, si asta se va intampla daca incep sa iau anticonceptionale.
Va pup pe toate si multumesc inca o data ca sunteti alaturi de mine.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

tare rau imi pare iubita!sa fii puternica si sa nu uiti ca fiecare efort iti va fi parut un fleac cand bb va dori sa vina!

e o senzatie pt care chiar merita sa lupti..desi stiu ca uneori e innebunitor de greu!pupici...

oana17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Offf, Catty, imi pare tare rau...Oanabbb are dreptate, ai sa vezi ca in momentul in care o sa ramai insarcinata si mai ales cand o sa-ti bebelusul in brate, toate eforturile de pana la acel moment ti se vor sterge din memorie ca prin minune. Mai tii minte cat eram eu de disperata? ei bine...acum mi se pare ca perioada aia a fost una neagra, dar a trecut.,..iar baby merita orice sacrificiu.
Iti doresc sa ai bebele tau cat mai curand posibil, poate ramai insarcinata de Pasti, sau pana in Pasti, ca mine. Pleaca si tu intr-un concediu exact cand trebuie ... si relaxeaza-te:)

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, poate ca aveti dreptate.
OANABBB stiu ca nimic nu se compara cu momentul in care iti simti copilul miscand prima data sau cu ziua in care faceti cunostinta dupa nastere.
INGERAS imi aduc fffffff bine aminte de toata framantarile mele. Asta ca sa va dati seama cam de cat timp sunt pe culmile infertilitatii. Este greu sa sper ca voi reusi pe cale naturala, mai ales ca sotul meu ale ologospermie si de la sf lui ianuarie nu mai face tratamentul. Probabil ca acum valorile au scazut iarasi drastic, avand in vedere si stresul si durerea din ultima vreme.
Pt moment nu pot decat sa astept sa vad ce mi se intampla, apoi voi decide ce este de facut.
Pupici tuturor si succes

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

catty, desi te-am rascolit de multe ori, ma mai risc o data ...
eu zic ca este fie Doamne-fereste SEU, fie sarcina, din doua una, chiar dc ai acest test negativ;
Eu nu cred ca scurgerile sunt de la menstra;

nu mai fii asa de trista si sfarsita; daca pot sa te ajut cu ceva, cu orice, spune-mi

Mergi la inceput