Iasule, mandra cetate (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Lacra, eu in fiecare dimineata in drum spre swerviciu, cobor din Tatarasi spre Bucsinescu pe strada din fata spit de copii (si inclin sa cred ca se numeste Vasile Lupu. Imediat inainte de a ajunge in Bucsinescu), ai sa vezi pe partea stanga o cladire mare cu etaj si au afara reclame luminoase: pe unul scrie SANOPTIC, pe celalalt scrie PEDLIFE si inclin sa cred ca sunt in aceasi cladire. Sau daca urci din Bucsinescu, pe partea dreapta e intai un bloc aproape terminat si dupa el e aceasta clinica. Mult succes...
Fetelor, multumesc pentru condoleantze, a fost un om deosebit...
Am acum o intrebare: stie cineva unde s-ar putea inchiria pentru doua ore o salita pentru 40-50 persoane, dotata cu scaune si un flipchart? Si cam cat ar costa? Sau dati-mi macar ideea ca sun eu mai departe sa aflu amanunte.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by herra
Septilin - 10 zile pe luna; o luna da si una nu - eu asa am dat.



Eu i-am dat lui Robert un flacon de 200ml,asta inseamna 20 de zile, apoi am sunat pediatra si am intrebat-o cand ii mai pot da si mi-a zis ca pot sa-i mai dau in continuare...Deci suntem la al doilea flacon...De ce numai 10 zile Cristina?



Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by GabrielaG
Am acum o intrebare: stie cineva unde s-ar putea inchiria pentru doua ore o salita pentru 40-50 persoane, dotata cu scaune si un flipchart? Si cam cat ar costa? Sau dati-mi macar ideea ca sun eu mai departe sa aflu amanunte.
Pupici,
Gabriela si baietii




La Hotel Orizont era o sala de conferinte.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

oare uimitorul program in cadrul caruia se face si testul papanicolau gratuit la Cuza Voda are legatura cu minunata vizita pe care chiar azi o face la Iasi ministrul sanatatii?? si chiar la maternitate? trebuia sa-l impresioneze cu ceva...
sunt curioasa cat mai tine dupa ce pleaca!

septilin - de fapt 7 zile - m-am uitat acasa pe caiet - asa ne-a zis pediatra. nu stiu, poate si din cauza ca el nu raceste f. des / sau foarte grav...




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by herra
ce alergologi sunt in acest oras?




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)






Cristina: la prima pagina Paula ofera informatii despre un alergolog.
O alta varianta ar fi dr. Gotia(sotia), are cab. in aceesi cladire cu sotul.
Personal nu cunosc pe nimeni doar ce am citit pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by copiloi

La Hotel Orizont era o sala de conferinte.

Alina



Orizontul este inca in renovari...
Cel putin din cate spunea Ramonika (cand isi cauta sala pt nunta)... adica de curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by herra

oare uimitorul program in cadrul caruia se face si testul papanicolau gratuit la Cuza Voda are legatura cu minunata vizita pe care chiar azi o face la Iasi ministrul sanatatii?? si chiar la maternitate? trebuia sa-l impresioneze cu ceva...
sunt curioasa cat mai tine dupa ce pleaca!



din cate stiu eu, parca si zilele trecute a fost asta la Iasi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

de testul papanicolau gratuit am auzit acum cca o saptamana, nu stiu daca are legatura cu vizita ministrului sanatatii;
cert este ca ieri am fost in maternitate si era o vanzoleala pe holuri, ceva de nedescris; intre cadrele medicale "trebuie sa apara ministrul, nu trebuie sa vada asa ceva";
toata lumea a fost trimisa in sala de asteptare, iar pacientele care erau programate pentru echografie/consultatie au fost trimise in ambulatoriu; nu puteau intra decat persoanele care aveau bilet de internare, internare deespre care am aflat ulterior din discutia a doua infirmiere ca nu se mai accepta, fiindca ministrul nu trebuie sa vada cate doua paciente in pat; mai mult, am inteles ca in cazul celei de-a doua paciente din pat se facea externarea ;
nu stiu in ce pavilioane exista cate 2 paciente in pat, cert este ca mi s-a facut pielea gaina cand am auzit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Deapre test stiu de cateva saptamani, a fost si o eisiune intr-o sambata la ProTv Iasi despre asta. Probabil pan al a1 martie poate mai mult. Prefer sa dau 60 si sa il fac la o clinica particulara deact sa ma calc in picioare la maternitate - mai ales ca imi aduc aminte de niste chestii nu prea fericite pe holurile alea...

E bine de facut acest test o data pe an - vorbesc eu care l-am facut pe ultimul in 2000!!!

In fine, eu l-am dus pe Alex la dr Maxim, nu stiu cat e de buna sau nu insa mie mi-a facut numai bine; in plus a facut teste de alergologie si unui copil de 2 ani, deci...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!
Imi cer scuze ca dau buzna asa la subiectul vostru, dar am o rugaminte mare la voi. Recomandati-mi un medic chirurg neurolog. Tatal meu are o hernie de disc ce trebuie operata destul de urgent, altfel risca sa nu mai poata merge. Va rog mult, daca stiti pe cineva, spuneti-mi un nume si cum poate fi gasit, unde are cabinetul sau un numar de telefon. Va multumesc mult!



Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput