Iasule, mandra cetate (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Gabi,
CONDOLEANTE,Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Gabriela: Dumnezeu sa o odihneasca in pace. Condoleante.
Ralu: bine ca sunteti in regula, problemele(majoritatea) au rezolvare intr-un fel sau altul. Nu-ti cer amanunte fiindca nu vreau sa te fac sa-ti amintesti iarasi, povestind si sa-ti stric ziua. Cel putin eu asa reactionez, prefer sa nu vb.
Mephala: nu stiu daca te ajuta dar cred ca nu ai timp sa ajungi in siraj asa ca oricum iti spun. Acolo am vazut scaun auto 0-18 kg de la dhs(am inteles ca sunt imitatie graco) la 2 mil. si ceva. Aveau si de la 9 in sus dar nu eram interesata atunci. Cat sunt de bune sau sigure nu stiu. Noi deocamdata circulam fara
Cristina: spor la invatat pt. dizertatie.
Un sfarsit de saptamana placut tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

astazi am fost in materintate si am facut testul Papanicolau; intradevar se face gratuit; pe langa acesta dr. mi-a faut si test bacteorolgic; am inteles ca intra in acelasi pachet de investigatii;
n-am aflat insa pe ce perioada mai este valabila gratuitatea,; dr. de acolo mi-a zis ca daca vine cineva si cere sa i se faca i se va recolta gratuit;
rezultatul il ridic vinerea viitoare;

p.s. mi s-a parut ciudat ca dr. mea ginecolog nu stia nimic de aceasta campanie; mi-a spus ca in mod normal se efectueaza in maternitate si costa 300.000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

pt cine intreba de dr rugina
pacurari 29 policlinica salvavit tel 215205
acum un an era 300 mii consultatia.
Gabriela codoleante.
cristina bine ai revenit.
Alic as merge si eu dureaza mult toata treaba?
am pus cateva filmutete cu raisa pt cine are timp de vizionari

http://www.dropshots.com/day.php?userid=216686&cdate=20070216

http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Paula, nu dureaza mult, numai sa fie liber cabinetul de consultatii; eu am ajuns la 8 si 10 si la 8 si jumatate era gata consultatia; m-am mirat si eu ca nu era nimeni la rand, se pare ca lumea nu prea stie...numai sa nu uiti sa iei de la medicul de familie buletin de analize medicale;

p.s. e o dulcica Raisa, mai ales cand "se fataie" la oac, oac, diridirida e absolut mortala; sa-ti traiasca toate iubirile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Gabriela , condoleante! Tot am mai trecut pe la tine pe la birou si nu te gaseam... intrasem la idei! Stiu cum e, si imi pare rau.

Intrebare, cate zile se dau/ia Septilinul? pe luna adica...

Adriana de unde iau reteta la ultimul tort de pe si atat?
Acela cu piscoturi...

Eu am primit de dimineata numai vesti rele... doi prieteni de ai mei divorteaza si mai nou ea a ajuns la urgente! Parca nu e adevarat! Alta prietena de a mea a carei zi de nastere este azi a facut accident de masina si stam cu inima mica sa aflam noutati... am un alt amic care e inca la Bucuresti la analize ca e suspect de cancer... nu mai stiu, ce sa mai spun sau sa fac... Parca prea multa tristete in jur... cum sa iti ajuti prietenii in situatii de astea?

Cristina Herra, eu am un astfel de scaun, daca il vrei... numai ca a fost folosit de copil... e Chicco are de toate inclusiv plasa de tantari, gluga si acoperamantul de picioare... dar a fost folosit. Daca il vrei, vino sa il vezi si ti-l ofer cu draga inima.

Cristina Palmirah felicitari pt sesiunea trecuta cu bine si bine ai revenit...

Pupici la puiuti,
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

dar nu eu vroiam scaun...

Septilin - 10 zile pe luna; o luna da si una nu - eu asa am dat.

ce alergologi sunt in acest oras?




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

L_carmen, ti-am trimis pm.

Darria, multumesc pentru informatii.

Crystina, felicitari!

Mephala-Zuzilici-Sigrid-Nastad

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank"> Doi baieti frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacrabaciu spune:

sper ca asa pot posta un subiect ... caci am postat aiurea ... vreau sa intreb despre o clinica particulara de pediatrie in Iasi; oare voi fi pedepsita daca intreb si aici? daca vad ca se posteaza acum, sterg subiectul creat separat;
Va rog sa-mi descrieti locatia clinicii; parca citisem la un moment dat pe forum despre asa o clinica, undeva pe langa spitalul de copii dar acum nu mai sunt sigura; Stiti cumva daca este si sectie de ortopedie? Multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

quote:
Originally posted by lacrabaciu

sper ca asa pot posta un subiect ... caci am postat aiurea ... vreau sa intreb despre o clinica particulara de pediatrie in Iasi; oare voi fi pedepsita daca intreb si aici? daca vad ca se posteaza acum, sterg subiectul creat separat;
Va rog sa-mi descrieti locatia clinicii; parca citisem la un moment dat pe forum despre asa o clinica, undeva pe langa spitalul de copii dar acum nu mai sunt sigura; Stiti cumva daca este si sectie de ortopedie? Multumesc



Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!





Vezi www.romedic.ro/Clinica_PEDILIFE" target="_blank">aici

VARSTA DARIUS-THEODOR

POZE


Mary de Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput