Ajutati-ma, va rog, sunt intr-o situatie disperata

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Dragele mele,
Va multumesc frumos de raspunsuri. Mi-a fost teama la inceput sa nu cumva sa vi se para ca sunt eu nebuna si caut acul in carul cu fan, acolo unde nu este.
In sufletul meu undeva in adancuri mai este inca speranta ca e bb in ciuda a tot ce se intampla acum si in ciuda starii mele de incertitudine.
Cum spuneam si mai devreme la noi in oras nu am unde sa merg la un eco si nici ginecologi buni nu sunt. De asta am ales sa ma deplasez la Bucuresti. Pt moment nu am bani de mers la Bucuresti sa caut o alta opinie pt ca am intrat intr-un mare declin financiar, plus ca stiti si voi cum este cu programarile la doctori ca astepti cu saptamanile. Acum totul depinde de un amarat de test de sarcina, iar eu nu am bani sa il cumpar.
LIANA, sa iti traiasca gemenii, sa fie sanatosi si sa iti aduca numai bucurii.
LAURICI, vad ca in ciuda a tot ce se intampla mereu esti alaturi de mine si ma bucur sa te stiu aproape.
Multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine si ca intelegeti prin ce trec, mai ales ca sotul meu spune ca imi fac iluzii degeaba si nu fac decat sa imi fac rau singura.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Catty, voiam doar sa-ti spun ca iti stiu povestea si ca ma rog sa fie bine! Sa fie bebe in burtica! Poate ca nici nu e rezultatul IA, poate ai ramas "natural", nu ar fi posibil?
As vrea tare mult sa te ajut, dar nu stiu cum. Daca vrei, eu pot ajunge diseara la banca si daca imi dai un cont...ma gandesc ca asa ai rezolva problema testului de sarcina mai repede
Sper ca nu te supara propunerea mea! Si pe mine m-au ajutat fetele de pe acest forum fara sa ma cunoasca si fara sa-mi ceara nimic in schimb...acum as putea sa ajut si eu pe cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

ADELA, esti o dulce. Iti multumesc mult de tot, dar nu este nevoie. Pana la urma voi face rost de bani. Nu prea am cum sa fi ramas natural pt ca dupa IA nu am facut nimic pana in zi 9-10 si atunci ar fi fost prea tarziu ca se dusese si mama ei de ovulatie.
Pana la urma cu Dumnezeu inainte ca oricum oricat ne-am lamenta nu avem cum sa ne schimbam soarta.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Catty imi pare tare rau de ce aud. Tu stii ca eu iau utrogestan - intr-adevar de la el poate sa-ti intarzie ciclul dar in nici un caz zic eu nu are legatura cu testele pozitive.

Eu zic la fel - incearca sa mergi si la alt doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MIRAMAR, ma bucur sa mai aud de tine. Nu te-am mai prins nici pe mess. Sper ca esti bine. Stiu ca tu si alte fete luati utrogestan sa va vina rushii, tocmai de aceea nu admit ideea ca de la el as avea teste pozitive. Poate cand iti faci timp mai vb si noi putin.
Am admis si eu ca de la suplimentul de progesteron e posibil sa imi fi intarziat CM-ul, dar chiar 3 sapt si ceva?
Astept sa vad cum se va termina toata povestea asta si sper ca maine dimineata sa fac un test de sarcina.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Draga Catty,ai parte de o situatie innebunitoare si ai tot dreptul sa fii disperata . Sa dea DD sa se rezolve mai repede!!!
Parerea mea este sa te gandesti si la alte doua situatii:
- un SEU (Doamne-fereste! dar sa punem raul in fata )
- de fapt sa fii ramas gravida mai tarziu, nu la ISA, ci in mod natutal si de aceea testele se pozitiveaza gradual.
Si intr-un caz si in celalat, sarcinile sunt f mici si nu se pot vedea la eco decat la un aparat ultraperformant.
Rezultatele la HGC pot sa fie eronate, e ilogic ca un test din urina sa iasa pozitiv iar cel de sange negativ.Invers, ar avea explicatie - o concentratie mica, sub sensibilitatea testului din urina.
Testele pot fi usor pozitive de la LH, care are structura asemanatoare cu HGC, dar in nici un caz nu poti avea un test clar.
Ia-ti temperatura vaginala, dimineata la prima ora, fara sa te misti prea mult.Daca este peste 37C, sigur este ceva acolo!
Iti tin pumnii!
Esti curajoasa si o sa reusesti, sunt sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

cu temperatura bazala te poti insela, eu o aveam mereu peste 37 dupa ovulatie si nu eram . cel mai sigur ar fi sa masori beta-hcg de mai multe ori la intervale regulate de timp.

iti tin pumnii sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Incearca musai o eco endovaginala. Incearca si la tine in localitate, cat de prost e doctorul, nu are cum sa nu observe la asemenea eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

CATTY acu 14 sapt umblam ca o bezmetica prin toata tara ...vb vine...la mine in oras,la iasi si bucuresti,cu cateva teste slab ppzitive in mana si cu o tona de speranta!
primul sut...bhcg 40.nu e in regula
al doilea....la 2 zile bhcg 50....SEU!
nu am vrut sa ma dau batuta....trecusera intr.adevar multe zile de la asa zisa ovulatie dar ma bazam ca un orb pe ovulatie intarziata...dar de ce nu crestea bhcg???
asa ca ma dus la bucuresti la medlife si repet analiza...peste inca p zi....215!!!!!
peste 3 zile 1400!!!!la eco nik!nici la cele mai performante!

ce vreau sa zic este ca probabil al doilea rezultat al meu...ala cu 50 a fost gresit...si dak ma luat dupa el trebuia sa fi inceput cu injectiile de metrotrexat.dar asa am un bb in burtik care a refuzat sa se supuna oricarei masuratori...oricarei logici...pt ca am ramas insarcinata undeva in ziua 25,26....

iti tin pumnii sa fie bb la locul lui si rezultatul ala 0 sa fie o greseala ...eu sunt dovada vie ca greseli se intampla...bhcg nu creste de la 50 la 215 in 18 ore!!!!!!!


oana16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

GOLDI, iubita, de mai bine de 3 ani jumatate astept sa mi se intample minunea. In perioada asta mi-am masurat tb-ul, am facut teste de ovulatie, am stat cu picioarele pe pereti si cate si mai cate. TIA are dreptate tb-ul nu este relevant la unele pers. Multumesc ca mi-ai adus aminte unele lucruri.
Pana acum am facut 2 eco transvaginale si nu s-a vazut nimic, nici cea mai mica urma de bb.
OANABBB de tine imi tot zicea AndraZ ca te are ca model si ca ea inca mai spera pt mine. Sa iti dea DD sarcina normala si bb sanatos.
Eu am luat un test de sarcina din ala barza tip banda pt ca mie ala mi-a iesit pozitiv prima daca pe 27 ianuarie. Maine dimineata il fac si sper sa fie bine. Daca nu, mai trec un esec rasunator pe listuta si o dereglare hormonala cat toate zilele, mai ales ca azi sunt zi 25 de intarziere, in conditiile in care la mine CM-ul era de 27 de zile.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput